Picture
www.movies.com
Kriminalinė drama

Režisierius: Paul Haggis

Šalis: JAV, Prancūzija

Trukmė: 122 min
 

Džono (vaidina akt. Russell Crowe) gyvenimas idealus - mylinti žmona Lara (vaidina akt. Elizabeth Banks), mėgstamas darbas, sūnus Lukas (vaidina akt. Ty Simpkins) ir regis rožėmis klotas gyvenimas, kurio pavydėti galėtų bet kas. Deja, vieną dieną idilė griūva, į namus įsiveržusi policija suima Larą ir apkaltina ją žmogžudyste. Treji ilgi metai bandant įrodyti žmonos nekaltumą pasirodo esantys bevaisiai – visi įrodymai byloja, jog Lara yra šaltakraujė žudikė. Tačiau mylinti Džono širdis ir noras Lukui grąžinti mamą įžiebia mintį viskuo rizikuoti ir sukurti pabėgimo planą tam, kad ištrauktų žmoną iš kalėjimo. Deja, čia vyro laukia daugybė sunkumų, o sukūrus planą Lara prisipažįsta esanti kalta. Kaip  Džonui išlikti tvirtu ir nesuabejoti žmonos nekaltumu? Kaip žinoti ar rizikuodamas gyvybe vyras nepadarys kvailystės iš kalėjimo išlaisvindamas žmogžudę?

Picture
www.movies.com
„Trys įtemptos dienos“ tai prancūzų režisieriaus Fred Cavayé filmo „Viskas dėl jos“ („Pour elle“, 2008) perdirbinys. Jeigu atvirai, neįsivaizduoju kam reikėjo kurti neseniai pristatyto filmo perdirbinį ir juolab kartoti istoriją antrą kartą – abiejuose filmuose pernelyg daug panašumų –  kalinti žmona, ramybės nerandantis vyras, kuriantis pabėgimo planą ir kraują stingdyti turintis pabėgimas, nesukėlęs man didelių emocijų.

Picture
www.movies.com
Juostoje egzistuoja tik dvi intrigos – ar Lara iš tiesų nužudė savo vadovę ir ar pavyks Džonui ištraukti žmoną iš kalėjimo? Tačiau ir tos intrigos tokios menkutės, kad net nedrįsčiau jų pavadinti intrigomis. Nuo pat pirmųjų minučių Džonas vedė žiūrovą pabėgimo link ir savaime aišku, kad Holivudiniame filme viskas turėjo baigtis laimingai, o Laros kaltumu nepatikėjau nei akimirkai.

Filmas prasideda kiek nevykusiu moters suėmimu ir tai buvo vienintelis epizodas, kuriame jų vaikas Lukas parodė kažkokias emocijas, nes likusioje filmo dalyje jis tebuvo maža daržovytė, saugos diržu prisegta ant galinės automobilio sėdynės, nerodanti absoliučiai jokių emocijų ir aplamai egzistuojanti tik „dėl vaizdo“. Beje, reikia nepamiršti, kad filmo pradžioje parodytas vaikas ir daržovytė, rodoma tolesniuose etapuose - du skirtingai vaikai.

Picture
www.movies.com
Filmą galėčiau pavadinti „Kaip ištempti gumą“. 122 min trukmės juostoje minimali įtampa pradeda augti tik ties 46 peržiūros minute, o iki pabėgimo likus trims dienoms, t.y. peržiūrėjus filmą valandą ir 20 minučių, mintyse jau nusiteikiau stulbinančiam kraują stingdančiam pabėgimui, kupinam veiksmo. Tikėjausi susišaudymų, bėgimo, automobilių keitimo, aštrių situacijų. Deja, ir čia laukė nusivylimas. Veiksmas vystosi lėtai, vangokai, tačiau pabėgimas vyksta neįtikėtinai sklandžiai (kas sukelia netikrumo pojūtį ir verčia bodėtis filmu), o mažoji daržovytė ir čia nerodo jokių emocijų – nesidžiaugia matantis mamą, nesiteirauja kodėl tėtis įsilaužė į svetimą mašiną, kodėl jie išsikraustė iš namų ir net nesidomi kur jį veža tokiu greičiu.

Picture
www.movies.com
Taigi „Trys įtemptos dienos“ – neypatingas ir įspūdžio nedarantis filmas, kuriame vienintelis man patikęs dalykas buvo Russell Crowe vaidyba, nes juo aš iš tiesų patikėjau. Elizabeth Banks čia netikra, o apie mažąjį Ty Simpkins jau rašiau, tačiau vaikui, priešingai nei profesionalei Banks, esu linkusi atleisti, nors tai toli gražu nėra pirmas jo filmas.

Po tiesiog tobulo filmo „Avarija“ (Crash, 2004) ir labai neblogo „Elos slėnyje“ („In the Valley of Elah“, 2007) Paul Haggis kaip režisieriaus reitingai mano akyse smuko. Tikiuosi, kitas jo darbas nebus toks prastas kaip „Trys įtemptos dienos“ ir suteiks daugiau malonumo peržiūros metu.

Filmą rekomenduoju tiems, kas praktikuojasi valios ugdyme arba mėgsta lėtai įsibėgėjančius, tačiau aukščiausio įtampos taško taip ir nepasiekiančius filmus.

jaroslavas
25/3/2011 05:47:25 am

o man patiko

Reply
Monika
3/4/2011 05:45:41 am

Visika nesąmonė nuspėjamu ir prastu siužetu. Sakyčiau nevykusi pirmtako kopija, nors prancūzų man patiko versija

Reply
Nercė
4/4/2011 04:23:26 am

Žiūrėti galima- nėra jau visai beviltiškas. Tik labai paprastas, nuspėjamas, su amerikietiška pabaiga. O vaiko vangumas tai tiesiog stulbinantis :)

Reply
KeyKey
10/4/2011 10:15:38 pm

Apie tai, kad "3 įtemptos dienos" yra kažkieno perdirbinys sužinojau tik iš šios apžvalgos :)
Filmas lengvas, nuspėjamas. O ar reikia tikėtis daugiau?
Taip pat tądien pasižiūrėjau ir "Faster" su Dwayne Johson. Taip įdomu, kad "3 dienose" negali nė žingsnio žengti, visur užkardos, visur tave stebi, ieško. O filme "Faster" žudikas eina kur nori ir kada nori, net į ligoninę tiesiai į operacinė nueina ir jokia apsauga nepasidomi kas jis toks ir ko jam reikia :D
Beje, "Faster" labiau patiko.

Reply
kukis
7/5/2011 11:53:33 pm

belekaip geras filmas, net geresnis man uz originala, siaulaikiskesnis, soundrack'as labai geras ir vaidyba, viskas puiku, geras filmas, butinai paziurekit

Reply
Jolita
15/3/2013 10:05:44 pm

labai geras

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1