Picture
Romantinė drama

Režisierius: Fernando González Molina

Šalis: Ispanija

Trukmė: 118 min
 

Babi (akt. María Valverde) – pasiturinčių tėvų vaikas, tipiška gera mergaitė, spinduliuojanti naivumą ir tyrumą. Ji mėgaujasi jaunyste, svajoja apie studijas koledže ir laimingą gyvenimą. Ače (akt. Mario Casas) – maištingas vyrukas, vaikštantis peilio ašmenimis. Jis dievina greitį, yra impulsyvus ir nuolat įsivelia į nemalonumus. Regis, šie du žmonės niekuomet nebūtų susitikę, tačiau vos vienas atsitiktinumas, įžiebęs ugnį, Ače, tarsi viesulas įsiveržęs į Babi gyvenimą, ir jaunuoliai per gyvenimą ima žengti kartu. Tačiau kaip ilgai gali trukti meilė, prasidėjusi nuo neapykantos, įsiplieskusi taip staiga ir netikėtai?

Picture
www.kinopoisk.ru
Turiu pripažinti, kad iš šio filmo nesitikėjau nieko gero. Maniau, jog gausiu dar vieną klaikiai saldžią romantinę komediją su pabaiga „ilgai ir laimingai“, orientuotą į paauglius ir dūsaujančią dėl išgyvenamos pirmos meilės. Tačiau, turiu pripažinti, jog likau maloniai nustebinta. Ir nors filmas iš tiesų pasakoja gerokai nusaldintą paauglių meilės istoriją ir nespinduliuoja ypatinga energija, sąmoju ir žavesiu, tačiau šarmingi pagrindinių vaidmenų atlikėjai ir scenarijus, supynęs komedijos ir dramos žanrus bei nepagailėjęs geros romantikos dozės, padaro šį filmą tinkamu maloniai ir neįpareigojančiai peržiūrai.

Picture
www.todocotilleo.com
Filme pinasi intrigos, tėvų draudimai draugauti su blogais berniukais, greitis, muštynės, ekstremalūs pasivažinėjimai motociklu ir, žinoma, draugystė bei meilė, o ne itin žinomi, tačiau labai simpatingi pagrindinių vaidmenų atlikėjai María Valverde ir Mario Casas juostą daro artimą žiūrovui ir tarsi priverčia patikėti, jog ekrane matomas vaizdas tai iš tiesų vykstanti istorija.

Picture
www.coolspotters.com
Ir nors aš gana skeptiškai žiūriu į tokio pobūdžio romantines dramas ir dažniausiai vertinu jas žemiau vidurkio, tačiau „Trys metrai virš dangaus“, vertinant ją kaip romantinės dramos juostą, man paliko gana malonų įspūdį ir mielo bei ganėtinai šilto filmo prisiminimą. Pietietišku temperamentu garsėjančių ispanų sukurtas filmas, nepaisant jo banalumo ir filme naudojamų pigių triukų, jaudina, kartkartėmis netgi sugraudina bei priverčia išgyventi pagrindinių veikėjų jausmus ir apgailestauti dėl to, ką žiūrovas mato ekrane. Ispanai iš tiesų moka pagriebti už širdies, tačiau tuo pat metu verčia stebėtis tiesiog nenusakomu filmo dramatiškumu ir meksikietiškiems serialams būdingais atributais bei bjaurėtis juostos saldumu. Nors tai, kad filmas kartkartėmis alsuoja pigiu Holivudu, pagrindinius vaidmenis atliekantys aktoriai primena iš žurnalų viršelių nužengusius modelius, o viskas vyksta tarsi iš atviruko, manęs neatbaidė ir neprivertė piktintis banalybėmis ir štampuotėmis, nors jų čia gausu. Matyt, didžiausią pliusą filmui uždėčiau už tai, jog tai ne eilinė blogo berniuko ir geros mergaitės meilės istorija, o nors vienas paauglių auditorijai skirtas filmas, kuris nesibaigė "ilgai ir laimingai".

Picture
www.whicdn.com
Žinoma, negaliu nepaminėti ir filmo trūkumų, kuomet pagrindiniams herojams aiškiai trūko motyvacijos, dažnokai ir logikos, o vienas jų neretai elgėsi kaip psichinis ligonis. O kur dar per kraštus besiliejantis saldumas ir infantilumas, ganėtinai protingai atmiežtas nuoširdumu. "Trys metrai virš dangaus" sukurtas istoriją priartinant pasakai, kuomet gražuolė princesė sutinka gatvės chuliganą ir jį pamilsta, o ypač kai tas chuliganas toks žavingas. Daugelyje vietų filmo kūrėjai sumaniai strategavo ir sužaidė žiūrovo jausmais, viską darydami tarsi pagal planą „kaip apžavėti žiūrovą ir priversti jį pamėgti filmą“. Jie ne tik sukūrė filmą pasakos motyvais, tačiau ir pagrindinius herojus privertė ekrane pasisukinėti apsinuoginus, kas subūrė dar didesnę auditorijos, o tiksliau merginų paauglių, dalį. Ir nors pripažįstu, kad filmo siužetas, tiesiog iki skylių nutrintas ir jau tūkstančius kartų matytas pasakojimas, tačiau lygiai taip pat pripažįstu, jog stebėti jį buvo gana lengva. Kaip ir minėjau, situaciją pagerina pasakoms ir meksikietiškams serialams nebūdinga pabaiga bei filme juntamas nuoširdumas.

Picture
Tad „Trys metrai virš dangaus“ – nuoširdi ir miela romantinė drama, skirta neįpareigojančiai peržiūrai ir maloniam (kiek jį galima taip pavadinti) laiko praleidimui. Jeigu norite stebėti dramatišką pagrindinių herojų meilės istoriją, grožėtis nuostabiais Ispanijos vaizdais ir bent akimirkai atsidurti šiluma alsuojančioje Viduržemio jūros pakrantėje ar pavojingose motociklų lenktynėse, šis filmas kaip tik jums.  Nerekomenduoju kvailokų ir nusaldintų filmų nemėgstantiems žiūrovams, antraip būsite priversti skęsti cukraus vatoje. Subalansuotas romantikams, bet puikiai tiks ir užkietėjusiems skeptikams.

4/2/2015 02:27:52 am

myliu

Reply
15/2/2017 02:46:24 am

sdfasdd

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1