Picture
www.bestweekever.tv
Romantinė komedija, drama

Režisierius: Nicole Kassell

Šalis: JAV

Trukmė: 106 min

Filmo siužetas paprastas kaip du kart du. Marli (akt. Kate Hudson) – jauna optimistė, trykštanti gyvenimo džiaugsmu ir gyvenanti šia diena. Turėdama būrį nuostabių draugų, mėgiamą darbą ir juokingą šunį, Marli vieną po kito keičia meilužius, nuoširdžiai linksminasi ir negalvoja apie rytojų. Tačiau vieną dieną moters gyvenimo karuselę sustabdo negailestinga diagnozė – vėžys. Būdama vos trisdešimties ir turėdama nebedaug laiko Marli net neketina sustoti ir godžiai ryja gyvenimą, skaičiuojantį paskutinius mėnesius. Balti chalatai, nejaukios ligoninės palatos ir gydytojas (akt. Gael García Bernal), į jos gyvenimą įsiveržęs tarsi viesulas – štai tokia naujoji Marlės kasdienybė. Neketindama pasiduoti liūdesiui, siekdama iš gyvenimo išpešti maksimumą moteris ima nujausti, jog meilė, kurios ji visą gyvenimą troško ir tuo pačiu bijojo, baltu chalatu tyko jos už ligoninės palatos durų...

Picture
www.guim.co.uk
Nebe pirmos jaunystės, šviežiena net nekvepiantis siužetas ir ne itin jausminga meilės linija – štai tokie kertiniai „Gabalėlis dangaus“ akmenys. Tai nejuokingas, neromantiškas ir net nemielas filmas, kiekviename kadre alsuojantis primityvumu ir bukumu.

Laukti kažkokių įmantrių siužeto vingių – visiškai beprasmiška, nes vos pagrindinė herojė sužino apie savo ligą, net ir ne itin akylas žiūrovas iškart gali nuspėti juostos baigtį. O štai tada įsibėgėja tūkstantį kartų regėti ir girdėti Holivudo štampai, o mintyse tik ir vardiji visus filmus, kuriuose buvo kalbama absoliučiai apie tą patį.

Picture
www.film4.com
Taip, pagrindinė filmo herojė trykšta optimizmu ir nėra linkusi pasiduoti ir pralaimėti kovą, kurios pagrindinis prizas – gyvenimas, tačiau jos neblėstantis optimizmas ir entuziazmas nežavi ir atrodo tarsi abejingumo kaukė prieš save pačią. Niekuomet nemėgau Kate Hudson ir net nemačiau joje didelio aktorinio talento. Šis filmas tik dar kartą patvirtino mano nuomonę ir privertė galutinai suvokti, jog ši moteris tiesiog pasmerkta vaidinti trečiarūšėse romantinėse komedijose.

Kiek nusivyliau Gaeliu García Bernaliu, pasirodžiusiame tokioje abejotinos kokybės juostoje. Šis, mano itin talentingu ir puikiu aktoriumi laikomas vyrukas nei kiek nepraskaidrino nevykusio „Gabalėlis dangaus“ siužeto ir, sakyčiau, tik dar labiau jį sugadino. Nors ir dėdamas visas pastangas, puikiai vaidindamas, iš rimto ir susikausčiusio gydytojo virtęs gyvenimą branginančiu ir laimingu vyruku, tenka pripažinti, jog G. G. Bernalis ir Kate Hudson – niekam tikusi pora, kino ekrane atrodanti itin prastai.

Picture
www.nouse.co.uk
Debiutantė Gren Wells, parašiusi filmo scenarijų į siužetą įpynė nemažai šaižių frazių, juodojo humoro ir kitokių juokelių, kurie, didžiojoje filmo dalyje, man labiau panašėjo į grubius ir niekam tikusius juokelius, aidinčius iš kiaurą parą alkoholiu prekiaujančio kiosko užkaborių.

Džiugina tik tai, jog filmas nebando dirbtinai graudinti žiūrovo, neverčia gailėtis pagrindinės herojės ir pergyventi dėl jos gyvybės, tačiau tuo pačiu filmas parodo mums ne ligonę, o moterį, besidžiaugiančią gyvenimu ir tik paskutiniosiomis ligos dienomis atrodžiusią prastokai. Šioje vietoje baigiasi visi filmo pliusai, kuriems suskaičiuoti vienos rankos pirštų yra tiesiog per daug.

Picture
www.mukki.org
Juosta man ne tik kad nepatiko, tačiau ir sukėlė kažkokią atmetimo reakciją, privertusią visam pasauliui apskelbti žinią, jog šį filmą derėtų apeiti ratu. Kino salėje prieš perkant bilietą į šį filmą siūlau kelissyk pagalvoti – mano nuomone, puodelis kvapnios kavos ir didelis pyrago gabalas daug vertesni tų pinigų, kuriuos galbūt norite paaukoti šiam filmui.

Tai nėra filmas apie ligas ir mirtį. Tai filmas apie gyvenimą, laimę, draugystę ir bandymą sugauti paskutines išeinančio gyvenimo akimirkas. Kaip teigia lietuvių liaudies išmintis – „Ką gali daryti tuoj, niekad nedaryk rytoj!“, nes kas žino – galbūt rytojus taip ir neišauš...

Evelina
23/10/2011 12:45:41 am

Smagiausias filmo momentas,tai laidotuves,kad ir kaip nezmoniskai tai nuskambetu :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1