Picture
www.media.tumblr.com
Romantinė drama

Režisierius: Emile Ardolino

Šalis: JAV

Trukmė: 100 min

Septyniolikmetė Beibi (akt. Jennifer Grey) su šeima atvyksta atostogų į prabangų viešbutį. Naivi ir miela mergina kaip mat susidraugauja su viešbučio personalu, vienas kurių – žavingas šokėjas Džonis (akt. Patrick Swayze). Bandydama padėti į keblią padėtį patekusiai vyruko šokių partnerei Peni (akt. Cynthia Rhodes), mergina tampa Džonio šokių mokine, o netrukus ir žengia ant parketo. Tačiau svaiginantys muzikos ritmai, vis labiau kaistanti atmosfera ir žavingas šokių mokytojas pakerta Beibi ir mergina leidžiasi suviliojama šokių ir pasiduoda meilei.

Picture
www.themoviescene.co.uk
Niekuomet nemėgau (ir dabar nemėgstu – ne mano žanras) miuziklų, tačiau visuomet smalsiai peržiūriu muzikinius filmus, keli kurių man reiškia šį bei tą ypatingo. 

Savo laiku šis filmas tapo tikrų tikriausia bomba Jungtinėse Amerikos Valstijose – niekuo neypatingo siužeto ir nedidelio biudžeto (6 mln. JAV dolerių) filmas masino žmones ir uždirbo tiek, jog filmo pajamos išlaidas viršijo net 36 kartus. Netrukus filmo virusas išplito ir į kitas šalis. Matyt, gyventojus masino visais laikais neblėsęs noras šokti bei nostalgija septintajam dešimtmečiui, kai, anot filmo, prezidentas Kenedis dar buvo gyvas, o bitlai nebuvo užkariavę Amerikos.

Picture
www.cityout.lt
Filme dominuoja fantastiški uždegantys šokiai, nostalgiją kelianti muzika ir... viskas! Tačiau, nepaisant siužeto silpnumo ir tam tikrų banalybių, filmas sukuria nuostabią atmosferą, kurios pakerėtas net ir kelmas pagalvotų, jog gali šokti. Aktoriai, vos pajutę pirmuosius muzikos akordus ir pradėję judėti „purvinų šokių“ ritmais, spinduliuoja stiprią energetiką ir tiesiog degina filmo kadrus. Ne veltui kai kurie filmo kadrai ir jo garso takelis pateko į kino istoriją, o seksualūs filmo šokio judesiai iki šiol atkartojami ne viename filme.

Picture
www.fanpop.com
Įdomu tai, kad pagrindinio vaidmens atlikėjas Patrick Swayze jaunystėje buvo profesionaliu šokėju ir būtent jis 2004 – ųjų filme „Purvini šokiai: Havanos naktys“ (orig. „Dirty Dancing: Havana Nights“) atliko šokių mokytojo vaidmenį. „Purvinuose šokiuose“ vyras atrodo iš tiesų stulbinamai. Netrukus po filmo pasirodymo tapęs vienu seksualiausių Amerikos vyrų, Patrickas Swayze iš susižavėjimo privertė dūsauti ne vieną moterį. Ir iš tiesų – simpatingas ir plastiškas vyras apsitempęs seksualiomis juodomis kelnėmis ir nosį padabinęs stilingais akiniais negali palikti abejingų.

Picture
www.fanpop.com
Neprasta ir jo filmo partnerė Jennifer Grey, kurios įkūnytai Beibi imi simpatizuoti už jos spinduliuojamą gerumą, vaikišką naivumą ir norą pakeisti pasaulį. 

Atskiro pagyros žodžio verta filmo muzika. Eilinį kartą pasikartosiu, jog stebėdama 7 - 9 dešimtmečio filmus jaučiu nenusakomą nostalgiją, o po tokio filmo peržiūros mano grojaraštyje dar kelias dienas sukasi tą laikotarpį atspindinčios dainos. Beje, filme skambėjusi daina „(I've Had) The Time of My Life“ iškovojo Oskaro statulėlę ir įsirašė ne tik į muzikos, tačiau ir kino istoriją.

Picture
www.fanpop.com
Manau, kad „Purvino šokiai“ patiks muzikinių filmų ir juostų apie šokius mėgėjams, romantinių istorijų ištroškusioms sieloms, bei, žinoma, tiems, kurie su mielu noru mintimis nuklystų į praeitį. Tad kodėl gi to nepadarius skambant „Purvinų šokių“ muzikai?

7/1/2012 06:12:18 pm

tai kad net neleidzia ziuret

Reply
4/5/2012 06:08:48 pm

idomu

Reply
1/11/2012 05:54:16 pm

ijunkit kodel nerodo

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1