Picture
www.movies.com
Veiksmo trileris su fantastikos elementais

Režisierius: D.J. Caruso

Šalis: JAV, Vokietija

Trukmė: 118 min

 
Džeris (vaidina akt. Shia LaBeouf) – nerūpestingą gyvenimą gyvenantis jaunuolis, besiglaudžiantis kuliame butuke, už kurį negali išmokėti nuomos. Jis – visiška brolio dvynio Itano priešingybė. Pastarasis, gerbiamas ir sėkmingas kariūnas, sėkmingai kopiantis karjeros laiptais. Vieną dieną Džerį pasiekia žinia apie tragišką brolio žūtį, o grįžęs namo vyrukas randa savo kambarį prikimštą naujausių ginklų, sprogiųjų medžiagų ir suklastotų dokumentų. Tuo pat metu vieniša motina Reičel (vaidina akt. Michelle Monaghan) išsiunčia sūnų į muzikinį koncertą, o netrukus sulaukia grasinančio skambučio, raginančio vykdyti paslaptingos moters nurodymus. Toks pats skambutis pasiekia ir Džerį ir štai du nepažįstami žmonės, susipešę pirmąją pažinties akimirką, pakliūna į mįslingą ir keistą teroristų žaidimą, kurio pagrindiniai įtariamieji – jie patys, o pagrindinis žaidimo tikslas – išgyventi ir bet kokia kaina sustabdyti keršto trokštančią būtybę kitame laido gale.

Picture
www.movies.com
Šį filmą žiūrėjau apie jį nežinodama absoliučiai nieko – nei žanro, nei tematikos, nei režisieriaus ar juo labiau aktorių ir kilmės šalies. Labai netikėtai į mano rankas pakliuvęs filmas tapo vakaro atgaiva, o 118 veiksmo minučių pralėkė taip greitai, kad norėjosi viską pakartoti dar kartą. „Sakalo akis“ - aštrus veiksmo trileris, kupinas veiksmo, įspūdingų susišaudymų, bėgimo, avarijų ir scenų, kuomet šimtus tūkstančių kainuojantys automobiliai vos per kelias minutes virsta nieko vertomis duženomis. Labiausiai neįtikėtina yra tai, kad vos prasidėjus filmui esi prikaustomas prie ekrano, o veiksmas, vejantis veiksmą, mįslingi įvykiai ir sumaniai suregztas scenarijus kuria peilio aštrumo įtampą nepaleidžiančią žiūrovo nei akimirkai.

Picture
www.movies.com
„Sakalo akies“ scenarijus buvo kuriamas net dešimt metų, o režisieriaus kėdėje turėjęs sėdėti Stevenas Spielbergas projekto vadeles patikėjo kolegai D.J.Caruso. Intriguojantis scenarijus nagrinėja skaitmeninių technologijų įsikišimą į žmogaus gyvenimą ir kartais neprognozuojamas bei skaudžias įsikišimo pasekmes.

Filme patiko Shia LaBeouf vaidyba. Universalus jaunosios kartos aktorius tikrai turi aktoriaus talentą ir, kaip bebūtų keista, jam nelimpa jokia etiketė. Daniel Radcliffe visam gyvenimui liks Hariu Poteriu, o Robert Pattinson – vampyru iš „Saulėlydžio“. Tuo tarpu Shia LaBeouf „Transformerių“ dėka tapęs pasaulinio garso aktoriumi, neprisiklijavo geriausio robotų draugo, Semo Vitvikio etiketės. Etiketės jam tiesiog nelimpa, o jo universalumas ir gebėjimas vaidinti bet ką kartais stebina.

Picture
www.movies.com
Jeigu Shia LaBeouf šiame filme buvo „vietoje ir laiku“, Michelle Monaghan vaidyba paprasčiausiai neįtikino ir vietomis net erzino, tačiau, laimei, nesugadino peržiūros malonumo.

Taigi, per daug nesiplečiant, „Sakalo akis“ - puikus veiksmo filmas, neabejotinai patiksiantis visiems veiksmo filmų ir trilerių gerbėjams bei prikaustantis prie ekrano nuo pat pirmos minutės.

32362
5/4/2011 07:19:13 pm

O galima būtų kaip nors vertinti balais?aš dabar nesuprantu kurie filmai iš čia geri kurie nelabai.balais aišku būtų vskas

Reply
6/4/2011 03:21:51 am

Sveiki,

Trumpai apie filmų reitingavimą:

Visi filmai, keliaujantys į "Siūlau pasižiūrėti" bei "Kino klasika" skiltis, mano akimis, yra verti dėmesio, tad tikrai siūlau atkreipti į juos dėmesį. "Kino klasika" yra skirta labiau kino mėgėjams, gurmanams, nebijantiems bėgančių metų, tačiau ir paprasti kino žiūrovai ten gali rasti kažką įdomaus sau.

Į rubrikas "Kino filmai" ir "Rusijos kinas" keliauja kiek kitokie filmai. Kai kurie jų labai geri ir verti aukščiausių balų, kiti orientuoti labiau į mėgėjišką rinką ir skirti daugiau tam tikro režisieriaus, aktoriaus, tematikos ar žanro gerbėjams. Šiose rubrikose visuomet išsakau savo nuomonę - ar man jis patiko ir ar būtų verta jį žiūrėti, kitus, atvirkščiai, sukritikuoju. Tad vienintelis būdas atsirinkti šių dviejų rubrikų filmus - skaityti tekstus ir pasikliauti mano skoniu, arba žiūrėti viską iš eilės ir daryti savas išvadas - galbūt jūsų nuomonė bus priešinga manajai?

Filmus vertinti balais kol kas nematau prasmės ir tikslo, tačiau neatmentu galimybės tą daryti ateityje.

Reply
KeyKey
10/4/2011 10:25:51 pm

Filmas neblogas, bet tik vienam kartui pasižiūrėti. Pabaiga labai jau popsinė.

Norintiems balų, tai galima juos tiesiog kitur pasižiūrėti

www.imdb.com paprastų žiūrovų balai,
www.rottentomatoes.com kritikų ir žiūrovų balai
www.metacritic.com

Dažnai balai tarp šitų svetainių nesutampa, bet taip pat nepamirškite pasiskaityti visokiausių interviu su režisieriumi ar kitais kūrybinės komandos nariais. Patikėkite, žmonės kurie yra už kadro daug labiau lemia filmo kokybę nei aktorius ar reklaminis traileris.

Reply
Julius
18/4/2011 12:14:57 am

Visai patiko, smagiai susižiūrėjo taip labai nesigilinant ir apie nieką negalvojant. Toks galvos pravėdinimui filmas.

Beje, labai nebloga svetainė, vis užeinu pasiskaityti. Sėkmės tolesniame darbe!

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1