Picture
www.movies.com
Nuotykių komedija, drama

Režisierius: Rob Reiner

Šalis: JAV

Trukmė: 97 min

Edvardas Koulas (vaidina akt. Jack Nicholson) - niurzga milijonierius, sužinantis, jog serga vėžiu. Karteris Čamberis (vaidina akt. Morgan Freeman) – to paties likimo kuklus juodaodis automechanikas. Du vyrus, gyvenančius skirtingus gyvenimus, draugėn suveda liga ir paskutinės dienos, leidžiamos vienoje palatoje. Iš pradžių kreivai žiūrėję vienas į kitą senukai susidraugauja ir kiekvienas nusprendžia parašyti savo neišpildytų norų ir nepadarytų darbų sąrašą. Žaidimas, turėjęs būti tiesiog pokštu, užvaldo Edvardo mintis ir milijonierius nusprendžia, jog nevelta gaišti laiko - judviejų laukia be galo daug nepadarytų darbų! Štai čia nuotykiai ir prasideda – senukai pabėga iš ligoninės ir imasi gyventi taip, kaip visada svajojo. Situaciją gelbsti neribotos Edvardo finansinės galimybės, leidžiančios senučiukams pasilinksminti iš širdies.

Monte Karlas, Tadž Mahalas, pietūs prabangiuose restoranuose, pasiutusio greičio lenktynės, Egipto piramidės ir kitos sąraše esančios svajonės po truputį virsta realybe, tačiau tuo pat metu artėja neišvengiamas epizodas -mirtis.

Įdomu tai, kad Edvardas ir Karteris- tai tarsi daugumos Jacko Nicholsono ir Morgano Freemano vaidmenų prototipas. Edvardas, kaip ir dera, Nicholsonui - nuolat bambantis niurzga ir egoistas, surūgusia veido mina, tuo tarpu Morgan‘o Freeman‘o įkūnytas Karteris- ramus, kuklus ir kiek ironiškas.

Nuotaikinga filmo atmosfera, nuostabi legendinių aktorių charizma, subtilus juodasis humoras, filosofiniai pamąstymai, persmelkti liūdnų, susimąstyti verčiančių gaidų moko ir ragina, jog neverta rytojui atidėti to, ką gali padaryti šiandien.
      
Lina
9/12/2010 01:26:10 am

Nicholsonas tai savo stichijoje šitame filme, kaip visada bambeklis. Bet tas jo bambėjimas ir egoizmas tai ir yra įdomūs ir juokingi. Labai geras filmas. Pažiūrėčiau dar kartą :)

Reply
Renata
16/1/2011 05:53:08 pm

Filmas nerealus;) optimistiskai nuteikiantis ;D
man tokie patinka :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1