Picture
www.movies.com
Nuotykių drama

Režisierius: Ang Lee

Šalis: JAV, Taivanas

Trukmė: 127 min

Eidama į Ango Lee nuotykių dramą „Pi gyvenimas“ tikėjausi prasmingo ir akiai malonaus reginio, persmelkto deklaruojamomis filosofinėmis mintimis. Deja, tegavau beprasmybės ir vaikiškų sapalionių kratinį. Žinoma, sunku paneigti, jog filmas gražus akiai (greičiau simpatiškas, nes būna gražesnių), tačiau ties tuo (bei neišpasakytai šauniomis surikatomis, rodytomis vos kelias minutes) visi filmo pliusai pasibaigia.

„Pi gyvenimas“ prasideda nuo idiotiško pagrindinio veikėjo vardo ir dar kvailesnės jo atsiradimo istorijos. Pi (akt. Suraj Sharma) - indų paauglys, zoologijos sodo savininko sūnus, kartu su šeima išplaukęs į geresnio gyvenimo paieškas Kanadoje. Deja, įvykus laivo katastrofai, Pi, tigras Ričardas Parkeris, orangutanė, zebras ir hiena beviltiškai dreifuoja vandenyne, tikėdamiesi stebuklo, leisiančio išgyventi...

Picture
www.movies.com
Pirmąjį filmo pusvalandį nuobodžiavau ir klausiau savęs ką aš čia veikiu, tačiau buvau išgelbėta laivo katastrofos scenų, kurios buvo vienomis įdomiausių filme. Deja, laivas sudužo ir paskendo, o vangiai besivysčiusi istorija po jūroje siautėjusios audros tapo dar neįdomesne ir pasmerkė mane dar valandai nuobodulio...

Vienoje rusų laidoje apie kiną išgirdau frazę, kurią ištarusių lūpų savininkui galima būtų duoti Oskarą už metų įžvalgą. Anot jo, „Pi gyvenimas“ – tai tarsi kino studijos Disney bandymas sukurti Šindlerio sąrašą, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Mikė Pūkuotukas, Knysliukas bei jų draugai. Ir iš tiesų filmo peržiūros metu jaučiausi kaip aukščiausios pakopos idiotė, kurią Angas Lee laikė tokia beviltiškai kvaila, jog sukūrė kaip dukart du paprastą ir naivią istoriją, kurios nesuprasti tiesiog neįmanoma. Matyt, bijodamas, jog daugelį metų neįmanomu ekranizuoti laikomas Yanno Martelio kūrinys, kuriuo remiantis sukurtas filmas, daugeliui žiūrovų bus tiesiog nesuprantamu filosofiniu filmu, režisierius padirbėjo iš peties, sukurdamas tiesmukišką juostą, kurios siužetas būtų aiškus net ir penkiamečiui.

Picture
www.movies.com
„Pi gyvenimas“ – išbalansuota, neįdomi ir infantilumu trykštanti istorija, apdovanota beprasmiška filmo pabaiga. Tiesą sakant net negalėčiau pasakyti apie ką šis filmas – neaprėpiamas jo banalumas nesėkmingai maskuojamas keliais sakinukais apie religijas, meilę, laimę, vidinę kovą, gyvenimą, viltį ir draugystę, tad kalbėjimas apie viską po truputį tuo pačiu pristato kone 2h trukmės kalbėjimą apie nieką. Naiviu bukapročiu laikomas žiūrovas tėra vedžiojamas gražių paveikslėlių alėja norint pademonstruoti iš tiesų puikų kompiuteriu sumodeliuotą tigrą, kurį vargu ar kas galėtų pavadinti atrodančiu neįtikinamai.

Mano nuomone, „Pi gyvenimas“ tėra nevykusi pasaka, skirta vaikų ir infantilių žmonių auditorijai, kuo puikiausiai riedanti reklaminės kampanijos vežime, pasikinkiusi 11 nominacijų Oskarui. Jokio vidinio žavesio, giliamintiškumo ar filosofinių idėjų "Pi gyvenime" aš neįžvelgiau (nors filmas skelbiamas filosofiniu), o daugelį metų neįmanomu ekranizuoti laikytas romanas geriau jau ir būtų likęs tokiu.

Darius
1/2/2013 02:27:37 am

Nebrandumu galima kaltint šio straipsnio autorę, oi ne filmą, kurio istorija (jei tik žiūrinčiam žmogui užtenka gyvenimiško patyrimo ir sielos gilumo tam, kad suvoktų ją) praturtina kiekvieną mąstantį žiūrovą, neieškantį filmuose tik nuogybių ir spec. efektų. Siūlau straipsnio autorei atsisakyti visų išankstinių nuostatų apie filmą ir pažiūrėti jį dar sykį. Gal ir tavo siela praturtės. Nes dabar atrodo taip, lyg mergina tą dieną atsikėlė ne ta koja iš lovos ir nutarė išsilieti ant ko nors. O kadangi nebuvo šalia jokio žmogaus, išsiliejo ant visiems patinkančio filmo. Ir parodė visiems savo nebrandžią sielą. Beje, jei išgirdome naują tarptautinį žodį (pvz. - infantilumas), tai dar nereiškia, kad privalome tą žodį visur be reikalo kišti. Tai labai nebrandus požiūris.

Reply
2/2/2013 12:08:10 am

Dariau, aš net neabejoju, jog žymiai brandesnis, didelę gyvenimo patirtį turinčio ir sielos gilumu pasižyminčio žmogaus poelgis yra visomis pasaulio nuodėmėmis kaltinti žmogų, apie kurį nežinai absoliučiai nieko.

Be to, argi ne kvailą filmą girti vien todėl, kad VISI taip daro, o filmas patinka daugumai? Žinoma, man labai gaila, jog tamsta nesate matęs iš tiesų puikių filmų, tad "Pi gyvenimas" jums atrodo kažkuo ypatingu.

Reply
KeyKey
6/2/2013 08:54:50 pm

Su frazėmis "visiems patinkantis filmas" reikia atsargiau ir nekišti visur be reikalo. Va, Life of Pi IMDB Top 250 reitinge yra tik 183-čioje vietoje. Terminatorius yra aukščiau, net The Avengers (2012) su komiksiniais superherojais yra aukščiau reitinge pagal patikimą žmonėms.

Reply
Darius
10/2/2013 07:00:47 am

Gerai, aš pirmas esu pasiryžęs atsiprašyti straipsnio autorės. Iš ties derėjo koncentruotis ne į ją, o jos straipsnį.
Bet, kokiu atveju, aš "visomis paulio nuodėmėmis" jos nekaltinu. Ir iš viso, nematau tikslo jos kaltinti.
Teigti, kad neesu gero kino matęs - per drąsu. :)
O jei manote, kad Jūs esate matę "iš tiesų puikių filmų" - prašau - parekomenduokit, aš su malonumu pažiūrėsiu.
O filmą giriu ne dėl to, kad jis (ne)patiko visiems, o todėl, kad aš pats jame radau puikią istoriją. Ne, ne apie dievą, kurios galbūt kažkas tikėjosi. O apie žmogaus kovą su pačiu savimi, savo tamsiosios pusės prisijaukinimą ir pripažinimą.
Na, tamstelės žinovai, mačiusieji daug daug filmų, pasiūlykit puikių filmų, pasižiūrėsiu. Tikiu, kad Jūsų atsakymai į mano komentarą tikrai tikrai yra pagrįsti ir Jūs galėsite bent filmų sąrašiuku parodyti savo išprusimą gero kino nemačiusiam :)

kiesa
13/8/2014 04:50:29 am

na manyciau kad filmo esme buvo ta ar laive plauke zverys ar zmones.as taip supratau kad visdelto valtyja buvo zmones,o berniukui buvo per daug skaudu prisiminti tas zudynes ir zmonem suteike zveriu pavidala.nesakyciau kad filmas banalybe apie zverelius valtyja.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1