Picture
Veiksmo ir nuotykių drama

Režisierius: Rupert Sanders

Šalis: JAV

Trukmė: 127 min
 

Iki „Snieguolės ir medžiotojo“ kompiuterinės grafikos specialistas ir reklamos genijus Rupertas Sandersas nenufilmavo ne tik nei vieno Holivudo lygio filmo. Dar daugiau - vyro filmografijoje nėra nei vienos pilno metro juostos! Iki filmo „Snieguolės ir medžiotojas“ R. Sandersas darbavosi reklamos srityje, kurioje išsikovojo vardą ir pelnė pripažinimą. Vyro sąskaitoje – du Kanų liūtai už vaizdo klipus video žaidimui „Halo 3: ODST“. Nepaisant patirties didžiajame kine trūkumo, kuriant garsios brolių Grimų pasakos interpretaciją debiutantą apsupo savo srities profesionalai – prie Timo Burtono „Alisos stebuklų šalyje“ dirbęs prodiuseris Joe Rothas, kuravęs pasiruošimą filmavimui bei montažo režisierius Conradas Buffas IV, anksčiau dirbęs su Jamesu Cameronu ties jo filmais „Titanikas“ bei „Terminatorius 2“. Tokia profesionalų komanda paaiškina ir įspūdingą filmo biudžetą, patikėtą kino debiutantui – net 170 mln. JAV dolerių.


 
Picture
Komedija

Režisierius: Daniel Sánchez Arévalo

Šalis: Ispanija

Trukmė: 98 min
 

Kino teatro „Pasaka“ organizuojamame renginyje „Kinas po žvaigždėmis“ rodytas filmas „Pusbroliai“ sulaukė žiūrovų simpatijų ir buvo parodytas labai laiku ir vietoje. Žiūrovams buvo pristatyta režisierius Danielio Sánchezo Arévalo ispaniška „Pagirių Las Vegase“ versija. Blaivesnė, žaismingesnė, nuotaikingesnė ir gilesnė komedija, kurioje viršų ima ne kartkartėmis kvailos ir tyčia išprovokuotos situacijos, o brolybė, savo baimių nugalėjimas bei asmeninio gyvenimo pokyčiai.


 
Picture
www.movies.com
Komedija, drama

Režisierius: Mike Leigh

Šalis: Didžioji Britanija

Trukmė: 125 min


„Dar vieneri metai“ – vienas pačių taikliausių, gyvenimiškiausių ir šilčiausių šiųmetinio Kino Pavasario filmų, šiuo metu besisukantis kino teatro „Skalvija“ ekrane. Tiek kuriama atmosfera, tiek spalvine gama tai itin šilta ir jauki juosta, spinduliuojanti meilę, pasitikėjimą ir šeimyninę santarvę bei turinti glaudų ryšį su kitais realistiškumu alsuojančiais režisieriaus Mike Leigh filmais.


 
Picture
www.filmetari.com
Drama

Režisierius: Catalin Mitulescu

Šalis: Rumunija, Švedija

Trukmė: 95 min

Kažkada seniai skaičiau vieno sociologinio tyrimo išvadas, kuriame buvo teigiama, kad moteris į sekso vergiją parduoda tie, kuriuos jos labiausiai myli ir kuriais labiausiai pasitiki. Šis filmas ne apie tai. „Lovelase“ seksas ir prostitucija tėra antraeilis dalykas. Čia vyrauja prekyba sielomis. Tokia, kuomet esi priverstas paminti save, išsižadėti principų ir parduoti sielą, įkalintą kūne, į kurį vienas po kito gviešiasi vyrai. Antrasis pilnametražis režisieriaus Catalin Mitulescu filmas nagrinėja pasirinkimo galimybę ir situacijas, kuomet mūsų protas tiesiog nenori priimti teisingo sprendimo.


 
Picture
Drama

Režisierius: Hirokazu Kore-eda

Šalis: Japonija

Trukmė: 128 min

Išsiskyrus tėvams (akt. Hiroshi Abe ir akt. Nene Ohtsuka), broliai Riunoske (akt. Koki Maeda) ir Koiči (akt. Ohshirô Maeda) priversti išsiskirti. Vyresnėlis Koiči Kagošimoje gyvena su mama ir seneliais bei nekantriai laukia ugnikalnio išsiveržimo, kuomet galėtų grįžti pas tėtį ir šeima vėl būtų kartu. Hakatoje gyvenantis jaunėlis Riunoske bando auklėti muzikuojantį, tingų ir kiek nevalyvą tėtį bei svajoja kuo greičiau pamatyti brolį, nematytą jau visą pusmetį. Vieną dieną Koiči sužino, jog tarp brolius skiriančių miestų greitai turėtų kursuoti greitasis traukinys. Netrukus mokykloje pasklinda gandas, jog kuomet tam tikroje atkarpoje susitiks du vienas pro kitą važiuojantys greitieji traukiniai, jų skleidžiama energija gali padaryti stebuklą ir išpildyti bet kokį norą. Manydamas, jog tai – vienintelė išeitis draugėn suburti subyrėjusią šeimą, Koiči ragina brolį vykti į kelionę, kur vaikai, lydimi draugų, lauks greitųjų traukinių, išpildysiančių jų norus.


 
Picture
www.730.no
Komedija

Režisierius: Jannicke Systad Jacobsen

Šalis: Norvegija

Trukmė: 75 min


Nors šį filmą žiūrėjau be jokių išankstinių nuostatų ir nesitikėdama nieko ypatingo, šią akimirką (dar nemačiau visų norimų pamatyti filmų) galiu jį tituluoti labiausiai nuvylusiu šių metu „Kino Pavasario“ filmu. Sakysite nesuprantu norvegų humoro? Nesiginčysiu, galbūt... Tačiau „Užvesk mane“ tik patvirtino mano nuomonę, jog skandinavų humoras reikalauja ne tik ypatingo pasiruošimo bei supratingumo, tačiau ir specifinio humoro jausmo.


 
Picture
www.movies.com
Romantinė drama

Režisierius: Madonna

Šalis: Didžioji Britanija

Trukmė: 119 min
 

Vos spaudoje pasirodė informacija, jog Madonna kuria filmą, kino kritikai ir būsimieji filmo žiūrovai ėmė drabstytis purvais, iš anksto spėdami, kad filmas nesužibės istorijos pateikimu bei prognozuodami jam nesėkmę. Iš dalies tokios prognozės pasitvirtino, tačiau, nepaisant to, jog filmas iš tiesų nežiba, o Madonna, būdama niekam tikusia pasakotoja įdomią istoriją pavertė niekalu, filmas nėra jau toks prastas kokiu jį galima įsivaizduoti iš pirmo žvilgsnio.

„MES. Tikime meile“ istorija pasakojama per aistringos princo Edvardo (akt. James D'Arcy) ir jo mylimosios Wallis (Andrea Riseborough) meilės istorijos gerbėjos, Wally Winthrop vykdomą muziejaus eksponatų apžiūrą (akt. Abbie Cornish). Kaip ir visos jos šeimos moterys būdama tiesiog apsėsta šia istorija, Wally, išgyvendama santykių su vyru dramą, aktyviai domisi prieš kelis dešimtmečius Europą sukrėtusia istorija, o jos gyvenimas paslaptingai siejasi su princo Edvardo mylimąja...


 
Picture
www.static.lexpress.fr
Muzikinė romantinė drama

Režisierius: Christophe Honoré

Šalis: Prancūzija, Didžioji Britanija, Čekija

Trukmė: 139 min
 

Vos keliais sakiniais nusakyti filmo, kuriam buvo patikėta uždaryti 2011-ųjų Kanų kino festivalį,  siužetą būtų mažų mažiausiai negarbinga. Net kelis dešimtmečius aprėpiantis filmo veiksmas, pasakoja istoriją, besirutuliavusią 1960-ųjų Čekoslovakijoje, 1980-ųjų Anglijoje ir šių dienų Prancūzijoje. Filmas žiūrovui pristato Madeleine (akt. Catherine Deneuve), jos dukters Veros (akt. Chiara Mastroianni) ir jų gyvenimo vyrų bei moterų tarpusavio santykių istorijas. „Mylimieji“ – intymus, painus ir intriguojantis pasakojimas, primenantis, kad tik prancūzų filme gyvenimiškos, nors kartais ir skaudžios bei tragiškos gyvenimo istorijos, alsuojančios meile, gali būti įpintos į tokį elegantišką rūbą.


 
Picture
www.scanorama.lt
Komedija

Režisierius: Dome Karukoski

Šalis: Suomija, Islandija, Švedija

Trukmė: 92 min
 

Janas (akt. Jussi Vatanen) – užkietėjęs bedarbis tinginys, gyvenantis „namai – baras – namai“ režimu. Iš pirmo žvilgsnio – svajonių gyvenimas: ištikimi draugai, gražuolė draugė ir nerūpestingai leidžiamos dienos, regis, yra viskas, ko reikia pilnavertei tikro tinginio kasdienybei. Tačiau moterys nebūtų moterimis, jeigu neužsigeistų ko nors čia ir dabar. Ne išimtis ir Jano mylimoji Inari (akt. Pamela Tola), kurios kantrybei atėjo galas. Ketverius metus uoliai laukusi skaitmeninio televizijos imtuvo, neapsikentusi moteris iškelia vyrui ultimatumą – arba jis parneša namo imtuvą, arba ji palieka Janą! Gūdžią naktį iš namų išvarytas vyras į pagalbą pasitelkia draugus ir leidžiasi į skaitmeninio televizijos imtuvo paieškas. Štai čia filmo veiksmas ima panašėti į nuotaikingą pasaką – trijų likimo brolių kelionėje tyko pavojai, nuotykiai, neišsprendžiamos problemos, ir, žinoma, moteriškos pagundos.


 
Picture
Romantinė drama

Režisierius: Hyun-seung Lee

Šalis: Pietų Korėja

Trukmė: 105 min


Remiantis šiuo filmu 2006-aisiais amerikiečiai sukūrė savąją istorijos versiją – filmą „Namas prie ežero“ (orig. „The Lake House“), o 2008-aisiais rusai pristatė ta pačia tematika sukurtą, tik savai rinkai adaptuotą „Naujametinį tarifą“.

Filmo veiksmas sukasi apie ežero pakrantėje stūksantį namą, kurį jo savininkas pavadino „Il Mare“. 1999-aisiais išsikrausčiusi iš namelio Kim Eun-ju (akt. Gianna Jun) nusprendžia naujam jo gyventojui parašyti laišką, prašydama persiųsti jai adresuotus laiškus. Gyvendamas 1997-aisiais, keistą laišką gavęs Han Sung-hyun (akt. Jung-Jae Lee) merginos prašymą palaiko tiesiog pokštu dėl ant laiško nurodytos datos ir fakto, jog jis yra pirmas ir vienintelis „Il Mare“ gyventojas, tad jokia mergina prieš tai čia negyveno. Tačiau netrukus paaiškėja, jog Kim ir Sung-hyun yra du skirtingu laiku gyvenantys žmonės, kurių gyvenimus skiria dveji metai. Nepasaint to, jaunuoliai ima bendrauti per paslaptingąją „Il Mare“ pašto dėžutę, o netrukus suartėja ir tampa vienas kito gyvenimo dalimi.UA-35502470-1