Picture
www.lovehkfilm.com
Romantinė drama

Režisierius: John H. Lee

Šalis: Pietų Korėja

Trukmė: 117 min

Su-jin (vaidina akt. Ye-jin Son) – jauna, protinga ir labai graži korėjietė. Su vedusiu vyru pabėgusi iš namų ir jo glėbyje neradusi meilės, paspaudusi uodegą mergina sudaužyta širdimi grįžta į tėvų namus. Gyvendama skaudžiais prisiminimais Su-jin ryžtasi naujam gyvenimo etapui ir bando pamiršti praeitį.

Vieną dieną mergina sutinka Cheol-su (vaidina akt. Woo-sung Jung) – vargšą dailidę, užaugusį be tėvų ir iš visų jėgų bandantį tapti architektu. Štai čia užsimezga jaunuolių ryšys, peraugęs į meilę ir nuvedęs juos abu prie altoriaus. Su-jin ir Cheol-su gyvena laimingą ir nerūpestingą gyvenimą, džiaugiasi vienas kitu ir svajoja apie ateitį, kuri, kaip paaiškėja vieną dieną, nebus tokia apie kokią jie svajojo...


27 – erių Su-jin sužino serganti retos formos Alzheimerio liga. Mergina kasdien vis labiau praranda atmintį ir savo prisiminimus, o jai padėti negali net ir begalinė Cheol-su meilė.

Korėjietiškas „Įsimintino kelio“ („A Walk to Remember) variantas su „Užrašų knygelės“ („The Notebook“) priemaišomis mano akimis gerokai pralenkė savo pirmtaką „Įsimintinas kelias“. Nors pastaroji juosta savo laiku nesulaukė didesnio dėmesio (matyt dėl baisingai saldaus ir lengvai nuspėjamo savo scenarijaus), tačiau dažnai buvo giriama už tai, kad juostoje atskleidžiama kitokia meilės pusė – pagrįsta abipusiu pasitikėjimu ir vertybėmis, nepaliekant vietos aistrai ir kūniškiems malonumams. Tačiau  „Įsimintinas kelias“ į antrą planą nustumia merginos ligą ir jos artimųjų kovą su ja – mergina tiesiog vienu judesiu pašalinama iš filmo, žiūrovas pastatomas prieš patį faktą, jog ji mirė, o vėliau stebime veiksmą, vykstantį praėjus keleriems metams po šių įvykių. Būtent šiuo atžvilgiu „Nenoriu pamiršti“ man artimesnis, nes jame atskleidžiamas ne tik vyro ir moters dvasinis ryšys, neskiriama per daug dėmesio kūniškam artumui, tačiau ir atskleidžiama vyro kova su žaibiškai progresuojančia žmonos liga, artimųjų skausmas, bei pačios ligonės bandymas kabintis už paskutinių jai likusių prisiminimų.

Filmo peržiūrai pasiruoškite nosines, nes dažnam jų prireikia, stebint filmą, nagrinėjantį gana skaudžią temą.

Nerce
6/1/2011 10:30:02 pm

Aprašymas patiko :), vadinasi reikia žiūrėti :)

Reply
Jūratė
9/1/2011 02:37:06 pm

Vakar pasižiūrėjau šitą filmą. Ačiū už patarimą dėl nosinių, nes jų labai prireikė - iš tiesų labai verkiau...

O šiaip pats filmas labai patiko - įdomus, intriguojantis, turintis visus gero filmo elementus - puikius aktorius, įdomų scenarijų, gerą garso takelį.

Iš tiesų nežinau kuris man patiko labiau - ar šitas, ar "A walk to remember", kuris man buvo kiek per saldus ir kupinas netikrumo. Tačiau paskaičius kodėl jums labiau patiko šitas filmas, galiu pasirašyti po kiekvienu žodžiu :)

Reply
Artas
26/2/2011 05:40:29 am

Labai keista,kad labai mažai komentarų šiam nuostabiam filmui.Turbūt problema tame,kad visi mes žiūrime labai paprastus,primytivius,tačiau naujus ir išreklamuotus filmus.Ieškokite ir rasite!!!Visiems tikriems kinomėgėjams rekomenduoju pasižiūrėti ši filmą.

Reply
Ramūnas
7/5/2011 05:43:44 am

Ir šitą žiūrėjom :) Labai patiko nors ir nesu azijiečių produkcijos gerbėjas ir į jų kiną žiūriu gana skeptiškai. Šiap ražiai vizualiai padarytas,gražūs aktoriai,nesijaučia banalumo,Holivudiškumo,nėra kažkokių klišių.Labai skaudus ir reikėjo matyti kaip draugė po jo verkė net nuramint nesigavo...

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1