Picture
www.positiv-web.de
Komedija

Režisierius: Til Schweiger

Šalis: Vokietija

Trukmė: 123 min
 

Henris (akt. Til Schweiger) – užkietėjęs viengungis, teikiantis pirmenybę vienos nakties nuotykiams. Pernelyg ilgai neužsibūdamas ties vienos moters sijonu vyras mėgaujasi laisve ir mano, jog jo gyvenimas – kiekvieno vyro svajonė. Vieną dieną ant savo namų slenksčio Henris išvysta aštuonerių metų Magdaleną (akt. Emma Schweiger), kuri teigia, jog yra jo duktė. Buvusi vyro sugulovė po skyrybų su sutuoktiniu, maniusiu, kad augina savo biologinį vaiką, tiesiog ima ir palieka Magdaleną prie Henrio namų durų, o pati išvyksta į Niujorką. Vos per akimirką, regis, idealus Henrio gyvenimas virsta nesibaigiančiu chaosu - nieko bendra su vaikais neturintis vyras nuo šiol yra priverstas rūpintis aštuonerių metų mergaite. Viskas būtų neblogai, jeigu ne meilės fronte pasirodžiusi žavingoji Katarina (akt. Jasmin Gerat) ir prieš tai vaiką auginęs Tristanas (akt. Samuel Finzi) karštligiškai bandantis susigrąžinti dukterį. Prabudę Henrio tėvystės instinktai verčia jį stoti į kovą ir grumtis dėl Magdalenos, meilė kuriai stiprėja kas akimirką. O kur dar žavingoji 

Picture
www.positiv-web.de
Tilas Schweigeris lieka ištikimas sau ir savo filmo kūrimo manieroms – „Suvedžiotojuje“ vyrauja tipinė Tiliška spalvinė gama, muzika (kelios dainos buvo naudotos ankstesniuose jo filmuose), kertiniai filmo akmenys ir veiksmo vystymas – viskas atsiduoda Schweigeriu. Tiesą sakant, net jo herojus – pastaruoju metu tarsi iš filmo į filmą keliaujantis pislūnas (atsiprašau už išsireiškimą), negalintis ramiai praeiti pro moters sijoną.


Picture
www.positiv-web.de
Jeigu matėte paskutinius du Tilo filmus – „Gražuoliuką“ bei antrąją filmo dalį, stebėdami „Suvedžiotoją“ neabejotinai pagalvosite, jog kažkur tai jau matėte. Tilas Schweigeris antrą kartą pabandė įbristi į tą pačią upę ir, paskatintas milžiniškos sėkmės sulaukusio „Gražuoliuko“, sukūrė juostą apie tą patį tik kitu kampu. Panaši istorija, toks pats herojaus charakteris ir gyvenimo būdas, tas pats garso takelis ir Emma Schweiger, atliekanti pagrindinį mažosios nenuoramos vaidmenį. Viskas matyta, viskas girdėta ir apkalbėta, tad Tilas šiuo filmu savo karjeroje padėjo dar vieną riebų minusą, kurių pastaruoju metu vis daugėja.

Picture
www.positiv-web.de
Talentingas vyras kasmet vis labiau komerciškėja, pasiduoda stereotipų ir jam klijuojamų etikečių įtakai bei plaukia pasroviui ir pinigus uždirba lengviausiu keliu – išliekamosios vertės neturinčiomis komedijomis. O aš vis dar naiviai tikiuosi, jog jis grįš į doros kelią ir sukurs kažką panašaus į geriausią savo režisūrinį darbą – romantinę komedijinę dramą „Basomis per grindinį“ (orig. „Barfuss“, 2005), kurią prisiminusi pagalvojau, jog norėčiau šią juostą pasižiūrėti dar kartą.

Picture
www.positiv-web.de
Nepaisant ne itin sėkmingo ir nevykusio „Suvedžiotojo“, sukurto copy – paste principu, juostą labai pagyvino savotišku spindulėliu joje buvusi Tilo Schweigerio duktė Emma. Dar „Gražuoliuke“ pasirodžiusi kaip žavinga ir charizmatiška aktorė, nenuorama mergaitė tęsia kelionę aktorės keliu ir puikiai susitvarko su jai patikėta užduotimi, kiekvienam filmo kadrui įpūsdama gyvybės ir žaismingumo. Ji valiūkiška, padūkusi ir labai miela mergaičiukė, prastam filmui įkvėpusi gyvybės ir išgelbėjusi tėvelį nuo drabstymo žemėmis.

Picture
www.positiv-web.de
Nors filmo siužetas labai banalus ir galima nuspėti kiekvieną herojų žingsnį, tačiau ekrane stebėti dviejų pakvaišusių tėtušių kovą dėl dukters ganėtinai įdomu. Deja, to paties negaliu pasakyti apie meilės linijos vystymą, kuri, asmeniškai man, tapo net tik neįdomia, tačiau net atgrasia ir kiek bjauroka. Puiki muzika,  spalvinė gama ir režisūriniai sprendimai neverti pagyrų, nes, kaip ir minėjau, visa tai jau matėme „Gražuoliuke“, kurio garso takelis tiesiog ėmė ir sutapo su „Suvedžiotoju“. O už tą patį darbą ir juolab jo kopijavimą dukart juk niekas negiria? Tad, atsižvelgiant į visus šiuos veiksnius, „Suvedžiotojas“ yra net ne eilinė, o kiek antrarūšėmis komedijomis kvepianti juosta, toli gražu neverta peržiūros, nebent norite paganyti akis į vokiškąjį Bradą Pittą.

Picture
www.positiv-web.de
Sunku nepastebėti, kad Tilas Schweigeris sensta, tačiau taip pat sunku paneigti, jog jis vis vien velniškai žavingas ir patrauklus, tad net laikas, paliekantis žymes aktoriaus veide, tą daro gražiai. Tiesą sakant būtent Tilas ir buvo vienintelis veiksnys, paskatinęs mane imtis šios juostos peržiūros. Deja, su kiekvienu vaidmeniu vyro reitingai mano akyse vis labiau krenta ir šiuo metu yra pasiekę rekordines žemumas. Nepaisant to, dedu visas viltis, jog vieną dieną jis atsigaus ir nudžiugins mane kuo nors puikiu, neverčiančiu žiovauti ir tūkstantį kartoti žodžių „banalu ir kvaila“.
Leave a Reply.


UA-35502470-1