Picture
www.cinemovies.fr
Istorinė veiksmo drama

Režisierius: Bertrand Tavernier

Šalis: Prancūzija, Vokietija

Trukmė: 149 min
 
Nesu didelė kostiuminių dramų mėgėja, tačiau karts nuo karto jas pasižiūriu, ypač, jeigu istorijos remiasi tikrais faktais ir istoriniais įvykiais. Kaip ten bebūtų, „Princesė de Montpensje“ mane labai nuvylė ir jaučiuosi veltui praradusi dvi su puse valandos žiūrėdama šią juostą, pasakojančią iki skausmo nuvalkiotą ir banalią istoriją apie nieką.

Picture
www.cinemovies.fr
Šis filmas – tai trumputės Madame de La Fayette novelės ekranizacija. XVI amžiaus Prancūzija, draskoma religinių nesutarimų ir karo tarp katalikų ir hugenotų. Tokių įvykių fone pasakojama meilės istorija, kurios priešakyje – bevalė, silpna, kiek kvailoka moteris, nebijanti rizikuoti, tačiau niekuomet negalvojanti apie pasekmes.

Picture
www.cinemovies.fr
Mari (akt. Mélanie Thierry) – gražiausia karalystės mergina, dėl kurios galvas pametęs ne vienas vyras. Dusdama iš meilės hercogui Anri de Gizui (akt. Gaspard Ulliel), mergina sužino, jog jai nelemta kartu su mylimuoju gyventi ilgai ir laimingai. Ji – tarsi marionetė svetimose rankose, tekinama už nemylimo princo Montpensje (akt. Grégoire Leprince-Ringuet), nes, anot tėvų, tokia sąjunga naudinga abiems pusėms. Galiausiai susitaikiusi su savo likimu mergina stengiasi būti gera žmona, tačiau jos vyras – negalintis įžiebti žmonos aistros sau jaunuolis, iki ausų paskendęs kare ir politikoje. 

Picture
www.cinemovies.fr
Dienų dienas leisdama vienatvėje, mergina ima bendrauti su geriausiu vyro draugu, o nuo šiol ir savo mokytoju grafu de Šabanu (akt. Lambert Wilson), kuris, kaip pasirodo, myli jaunąją savo mokinę. Netrukus į jaunavedžių dvarą atvyksta karaliaus Karlo IX brolis – Anžu hercogas (akt. Raphaël Personnaz), kaip mat pajutęs aistrą šviesiaplaukei princesei. Štai čia įsisuka užburtas ratas – vyrai vienas po kito kraustosi iš proto dėl Mari, jos vyras vis labiau pavydi ir pyksta dėl žmonos šaltumo jam, o pati mergina niekaip negali pamiršti Anri de Gizo, dėl kurio yra pasiryžusi didžiausioms kvailystėms... 

Picture
www.cinemovies.fr
Filmo veiksmas neįdomus, trūksta intrigos, veiksmo, judesio, emocijų, viduramžių dvarus lydinčių apkalbų ir paskalų, iššaukiančių konfliktus. Juostoje nepasiekiamas kritinis taškas, kulminacija – vos veiksmas ima vystytis, užsimezga minimali intriga, o žiūrovas galvoja, jog tuoj tuoj kažkas įvyks, niekas ima ir neįvyksta. Vos pradedamas vystyti veiksmas tuoj pat nuslopinamas viso filmo eigoje.

Istorija, kurią galima papasakoti keliais sakiniais, o blogiausiu atveju ekranizuoti ir sukurti maždaug 20 minučių trukmės filmą, buvo ištęsta iki dviejų su puse valandų. Pati istorija – iš piršto laužtas pasakojimas, apklijuotas banalybėmis ir prigrūstas klišių.

Picture
www.cinemovies.fr
Pagrindinio vaidmens atlikėja Mélanie Thierry – blanki, neįdomi būtybė, nepasižyminti ypatingais aktoriniais gebėjimais, viso filmo peržiūros metu man neparodė nieko, kuo būčiau susižavėjusi arba įvertinusi teigiamai. Ji nerodo savo emocijų, yra gana šalta ir, mano įsivaizdavimu, neatitinka XVI amžiaus gražuolės portreto.

Gaspardas Ullielis, man keliantis simpatijas ir ne vienoje juostoje pasirodęs kaip talentingas jaunosios kartos aktorius, įsėdo ne į savo roges. „Princesėje de Montpensje“ jis akivaizdžiai naudojasi savo žavesiu ne tik prieš princesę, tačiau ir prieš žiūrovą, bet to nepakanka. Talentingas vyras neparodė visų gerųjų savo, kaip aktoriaus, savybių, o įkūnijamo personažo hercogo Anri de Gizo nepavertė asmenybe, o tik eiliniu princesės meilužiu.

Picture
www.cinemovies.fr
Panašiai elgėsi ir Grégoire Leprince-Ringuet, vaidinęs pavydo dusinamą princesės vyrą. Arba jam pritrūko talento, arba įsijautimo į vaidmenį, tačiau man jis labiau panašėjo į įbaugintą, savo jėgomis nepasitikintį viščiuką, strikinėjantį svetimoje teritorijoje ir bandantį nuvyti didesnius už save konkurentus.

Bene vienintelis filme patikęs personažas – grafas de Šabanas, puikiai įkūnytas aktoriaus Lamberto Wilsono. Šis herojus pasirodo esąs viena ryškiausių asmenybių visame filme, pasirodantis visuomet vietoje ir laiku, atliekantis būtent tai, ko reikia tą akimiką ir tarsi lopantis kitų padarytas spragas. Jaunųjų aktorių fone Lambertas Wilsonas akivaizdžiai įrodo savo pranašumą ir didesnę vaidybos patirtį bei nublankina perpus už save jaunesnius aktorius.

Picture
www.cinemovies.fr
Anžu hercogą suvaidinęs Raphaël Personnaz – stulbinamai panašus į Johnny Deppo „Karibų piratuose“ (orig. „Pirates of the Caribbean“) įkūnijamą Kapitoną Džeką Sparou. Šelmiškas žvilgsnis, ryškios akys ir ypatingos manieros sustiprina panašumą, tačiau ar kas galėtų prilygti bebaimiam Kapitonui Džekui?..

Filmo muzika nyki ir neįdomi, o veiksmo bei kovų scenos – vienos siaubingiausių ką esu kada nors mačiusi, tad „Princesė de Montpensje“ – toli gražu ne geriausias kostiuminės dramos pavyzdys, tinkamas žiūrėti tik kritiniu atveju.

Julyte
27/7/2011 01:26:14 am

Kuo baigėsi?
nebaigiau

Reply
27/7/2011 03:38:26 am

Kadangi nežinau ties kuria vieta išjungėte filmą, nupasakosiu tik pačią pabaigą:

Galiausiai princesė paliko vyrą ir atvyko pas savo mylimąjį Anri De Gizą, tačiau paaiškėjo, kad ji jam nebereikalinga. Mari de Gizui tebuvo grobis, trofėjus, uždraustas vaisius, kurį pasiekus dingo ir meilė, ir domėjimasis mergina. Tad Mari, neišsirenkanti iš būrio jai simpatizuojančių vyrų, galiausiai liko prie suskilusios geldos.

Reply
julyte
28/7/2011 05:24:50 pm

Aciu,galvojau kad taip ir bus :) tai bent laiko negaisau ziuredama :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1