Picture
www.movies.com
Romantinė komedija, drama

Režisierius: James Ivory

Šalis: JAV

Trukmė: 117 min
 

Kuomet vieną vakarą peržiūrai ieškojau kažko lengvo ir smagaus, akis užkliuvo už lentynoje stovinčio kompaktinio disko gundančiu prancūzišku pavadinimu „Le divorce“. Kelerius metus eidama pro šalį vis stebėdavau jį, kol galų gale atėjo laikas filmo peržiūrai. Tikėjausi išvysti lengvą ir smagią romantinę komediją, papuoštą gražiais Paryžiaus vaizdais ir kerinčia muzika, o gavau visiškai priešingą reginį. Niūrų, neįdomų, netgi atstumiantį filmą be jokių humoro ir romantikos apraiškų, jau nekalbu apie kvapą gniaužiančio grožio šalies vaizdų nebuvimą.

Picture
www.movies.com
Amerikietės poetės Roksanos (akt. Naomi Watts) ir prancūzo dailininko Šarlio Anri de Persand (akt. Melvil Poupaud) santuoka braška per visas siūles. Vieną dieną meilės burbulas sprogsta ir jauna šeima atsiduria ties skyrybų slenksčiu, o Šarlis Anri jau šildosi kitos moters glėbyje. Sunkiu gyvenimo periodu iš Santa Barbaros į Paryžių atvyksta Roksanos sesuo Izabelė (akt. Kate Hudson), turėsianti besilaukiančiai seseriai tapti atramos ir paguodos šaltiniu. Deja, vėjavaikei jaunėlei labiau rūpi jos asmeninio gyvenimo peripetijos, tad apie pirštą sukdama žavų prancūzą Ivą (akt. Romain Duris), Izabelė sugeba užmegzti romaną su diplomatu Edgaru Koset (akt. Thierry Lhermitte), esančiu Šarlio Anri giminaičiu. Ant Persandų šeimos griūva dviguba nelaimė – sūnaus palaidūno skyrybos ir lengvabūdės amerikietės romanas su vedusiu vyru, kurį žūtbūt reikia nutraukti. Situaciją dar labiau paaštrina dviejų šeimų kova dėl drobės, kadaise Roksanos atsivežtos iš Amerikos ir besiskiriančių sutuoktinių giminių laikoma vertingu laimikiu skyrybų atveju.

Picture
www.movies.com
„Skyrybos“ – tai minčių, vaizdų ir istorijų kratinys, nei iš tolo nepanašus į filmą. Daugybė herojų, jų istorijų, šokinėjantis veiksmas ir tiesiog siužeto nebuvimas nuvarė mane į neviltį jau pirmosiomis peržiūros minutėmis, tačiau sukandusi dantis bandžiau žiūrėti filmą toliau. O toliau viskas buvo tik blogiau. Veiksmų, istorijų ir herojų daugėjo, o jų susieti tarpusavyje niekas vis dar nesivargino. Po dar keliasdešimties minučių man tiesiog pabodo šis ištęstas reginys, tačiau ugdyti valią pasiryžau iki pat pabaigos. Galiausiai, po 117 minučių kankynės nusprendžiau, kad tai – nuobodus ir dėmesio nevertas filmas, kuriam aš veltui paaukojau 117 savo gyvenimo minučių.

Picture
www.movies.com
Kaip ten bebūtų, nepaisant juostos tragizmo, įžvelgiu jame ir šviesiąsias puses. Juostoje pavaizduotas prancūzų gyvenimas, jų požiūris į jį, gyvenimo peripetijos ir skyrybų niuansai. Taip pat galime stebėti sunkumus, iškylančius santuokoje su užsieniečiu ir amerikiečių gyvenimą Prancūzijoje. Tačiau visi šie veiksniai, gražūs aktorių kostiumai ir jauki filmo aplinka nublanksta prieš filmo nuobodumą, ištęstumą ir siužeto nebuvimą, tad „Skyrybas“ tituluoju vienu tragiškiausių mano matytų filmų.

Nerce
30/10/2011 06:15:59 am

Tikrai tragizmas :) - išjungiau po pusės filmo...Ir tai per ilgai jam laiko skyriau :)

Reply
4/2/2018 07:13:26 pm

The need for legal divorce advice cannot be overstated. Bringing an end to a relationship is not a small topic that you can handle anyhow. You need all forms of counsel before and when grappling with a divorce. Making a wide of the mark selection or decision at a crucial phase like this can make you mourn for the rest of your living. In other words, you cannot do it on your own. You need helpful opinion from people that are well experienced in the matter.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1