Picture
www.i.fanpix.net
Drama

Režisierius: Régis Wargnier

Šalis: Prancūzija, Pietų Afrika, Didžioji Britanija

Trukmė: 122 min
 

XIX amžiaus Anglija. Antropologai Džeimis Dodas (vaidina akt. Joseph Fiennes) ir Elena Van Den Ende (vaidina akt. Kristin Scott Thomas) keliauja į džiunglių glūdumas ieškoti išsvajotojo laimikio – paslaptingųjų pigmėjų. Mokslininkai mano, jog pigmėjai – tai trūkstama grandis evoliucijos grandinėje. Jų nuomone, tai jungtis tarp žmogaus ir beždžionės. Remdamiesi šia teorija jiedu ketina sudrebinti mokslo pamatus ir įrodyti savo teoriją.

Picture
www.i.fanpix.net
Ir štai mokslininkai išsilaipina Anglijos pakrantėse. Laivo denyje – pigmėjai Toko (vaidina akt. Lomama Boseki) ir Likola (vaidina akt. Cécile Bayiha), o pakrantėje Džeimio draugai Aleksandras (vaidina akt. Iain Glen) ir Freizeris (vaidina akt. Hugh Bonneville), nekantraujantys kibti į darbą ir maudytis šlovės spinduliuose. Pigmėjai patalpinami narve ir paslepiami nuošalioje pilyje. Ir štai prasideda mokslinis tyrimas, kurio metu draugų keliai išsiskiria. Aleksandras ir Freizeris pigmėjus laiko primatais ir desperatiškai bando patvirtinti savo teoriją, kai tuo tarpu Džeimis pastebi, kad mažieji pigmėjai kur kas panašesni į žmones, turi jausmus ir supranta aplinkinį pasaulį.

Picture
www.i.fanpix.net
Nepaisant gana įdomios tematikos, nepasakyčiau, kad filmas man paliko didelį įspūdį. Pernelyg lėtas, nuspėjamas, banalus ir nuobodus pateikimas, skurdi spalvinė gama, neįsimintina istorija jį daro lėkštą ir neįdomų. Asmeniškai man patiko tik vienas dalykas - Joseph Fiennes vaidyba, tačiau ir ji „neištempė“ filmo į aukštesnį lygį.

Žinoma, kaip ir kiekvienas filmas turi savo gerbėjų ratą, taip neabejotinai atras ir šis. Manau, kad jis turėtų patikti senovinių, „istorinių“ filmų gerbėjams arba neišrankiems kinui žmonėms.
Leave a Reply.


UA-35502470-1