Picture
www.img.listal.com
Komedija, melodrama

Režisierius: David Mackay

Šalis: JAV

Trukmė: 102 min
 

Nepriklausomo kino, vadinamojo „indie“ atstovas, „Dešimties colių didvyris“, didžiųjų Lietuvos kino ekranų taip ir nepasiekė. Juosta buvo rodyta tik keliuose kino festivaliuose, tačiau tai toli gražu nereiškia, kad ji neverta dėmesio.

Filmo veiksmas sukasi kavinėje, į kurią nepriimami dirbti normalūs ar save tokiais laikantys žmonės. Čia dirba keistuolių draugų ketveriukė – Piper, Jen, Priestly ir Tish, darantys sumuštinius, verdantys kavą ir besisvaidantys kandžiomis replikomis vienas kito atžvilgiu. 

Picture
www.teninchhero.com
Piper (vaidina akt. Elisabeth Harnois) – talentinga menininkė, būdama vos penkiolikos pagimdžiusi kūdikį ir atidavusį jį įsivaikinti. Būtent dukters paieškos ir atveda ją į sumuštinių barą. Jen (vaidina akt. Clea DuVall) – kukli, ne itin simpatiška ir savimi nepasitikinti mergina, nuolat bendraujanti internetiniuose pažinčių svetainėse ir ten radusi savo meilės objektą – vaikiną, pasivadinusį fuzzy_22. Tuo tarpu Tish (vaidina akt. Danneel Ackles) – visiška Jen priešingybė. Mergina graži, pasitikinti savimi ir kasdien suvilioja vis kitą vyriškos lyties sumuštinių baro lankytoją. Priestly (vaidina akt. Jensen Ackles) – auskaruotas  vyrukas, dievinantis savo pankišką šukuoseną ir netradicinį apsirengimo stilių, o savo nuotaiką išreiškiantis spalvingais marškinėliais, išmargintais juokingais užrašais. Na, o kavinės vadovas Trucker – užkietėjęs hipis, iki ausų įsimylėjęs kitoje gatvės pusėje įsikūrusios parduotuvės savininkę. Kiekvienas jų turi paslaptį arba didelę gėdą, kurią slepia nuo draugų, tačiau juk visi puikiai žinome, kad anksčiau ar vėliau, yra visgi išlenda iš maišo. Kai ketveriukė vienas apie kitą sužino, regis, visą tiesą, draugai bando padėti vieni kitiems rasti tikrąjį gyvenimo kelią, meilę ir atrasti pasitikėjimą savimi.

Picture
www.teninchhero.com
Neįtikinėtinai pozityvus filmas, spinduliuojantis gerumą ir raginantis patikėti savo jėgomis ir vidiniu grožiu bei mylėti save. Vietomis naivokas, tačiau nuo to žavesio neprarandantis filmas, lengvas ir švelnus kaip brizas, pagardintas subtiliu, vietomis juoduoju humoru (ko verti vien užrašai ant Priestly marškinėlių).

„Dešimties colių didvyris“ – tai kino juosta, kurioje kiekvienas ras kažką artimo sau.

Monika
3/4/2011 04:55:09 pm

Su didžiausiu malonumu pasižiūrėjau :) Tik treilerį pakeiskit, ne tas matyt įdėtas

Reply
Nercė
4/4/2011 04:34:20 am

Šauni, linksma kompanija. Dirbti toje kavinukėje būtų hobis, o ne prievolė :)Pozityvus toks filmukas. Jei sužinosit, jog jie ieško darbuotojų- praneškite, bandysiu CV siųsti :)

Reply
Ieva
27/7/2013 12:23:58 am

Lietuviskai kur nors yra?

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1