Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Francis Lawrence

Šalis: JAV

Trukmė: 120 min

   
Juosta „Vanduo drambliams“ sukurta remiantis rašytojos Saros Gruen to paties pavadinimo romanu, šluote šluotu nuo knygynų lentynų.

Didžiosios depresijos laikai. Jauno veterinarijos studento Džeikobo (akt. Robert Pattinson) gyvenimas vos per vieną akimirką griūna it kortų namelis. Baisioje avarija žūva abu jaunuolio tėvai, o jų namas pasirodo esąs įkeistas bankui. Palikęs namus ir eidamas kur akys veda jaunuolis atsiduria geležinkelio bėgių atkarpoje, kur sutinka keistą traukinį. Spalvinga transporto priemonė, pasirodo esanti žymiausios pasaulyje cirko trupės „Benzini Brothers“, buveine. Įšokęs į traukinį Džeikobas pradeda naują gyvenimo etapą keistuolių ir ne visai draugiškų žmonių apsuptyje ir tampa cirko veterinaru bei žaviosios dramblės Rožytės globėju.

Picture
www.movies.com
Būtent cirke jis sutinka nelaimingą žirgų išjodinėtoją Marleną (akt. Reese Witherspoon) – nuostabų cirko perlą ir pažibą, charizmatiško, tačiau žiauraus cirko vadovo Augusto (akt. Christoph Waltz) žmoną. Džeikobas, degantis jaunatviniu maksimalizmu ir meile Marlenai pasiryžta susieti savo gyvenimą su ja ir bet kokia kaina pasipriešinti Augustui, tačiau kartais pats gyvenimas viską sudėlioja į lentynėles...

Picture
www.movies.com
Iš tiesų puiki mintis filme ir arčiau parodyti cirko užkulisius, žiaurų elgesį su gyvūnais, bent akimirkai praskleisti paslaptingo cirko gyvenimo užuolaidas. Džiugino ir tai, jog buvo apsieita be scenų, kuomet veterinaras įsiverčia į lovą cirko vadovo žmoną.

Patiko ir cirko vadovo šeimoje rodoma priešprieša. Jis – agresyvus ir žiaurus cirko vadovas, nesibodintis smurto ir pačių nešvariausių gudrybių. Ji – trapi, gležna ir pažeidžiama vadovo žmona. Tarsi nykstančios rūšies gėlelė, uždaryta metalu apkaustytame narve.

Picture
www.movies.com
Robertas Pattinsonas, galutinai prisiklijavęs romantiško meilužio etiketę, kaip ir visuomet – ganėtinai vienodas, panašus į žymiausią savo herojų – vampyrą Edvardą Kaleną, mirštantį iš meilės Belai. Ypatingai man patikęs filme „Prisimink mane“ (orig. „Remember Me“, 2010), už „Vandenį drambliams“ mano akyse jis nenusipelnė ypatingų pagyrų. Kas kita Christoph Waltz, puikiai atskleidęs savo herojaus portretą. Šiame filme jis buvo bene ryškiausia ir charizmatiškiausia persona. Neblogai pasirodė ir neretai kvailutes blondines vaidindavusi Reese Witherspoon, tačiau iki jos geriausio vaidmens juostoje „Ties jausmų riba“ („Walk The Line“, 2005), už kurį ji iškovojo Oskarą, dar oj kaip toli. Na, o didžiausių pagyrų nusipelnė lenkaitė dramblė Rožytė, suprantanti tik gimtąja kalba tariamas komandas.

Picture
www.movies.com
Filmo kūrėjams puikiai pavyko perteikti autentišką to laikmečio aplinką – gražūs kostiumai, iki smulkmenų nugludintos dekoracijos, detalės vietoje ir laiku filmą daro patraukliu reginiu akiai. Tačiau emociškai šis filmas pasirodė esąs gana silpnas. Filmo pabaigoje rodomos Džeikobo ir Marlenos šeimyninio gyvenimo nuotraukos, bandančios išspausti žiūrovų ašaras arba mintį „kokį nuostabų filmą aš ką tik pamačiau“. Nedžiugino ir labai nuvylė prastokas ir garso takelis – blankus, neemocingas, pritrūkęs dramatiškumo, spalvų ir emocijų. Deja, manęs šis filmas nesujaudino, nepaveikė, o vieninteliai jame patikę dalykai buvo nuostabi Rožytė ir Christopho Waltzo įkūnijamas Augustas.

Taigi, „Vanduo drambliams“ – vizualiai graži, tačiau gana tuščia juosta, neabejotinai patiksianti Roberto Pattinsono gerbėjams bei romantinių dramų mėgėjams.

KeyKey
6/7/2011 05:16:46 pm

Paskutinis apžvalgos sakinys idealiai apibūdina filmą :)

Reply
Rintintinas
8/7/2011 04:15:05 pm

Pritariu, galima buvo tik ji ir palikti :D

Reply
Faina mergaitė
18/7/2011 12:45:23 am

Christoph Waltz šiame filme ir man labiausiai patiko. Jo vaidyba ir sukurtas personažas- tiesiog puikūs.
Pattinsonas man labiausiai patiko irgi ,,Remember me".
O šiaip tai vertėtų paskaityti knygą- joje nemažai dėmesio skirta pasenusiam Džeikobui ir labiau atskleistas cirko gyvenimas. Deja, filme daugiausiai skirta laiko būtent meilei. O galėtų būti toks įdomus filmas!

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1