Picture
www.movies.com
Animacinis nuotykių filmas visai šeimai

Režisierius: Zack Snyder

Šalis: JAV, Australija

Trukmė: 97 min

 
Kiek netikėta, tačiau režisierius Zack Snyder, regis jau suformavęs savo režisuojamų filmų stilių, kuriame vyrauja niūrios spalvos, smurtas ir brutalumas, ėmėsi kurti animacinę juostą „Pelėdų Karalystės sargai“, paremtą Kathryn Lasky knyga „Gahulo sargai“ (angl. „Guardians of Ga'Hoole“). Po filmo pasirodymo didžiuosiuose kino ekranuose vyras buvo pakviestas režisuoti naujausią kino filmą apie legendinį didvyrį Supermeną, kurią prodiusuos pats Christopher Nolan.

Sorenas – mažytis narsus pelėdžiukas, su pasimėgavimu klausantis tėčio pasakojamų legendų apie Pelėdų Karalystės sargus. Sargai – mažojo Soreno herojai, kuriuos jis tikisi kada nors išvysti. Tuo tarpu mažylio brolis Kludas – visiška brolio priešingybė. Legendas vadinantis paistalais ir laikantis save geresniu už kitus, giliai širdyje brolis pavydi Sorenui visko – gebėjimo gerai skraidyti, drąsos, meilės artimui ir optimizmo.

Picture
www.movies.com
Kartą mažieji pelėdžiukai iškrenta iš lizdo ir yra pagrobiami pelėdų, vadinančių save grynakraujėmis. Blogosios pelėdos grobia mažus pelėdžiukus ir paverčia juos savo kaliniais ir kovotojais. Artėja tamsūs laikai ir blogietės jau renka armiją, padėsiančią užkariauti karalystę ir perimti valdžią iš Gahulo sargų – gerųjų pelėdų. Tamsos karalystėje atradęs save, Kludas išduoda šeimą, išsižada savo tikro brolio ir tampa vienu iš blogųjų pelėdų būrio, o drąsiaširdis Sorenas leidžiasi į varginančią kelionę, kad rastų Gahulo sargus ir susigrąžintų šeimą. Išskridęs ieškoti legendų jis pats tampa legenda.

Filmas apie šeimą, kas mūsų laikais dažnai yra nepelnytai pamiršta arba nustumiama į antrą planą ir tai puikiai matoma tikrų kraujo brolių, Soreno ir Kludo fone, kurie priklauso skirtingoms barikadų pusėms. Filmas liečia ir kitas itin aktualias temas – garbę, draugystę, drąsą, vertybes, atkaklumą, vidinę ugnį, slypinčią kiekviename iš mūsų ir parodo, jog neverta išduoti savo principų bei mesti kelio dėl takelio, o svajoti yra normalu ir sveika. Nes juk visos svajonės anksčiau ar vėliau išsipildo, tereikia labai norėti ir tikėti tuo ką darai, kad ir kokia beprotiška būtų tavo svajonė.

Picture
www.movies.com
Animacinė juosta „Pelėdų Karalystės sargai“ žavi, atima žadą ir svaigina. Tai dinamiškas ir efektingas kompiuterinės grafikos animacinis filmas, kuriame pelėdos pavaizduotos taip tikroviškai, jog atrodo be galo minkštutės, matome kiekvieną pūkelį ant jų snukučių, kiekvieną plunksnos linkį. Nerasite dviejų vienodų pelėdų – visos jos unikalios savo išore, o jų snukučiuose ir akyse galime išvysti tobulai atvaizduotas net menkiausias emocijas – laimę, pyktį, skausmą, nusivylimą, baimę ir eilę kitų, kurios herojus paverčia itin tikroviškais ir žavingais sutvėrimais.

Grafika, vizualinis pateikimas ir puikus garso takelis yra stipriosios filmo pusės, o ekrane matomi vaizdai tokie tikroviški, jog akimirkomis net pamiršdavau, jog žiūriu animacinį filmą.

Picture
www.movies.com
Juostoje naudojami slow motion efektai, kuomet kvapią gniaužiančios akimirkos pavaizduotos sulėtintai, norint sustiprinti efektą ir atskleisti akimirkos žavesį. Tai ne tik padeda geriau įsijausti į filmą ir devyniasdešimčiai minučių tapti vienu pelėdų būrio narių, tačiau ir sužavi animacinio filmo kūrėjų darbu. Juostoje neišvysite nei vienos nereikalingos detalės – viskas kruopščiai apgalvota iki menkiausių smulkmenų - kvapą gniaužiantys mūšiai, nesvarumo būseną leisiantys patirti skrydžiai, neįtikėtini gamtos vaizdai ir neišpasakytas pelėdų grožis.

Nors filmo šerdis – sena kaip pasaulis gėrio ir blogio kova, stebint šį didingą reginį net nekyla mintis, kad tai banalu, jau kažkur matyta ir neįdomu. „Pelėdų Karalystės sargai“ - labai spalvingas, mielas, šiltas animacinis filmas visai šeimai, tinkantis bet kokiai amžiaus grupei. Norisi pasinerti į jį visa galva – kartu su žavingomis pelėdomis skristi virš jūros, plasnoti palei didingus kalnus, kovoti finaliniame mūšyje, gelbėti jas ir tiesiog būti kartu.

Galiu drąsiai teigti, jog „Pelėdų Karalystės sargai“ yra vienas geriausių mano matytų animacinių filmų.

Gaila, jog šį didingą reginį stebėjau ne kino teatre, tad negalėjau mėgautis 3D efektų teikiamais malonumais, tačiau net ir be jų šis filmas yra džiaugsmas žiūrovo akiai ir širdžiai.

Ir iš tiesų legendomis ne gimstama – jomis tampama.

O čia pagrindinė filmo daina, puikiai atspindinti šviesią ir gerą filmo atsmosferą.  Owl City «Take to the sky»
Jūratė
23/1/2011 04:21:25 pm

Vakar su vaiku žiūrėjom, tai net išsižiojęs sėdėjo, kitam pasaulyje buvo :D Ir aš kartu žiūrėjau, tai labai patiko-gerietiškas,mielas,ryškus,labai tinkamas va taip mes žiūrėti su visa šeima, nors ir vyras vis akį užmesdavo pro šalį eidamas :))

Reply
Ramūnas
24/1/2011 08:44:40 pm

Mes su drauge žiūrėjom jį Vingyje. Jaučiausi idiotiškai,žiūrėdamas filmą pilnoje salėje vaikų,kurių amžiaus vidurkis-mano amžius,padalintas iš trijų :D Bet užsimaukšlinau akinius, šviesos užgeso,ir kaip sakei tapau vienu iš pelėdų,turbūt tuo blogiečiu :D
O pasakyti norėjau tik tiek,kad patiko :)

Reply
Renata
30/1/2011 08:42:57 pm

Sudomino..:) reikes kada uzsukti;) Aciu

Reply
karmen
2/3/2011 05:20:53 pm

nelabai koks filmukas, ideja gera,, o padaryta pagal sablona- tokiu panasiu filmuku Holivude tukstanciai, tik herojai atrodo kitaip.

Reply
2/3/2011 05:47:00 pm

Karmen, pritariu, kad tokių filmų tikrai begalė, tačiau šitas išsiskiria ne tik puikia idėja, tačiau ir nepriekaištingu apipavidalinimu. Juk menas sukurti pelėdas taip, kad jos atrodytų tarsi gyvos

Reply
Regina
25/10/2012 11:22:25 pm

Labai geras filmukas,bet negerai tai kad cia ne pagal knyga. Juk Kludo nepagrobe, o Nira buvo Kludo zmona.

Reply
Dovydas
23/1/2016 06:16:58 am

Siaip jei ka pagrobe Kluda

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1