Picture
www.movies.com
Animacinis nuotykių filmas visai šeimai

Režisierius: Carlos Saldanha

Šalis: JAV

Trukmė: 96 min


Žydrūną (įgarsina akt. Jesse Eisenberg) dar visai mažytį iš saulėtojo Rio de Žaneiro jėga perkėlė į snieguotąją Minesotą, kur paukštelis, priglaustas mažos mergaitės, o dabar knygyno savininkės Lindos  (įgarsina akt. Leslie Mann), gyveno ištisus penkiolika metų. Jis gera kakavą su zefyrais, kruopščiai valosi dantis (o gal tiksliau snapą?) ir žiūri „Gyvūnų pasaulyje“. Ir dar – mėlynasis namisėda nemoka skraidyti...

Picture
www.movies.com
Vieną dieną ant Lindos knygyno slenksčio išdygsta Tulio (įgarsina akt. Rodrigo Santoro) – paukščius dievinantis mokslininkas, karštai įrodinėjantis, kad Žydrūnas – paskutinis savo genties vyrukas, kuriam tiesiog būtina susiporuoti. Na, o poravimosi objektas, žavingoji Pupa (įgarsina akt. Anne Hathaway) gyvena Brazilijoje, tad Lindai su Žydrūnu belieka krautis lagaminus ir skristi į saulėtąją paukštelio gimtinę. Deja, Pupa pasirodo visai nenusiteikusi meilei ir vienintelis jos tikslas – ištrūkti iš Tulio klinikos.

Picture
www.movies.com
„Rio“ yra vienas spalvingiausių, muzikaliausių ir grafiškai tobuliausiai išpildytų mano matytų animacinių filmų. Spalvingi personažai, charakterių įvairovė, smagios ir tikrai juokingos situacijos bei juokeliai, aukščiausio lygio ryškūs peizažai ir sambos ritmais judėti verčianti muzika visa galva panardina į Rio de Žaneiro atmosferą. Prisipažinsiu, kad kartkartėmis man tiesiog buvo sunku ramiai išsėdėti vietoje, kuomet girdėjau kraują kaitinančius Lotynų Amerikos ir šiuolaikinės muzikos ritmus. Muzika ir per kraštus trykštantis pietietiškas temperamentas iš tiesų yra vieni pagrindinių filmo variklių.

Picture
www.movies.com
Taigi, „Rio“ – pietietiškai karštas, gyvenimo džiaugsmą ir šilumą spinduliuojantis animacinis filmas,  kurio muzika išjudins ne vieną. Tiesa, viena pastabėlė – tai yra tas animacinis filmas, kurį vertėtų žiūrėti originalo kalba, nes tik tada pajuntamas visas įgarsinimo grožis ir subtilybės.

Gražus ir muzikalus animacinis filmas, kuris visgi nepateko į mano pačių pačiausių sąrašą.

Zygfrida
24/5/2011 12:49:11 am

Labai mielas, spalvingas ir linksmas filmukas. Gaila žiūrėjau ne 3D...

Reply
Dakita
1/6/2011 08:45:13 pm

Su abiem vaikais žiūrėjom 3D ir čia geriausias mūsų matytas multikas :))

Reply
18/7/2011 07:53:00 am

Kadangi Rango net nelyginu su kitais animaciniais filmais (nes ji net su jokiu vaidybiniu siu metu flmu neiseitu palyginti - jis tobulas), todel Rio man geriausia metu animacija is likusiuju. Labai maloniai nustebino idomus ir nenustygstantis siuzetas, Dievu miesta primenancios scenos is Favelu. taip pat labai itaigus ir gyvybingi veikejai. Puikus filmas ivairaus amziaus auditorijai.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1