Picture
Romantinė drama

Režisierius: Paul Mayeda Berges

Šalis: JAV, Didžioji Britanija

Trukmė: 92 min                                                                                 
 

„Prieskonių princesė“ – dar vienas indo-amerikietiškas produktas, orientuotas į Europos ir JAV rinką. Filmas sukurtas remiantis to paties pavadinimo rašytojos Chitros Banerjee Divakaruni romanu.

Tilo (akt. Aishwarya Rai) – jaukios prieskonių parduotuvėlės San Franciske savininkė. Moteris turi ypatingą dovaną – ji ne tik kalbasi su prieskoniais, tačiau mato praeitį ir ateitį. Gebėdama pažinti žmones Tilo tiesia pagalbos ranką žmonėms ir parenka tik jiems tinkamus prieskonius, padėsiančius pakeisti likimą ir apsaugoti juos nuo negandų.

Picture
Tam, kad išsaugotų savo magiškas savybes moteris turi laikytis trijų pagrindinių taisyklių – niekuomet neperžengti savo parduotuvės slenksčio, neliesti kito žmogaus odos ir pasišvęsti tik prieskoniams, pamynus savo asmeninį gyvenimą. Uoliai laikydamasi priesaikos Tilo net nenumano kas dedasi už jos parduotuvės sienų, nepažįsta San Francisko ir net nesvajoja apie kitokį gyvenimą.

Tačiau vieną dieną Tilo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis – žavus architektas Dagas (akt. Dylan McDermott) patenka į avariją tiesiai po prieskonių krautuvėlės langais. Sutikus jį susijaukia moters mintys, protas ir jausmai – Tilo nebegali priešintis jausmams ir vieną po kitos sulaužo visas taisykles. Tačiau priesaika skelbia, jog sulaužiusi ją Tilo ne tik neteks magiškų galių, tačiau ir užsitrauks prieskonių rūstybę...

Picture
1994 – ųjų Mis Pasaulis Aishwarya Rai „Prieskonių princesėje“ žavinga kaip ir visuomet. Pasakiško grožio moters įkūnijama Tilo spinduliuoja jautrumą, gerumą ir tiesia pagalbos ranką kiekvienam savo klientui. Tyros sielos moteris jautriai reaguoja į klientų nesėkmes ir iš visos širdies trokšta jiems padėti. Būdama ne tik nepaprastai graži, tačiau ir turėdama aktorinį talentą moteris po savo kojomis laiko Bolivudą ir kiek apmaudoka, jog Holivudas pataikauja tradicijoms ir aktorei siūlo tik tipiškus indiškus vaidmenis. O galbūt pati moteris vergauja tradicijoms ir atmeta didžiųjų kino studijų pasiūlymus?

Picture
Dylanas McDermottas ištirpo, nublanko ir paskendo Aishwaryos Rai fone. Filme jis blankus, neįdomus ir pilkas, niekuo neišsiskiriantis vyras. Jis nespinduliuoja nei lašelio žavesio, nėra šarmingas ir šalia Aishwaryos atrodo tarsi visiška jos priešingybė.

Pati filmo istorija yra gana įtraukianti – pavergia švelnūs Tilo santykiai su prieskoniais, jauki parduotuvėlės atmosfera ir tu panyri į „Prieskonių princesės“ kuriamą pasaką. Tai puikus filmas norint „išjungti“ smegenis ir tiesiog pailsėti. Nežinau kodėl, bet visokios romantinės komedijos ir trečiarūšiai filmai man puikiai pasitarnauja kaip fonas tuomet, kai noriu poilsio ir ramybės.

Picture
Nepaisant to, filmas man didelio įspūdžio nepaliko. Tai viena tų juostų, kurias pamiršti vos išjungus filmą. „Prieskonių princesėje“ nėra gyvybės ir šarmo, kuris priverstų apie filmą galvoti bent kelias minutes – jis neįtraukia, yra gana lėtas, tad peržiūros metu muisčiausi nerasdama sau vietos. Džiugu tai, jog indo - amerikietiškuose filmuose pranyksta kiekvienam Bolivudo filmui būdingi bruožai – nesibaigiantys šokiai, dainos išplonintu balseliu ir mažiausiai 2 – 3 valandų trukmė. Tad „Prieskonių princesė“ džiugina ne tik pusantros valandos trukme, tačiau ir balastų nebuvimu. 

Rekomenduoju ištikimiausiems indiškų filmų ir Aishwaryos Rai gerbėjams.

Jūratė
14/8/2011 06:00:15 am

Čia įrodymas, kad nediskriminuoji indiško kino? :)

Reply
14/8/2011 06:39:38 am

Ne, čia įrodymas to, kad namie ne tik turiu televizorių, bet netgi keliskart metuose jį įsijungiu :D Kai paskutinį kartą tai padariau, per TV rodė būtent šitą filmą.

Reply
8/8/2015 11:55:50 pm

Viskas gerai

Reply
Stebėtoja
21/6/2019 01:48:35 pm

Šis filmas gali būti įdomus tiems, kas domisi prieskoniais, augalais, moka sujungti augalus su keturiomis stichijomis, yra susipažinę su humoraline sistema. Nuostabu kaip žinios yra panaudotas filme, paparastame siužete.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1