Mama ir vaikas (2009)/ Mother and Child
Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Rodrigo García

Šalis: JAV, Ispanija

Trukmė: 125 min

Šiais laikais iškilę keletas opių su vaisingumu susijusių problemų- kasmet vis labiau ir labiau didėja jaunų porų nevaisingumas, tuo tarpu paauglės gimdo vis dažniau. Daugėja ir vaikų globos namų auklėtinių, tačiau džiugu, jog pastaruoju metu vis daugiau žmonių ryžtasi drąsiam žingsniui ir į savo šeimas priima svetimus vaikus, kuriuos myli ir užaugina kaip savus.

  Kino juosta „Mother and Child“, kalba apie visas šias problemas. Filme veiksmas sukasi apie tris pagrindines herojes, kurių kiekvienos patirtis ir nuomonė apie vaikus yra skirtinga.

Picture
www.movies.com
  Karen - vidutinio amžiaus gydytoja, gyvenanti su pasiligojusia motina. Moteriai vis dažniau ramybės neduoda mintys apie paauglystėje pagimdytą ir įvaikinimui atiduotą dukterį. Tuo tarpu Lucy ir jos vyras Joseph niekaip negali susilaukti vaiko. Pora nutaria įsivaikinti ir randa nėščią paauglę, kuri yra pasiruošusi atiduoti nenorimą kūdikį įvaikinimui. Elizabeth- sėkmingai karjeros laiptais kopianti teisininkė, kurią kažkada pagimdė paauglė motina ir atidavė įvaikinimui. Trys moterys, svajojančios apie šiltus ir jaukius namus, galvojančios apie vaikus ir  besiilginčios jų. Ar susijungs Karen, Lucy ir Elizabeth likimai ir visos trys bus laimingos, radusios tai, ką kažkada prarado? O gal viskas baigsis dar blogiau, nei prasidėjo?

  Man ši kino juosta patiko ir paliko gana stiprų įspūdį. Patiko režisieriaus gebėjimas išlaikyti intrigą ir gana meistriškai atvaizduoti ryšius, esančius tarp vaikų ir mamų.

Valkata (2007)/ Бомж

Picture
Drama

Režisierius: Андрей Бенкендорф

Šalis: Rusija

Trukmė: 101 min

  Rusų kino juosta „Бомж“ (liet. valkata) pasakoja apie tai, kiek nedaug tereikia, kad žmogaus gyvenimas apsiverstų aukštyn kojom. Nikolajus Frolovas- šešiasdešimtmetis vyriškis, ne per seniausiai išėjęs iš kalėjimo. Vyras kalėjo už tai, ko, regis, gyvenime niekada nebūtų padaręs, tačiau juk visuomet būna tam tikros aplinkybės, kurios išprovokuoja mus elgtis kitaip, ne esame pratę. Ne išimtis ir Nikolajus. Išėjęs į laisvę vyras neturi nei namų, nei šeimos, nei darbo. Visą gyvenimą buvęs nagingu ir sąžiningu žmogum, Nikolajus imasi pavienių darbų ir, kaip ir kažkada, mielai ir neatlygintinai padeda visiems kam tik gali reikėti jo pagalbos. Toks kino juostos vingis puikiai atspindi vieną paprastą idėją- gerbiamais, turtingais dvasiškai ir reikalingais žmonėmis mus padaro ne padėtis visuomenėje ir net ne turtai, o tai, kas slypi širdyje. Tik atskleidžiant taurias asmenines savybes ir imantis pagalbos artimam mes tampame tuo gerbiamais visuomenėje ir didžiais žmonėmis. Netikėtai Nikolajus suserga ir liga vyriškio gyvenimą dar kartą apverčia aukštyn kojom. Pasirodo tai, ko jis taip ilgai ieškojo ir laukė, visą laiką buvo čia, šalia jo.

Picture
Filmas iš tiesų labai jautrus, nagrinėjama gana skaudi tema- žmogaus nuopolis (tačiau jokiu būdu ne dvasinis), aplinkinių reakcija (pripažinkite, juk ir patys kartais aplinkinius nužvelgiate ne itin teigiamais žvilgsniais, manydami, kad jie valkatos) ir nesidomėjimas kokių aplinkybių vedinas tapai tuo, kuo esi dabar- valkata.

Vienareikšmiškai- likau sužavėta.


Socialinis tinklas (2010)/ The Social Network

Picture
www.movies.com
Biografinė drama

Režisierius: David Fincher

Šalis: JAV

Trukmė: 120 min

  Turbūt vienas žiūrimiausių lapkričio mėnesio filmų Lietuvoje, kino teatrams atnešęs nemažai pelno. Istorija apie tai, kaip vieną dieną Mark‘as Zuckerberg‘as sugalvoja sukurti svetainę, kurioje galima būtų ne tik virtualiai bendrauti, tačiau ir keistis nuotraukomis, rašyti komentarus, peržvelgti asmeninę informaciją ar sužinoti socialinį žmogaus statusą. Štai taip, atrodytų, paprastai gimė populiariausias šių dienų socialinis tinklas „Facebook“. Portalas, sukėlęs milžinišką susidomėjimo bangą pasaulyje, gana skaudžiai atsiliepė pačiam jo kūrėjui. „Facebook“ buvo įkurtas Mark‘o Zuckerberg‘o ir Eduardo Saverin‘o. Deja, visi laurai tekdavo tik pirmajam. Patekęs į ne itin geranoriškų žmonių apsuptį, Mark‘as pradeda keistis, kas ne itin gerai įtakoja jo ir Eduardo santykius. Galiausiai viskas baigiasi teisme aiškinantis santykius ir bandant prisiteisti milžiniškas pinigų sumas vienas iš kito.

Picture
www.movies.com
Filmas patiko tuo, kad jame daug intrigų, santykių aiškinimosi ir pan., vadinasi visas dėmesys sutelkiamas ne tiek į pačią svetainę ir jos atsiradimą, o tai, kaip visa tai paveikė draugų santykius ir juos supančią aplinką. Be to, kino juosta labai gerai atspindi ir reklaminį savo sakinį „Neįmanoma turėti 500 milijonų draugų, neįgijus nei vieno priešo“.


Multikino
3/12/2010 07:33:14 pm

Social network žiūrimiausias filmas lietuvoje lapkritį?? nesutikčiau, pralenkė šitą filmą ir haris poteris ir eat pray love

Reply
4/12/2010 01:12:53 am

Sveiki,
Siūlyčiau atidžiau skaityti, kadangi tekste pavartotas sakinys "Turbūt vienas žiūrimiausių lapkričio mėnesio filmų Lietuvoje". Čia neminima ir neteigiama, kad jis pats žiūrimiausias, o kadangi tekste nekalbama apie "Eat Pray Love" ir Harį Poterį, matyt kažką ne taip supratote iš konteksto.

Reply
Ramūnas
7/12/2010 05:49:53 pm

Mačiau visus čia aprašytis filmus ir visi patiko, bet kažkaip labiausiai įstrigo "Бомж". Ech, kaimynai rusai visais laikais mokėjo sukti gerą kiną...

Reply
smikis
8/2/2011 01:57:29 am

Zuckerberg‘as tikras šmikis, gerai jis prasuko su savo veidaknyge :). Filmas apie jį tai man patiko. Nežinojau tos istorijos iki tol.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1