Picture
www.coadjuvante.com
Drama, komedija

Režisierius: Stephan Komandarev

Šalis: Bulgarija, Vokietija, Slovėnija, Vengrija

Trukmė: 105 min

  Antrasis vaidybinis režisieriaus Stephan Komandarev filmas, „Pasaulis yra didelis, ir išsigelbėjimas slypi už kampo“, pavergė žiūrovus ir gavo daugybę apdovanojimų įvairiuose festivaliuose – Talino ir Varšuvos kino festivaliuose juosta apdovanota tarptautinės žiuri specialiuoju prizu, tapo Bulgarijos metų filmu, pelnė žiūrovų simpatijas ir apdovanojimą Ciuricho kino festivalyje.  

Prastų gyvenimo sąlygų paskatinti, Aleksas (vaidina akt. Carlo Ljubek) ir jo šeima palieka gimtąją Bulgariją ir keliasi į Vokietiją. Pasikeitus politiniam režimui šalyje, šeima leidžiasi į dar vieną kelionę, kurioje žūsta abu Alekso tėvai, o jaunuolis praranda atmintį ir atsiduria ligoninėje. Čia jį ir randa Bai Dan (vaidina akt. Miki Manojlovic)- energingasis senelis, Nardų karalius, kuris imasi anūko reabilitacijos. Senelio tikslas- grąžinti Aleksui atmintį, sugrąžinti jį į gimtąją Bulgariją, parodyti tėvynės grožį ir papročius bei padėti susivokti savyje ir atrasti gyvenimo kelią. 

Vienas seniausių pasaulio stalo žaidimų – nardai tapo savotiška filmo ašimi apie kurią sukasi visas veiksmas. Būtent nardų ir jaunatviškojo senelio dėka Aleksas grįžta ten, kur ir prasidėjo jo kelionė.

Kino juostoje labiausiai sužavi ryški ir šilta spalvinė gama, gebėjimas perteikti namų šilumą, pabėgėlių dalią bei jaukią gatvės kavinių ir joje žaidžiamų nardų atmosferą. Filmas pagardintas savotišku žargonu, bei didele doze humoro. Smagus garso takelis, senelio charakterio bruožai, bei jo ir anūko nuotykiai prikausto dėmesį, sušildo ir prajuokina. Be galo smagus filmas apie grįžimą namo.
       
Vilma
14/12/2010 03:20:20 am

Šį filmą mačiau kinp teatre "Pasaka". jis mane sužavėjo! Toks išskirtinis ir patraukiantis, patariu kiekvienam pažiūrėti :)

Reply
ziurim
8/2/2011 02:04:29 am

Nuotaikingas. Daug nuoširdžiai linksmų momentų. Senelis toks prikolnas , reanimuoja anūką po avarijos :). Žiūrėti šį filmą tiesiog privaloma! Aišku prieš tai pasitarus su daktarais :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1