Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Tate Taylor

Šalis: JAV, Indija, Jungtiniai Arabų Emyratai

Trukmė: 146 min
 

Turbūt daugelis jūsų girdėjo istoriją apie rašytoją Kathryn Stockett, kurios knygą „Tarnaitė“ (orig. „The Help“) atmetė daugiau 60 JAV leidyklų. Tuomet, kai moteris ketino nuleisti rankas ir knygą nukišti į tolimiausią namų kertę, jai nusišypsojo dviguba sėkmė – knyga buvo paruošta spausdinimui ir netrukus pasiekė knygynų lentynas, o jos geriausias vaikystės draugas – režisierius Tate Taylor nusipirko teisę ekranizuoti šią istoriją. Tuomet, kai kūrinys perkamiausia knyga JAV, parduota daugiau kaip 5 milijonų kopijų tiražu, o netrukus ir pasauliniu bestseleriu, Holivudo agentai vienas po kito beldė į rašytojos namų duris, tačiau buvo per vėlu – filmo kūrimo ėmėsi žmogus, kuriam vieninteliam rašytoja galėjo patikėti brangiausią savo kūrinį – knygą.

Picture
www.movies.com
Skiter (akt. Emma Stone) – ambicinga ir užsispyrusi mergina, svajojanti tapti rašytoja. Grįžusi į gimtąjį Džeksono miestelį mergina suvokia, jog gyvena kitaip negu jos bendraamžės, serginčios namų židinį ir vieną po kito gimdančios vaikus. Netrukus miestelyje ima bręsti permainos – pirmoji Džeksono dama, aršiausia juodaodžių engėja Hilė (akt. Bryce Dallas Howard) dega idėjomis kaip padidinti atskirtį tarp „spalvotųjų“ ir baltųjų. Dievinanti savo idėją juodaodėms tarnaitėms įrengti atskirus tualetus, moteris bando visas miestelio merginas užkrėsti savo pavojingomis ir antžmogiškomis idėjomis.

Picture
www.movies.com
Skiter, matydama, regis, beviltišką juodaodžių būklę, ryžtasi permainoms. Drąsi mergina, netekusi savo taip mylimos auklės Konstancijos (akt. Cicely Tyson), bando įkalbėti juodaodes tarnaites prabilti ir papasakoti apie savo gyvenimą, kasdienius rūpesčius, jų širdis slegiantį skausmą ir svajones, puoselėjamas savo didelėse širdyse. Tarnaitės Eibilin (akt. Viola Davis) ir Mini (akt. Octavia Spencer), iš pradžių bijojusios atvirų pokalbių, už kuriuos gali atsidurti kalėjime, viena po kitos ryžtasi Skiter atverti savo širdis, o netrukus ir kitos miestelio tarnaitės, paskatintos Džeksone vyraujančios neteisybės, prabyla ir sutinka prisiminus sudėti į merginos knygą „Tarnaitė“. Turėdamos vieną tikslą, vieną svajonę, degdamos ta pačia idėja moterys buriasi draugėn ir ryžtasi pasipriešinti neteisingai pasaulio santvarkai bei meta iššūkį konservatyviai Džeksono visuomenei. Kaip skelbia filmo reklaminis plakatas, „didžiausi pokyčiai prasideda nuo mažyčio virpesio“.

Picture
www.movies.com
„Tarnaitė“ yra gana moteriškas filmas apie moteris ir jų gyvenimus. Vyrai čia atlieka tik antraplanius arba epizodinius vaidmenis. Tate Taylor gilinasi į juodaodžių vidinius išgyvenimus, bando parodyti to meto visuomenę kitu kampu, tačiau tuo pačiu išlaiko filmo stilistiką. Prieš akis matome ryškiaspalvius personažus ir gražius kostiumus, tačiau, nepaisant to, režisierius neišlaiko vieningos siužetinės linijos. Pastaroji vis trūkinėja, o pasakojimas nuklysta į šalikeles, trukdydamas sukurti bendrą istorijos visumą.

Picture
www.movies.com
Filme išvysite visus 60 – ųjų Amerikai būdingus atributus – spalvingus kadilakus, pūstus moterų sijonus, aukštai sukeltas ir nuo lako kiekio sukietėjusias šukuosenas bei žavingą muziką, atspindinčią minimą laikmetį. „Tarnaitė“ neblogai atspindi permainas. Filmas supina to meto įvykius, moterų vidinius pasaulius ir išgyvenimus bei parodo vienus didžiausių pokyčių konservatyvioje JAV visuomenėje. Filme nagrinėjama rasizmo tema, gyvuojantį nuo pat žmonijos atsiradimo ir, nepaisant filmų gausos šia tematika, „Tarnaitė“ iš jų tarpo išsiskiria savo moteriškumu, narsa, kitokia atmosfera ir nuotaika.

Picture
www.movies.com
Gimtinėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, šis filmas įkvėpė ne vieną moterį – garsi dainininkė Mary J. Blige, įkvėpta „Tarnaitės“ sukūrė dainą „The Living Proof“, kurią galite išgirsti skambant kino filme. „Tarnaitės“ kerams neatsispyrė ir pirmoji JAV dama Michelle Obama, Baltuosiuose rūmuose surengusi uždarą filmo peržiūrą, kurio dalyvavo aktorės Emma Stone ir Octavia Spencer.

Picture
www.movies.com
Turiu pripažinti, kad filmui įpusėjus kino salėje pradėjau nerasti sau vietos ir netgi puoselėjau ketinimus apsisukti ir išeiti, tačiau būtent filmui įpusėjus ir prasidėjo įdomioji filmo dalis. Kuomet ekrane pasirodė Selija Fut (akt. Jessica Chastain), o tarnaitė Mini (akt. Octavia Spencer) gavo daugiau „eterio“, prasidėjo visa smaguma. Nepaisant to, puikus juostos apipavidalinimas, kandus ir saldus humoras neištraukia filmo iš duobės. „Tarnaitė“ yra gana lėtas, vietomis buksuojantis filmas, kartkartėmis pritrūkstantis dinamikos. Kai kuriuose momentuose taip ir norėjosi imti ir pastumti jį, kad veiksmas vystytųsi bent šiek tiek greičiau. Žinoma, savo padarė ir nekokybiška bei kiek pabraižyta juosta, kuomet stebint filmą vaizdas ekrane ėmė mirgėti, titrai judėti, o galiausiai žiūrovas buvo apdovanotas juodomis dėmelėmis, matomomis ekrane.

Picture
www.movies.com
Iš filmo išėjau lydima minties, jog pagaliau jis baigėsi, tačiau, nepaisant to, jis nebuvo toks jau prastas, tad jei norite pasisėdėti smagioje moteriškoje kompanijoje ir akies krašteliu žvilgtelėti į kito žemyno moterų gyvenimus, „Tarnaitė“ – būtent jums.

skrisk
30/11/2011 10:18:31 pm

+ "The secret life of bees" - į temą

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1