Picture
www.screendaily.com
Romantinė komedija

Režisierius: Phil Traill

Šalis: Didžioji Britanija, Vokietija, Austrija

Trukmė: 96 min
 

Kartais būna, jog norisi lengvų ir neįpareigojančių filmų, kurie leistų atsipalaiduoti ir neverstų pernelyg galvoti apie ekrane matomą vaizdą. „Kaip ištekėti už milijonieriaus“ – būtent toks filmas. Europietiška romantinė komedija primityvoku siužetu, kuomet pasakojimas atrodo banalokas ir lengvai nuspėjamas. Nepaisant to, šiuolaikinė Pelenės interpretacija susižiūrėjo visai smagiai ir leido vieną vakarą pravėdinti smegenis.

Picture
www.telegraph.co.uk
Kim (akt. Felicity Jones) jauna kukli mergina, dar vaikystėje netekusi mamos ir gyvenanti su tėčiu, esančiu absoliučiai beviltišku virtuvėje. Dirbanti nekenčiamą darbą greitojo maisto užkandinėje, mergina tik ir tesvajoja apie didesnį atlyginimą ir įdomesnį darbą. Sudalyvavusi aibėje pokalbių dėl darbo, vos gavusi vietą Austrijos Alpėse, Kim susikrauna lagaminus ir išvyksta darbuotis kambarine į turtuolių namus, kuriuose ją pasitinka vakarėlių liūtė, o laisvalaikiu tiesiog kambarinė Džordžija (akt. Tamsin Egerton). Darbuodamasi šeimininkų name Kim netrunka įsimylėti milijonieriaus sūnų Džonį (akt. Ed Westwick), kuris susitikinėja su kita, tačiau, regis, neabejingas naujajai namų tvarkytojai. Dar daugiau, buvusi riedlenčių čempionė, Alpėse išdrįsta užlipti ant snieglentės ir visai atsitiktinai sužino, jog po kelių mėnesių būtent čia vyks Pasaulio čempionatas! Ar reikia pasakoti kas bus toliau? Belieka pridurti sakinį „ilgai ir laimingai“. 

Picture
Felicity Jones herojė neypatinga ir neišsiskiria kažkokių gabumų reikalaujančiu vaidmeniu, tačiau tiek, kiek reikėjo, Felicity puikiai padarė. Pagrindinio vaidmens atlikėja graži, protinga, charizmatiška, labai daug kalbanti ir sportiška mergina, tad ko daugiau reikia XXI amžiaus Pelenei?

Jos filmo partneris, serialuose vaidinantis Ed Westwick privers dūsauti ne vieną moterį, tačiau, mano nuomone, ties ginčytinu jo grožiu visi vyruko gabumai ir baigiasi.

Picture
Bill Nighy, kai kam pažįstamas iš „Laivas, kuris veža“, „Vasarnamio mergaitėje“ kaip visuomet žavingas ir charizmatiškas. Tai vienas tų aktorių, kuris gali į save atkreipti dėmesį net nieko nedarydamas ir pasirodydamas vos keliuose epizoduose.

Nustebino režisieriaus požiūris į milijonierius ir kambarinių pateikimas Alpėse. Čia jos nedėvi uniformų, su milijonierių vaikais elgiasi taip, lyg būtų kartu baigusios Harvardą, be sąžinės graužaties siaubia šeimininkų namus, laiką leidžia vakarėliuose arba slidinėja kalnuose ir apskritai jaučiasi kaip namie. O jeigu po linksmybių lieka laiko, jos aptvarko šeimininkų namus ir iš tolo šviečiančiomis didžiulėmis šypsenomis sutinka juos atvykstančius. Tiesiog pasaka, o ne darbas!

Picture
www.imgcafe.com
Muzika? Na, kažkoks muzikinis fonas filme visgi buvo, tačiau toks paprastutis ir neįspūdingas, kad aš jo nei įsidėmėjau, nei atsimenu. Matyt, nieko ypatingo.

Džiugino, kad komedijoje apsieita be „Amerikietiško pyrago“ lygio juokelių ir pasvaičiojimų apie seksą, nes kuo toliau, tuo labiau romantinės komedijos siejasi su lėkštais juokeliais, nešvankybėmis ir partnerio vilkimu į lovą, prarasdamos tikrąjį savo žavesį. Šiame filme humoras persipina su ironija ir kandžiomis pastabomis, kas nuspalvina jį kiek kitokiomis spalvomis.

Picture
www.independent.co.uk
Žinoma, negaliu nepaminėti puikių Alpių vaizdų, kuomet net man, iki skausmo nemėgstančiai žiemos, sukilo noras pasivolioti sniege, o kur dar puikūs snieglenčių sporto vaizdai, tačiau tuo visi smagumai ir baigiasi.

Taigi, „Vasarnamio mergaitė“ - puikus filmas jaunoms paauglėms, laukiančioms princo ant balto žirgo ir dūsaujančioms dėl Edo Westwicko bei su draugėmis mėgstančioms princesiškus filmus.

Filmas iš serijos pamačiau ir pamiršau.

Fanfanė
11/7/2011 06:10:22 am

Jeigu būna nuspėjamiausių filmų konkursai, šitas ima pirmą vietą :D Na bent jau pažiūrėt visai gražu ir šiaip filmas neerzinantis.
Dėkui už rekomendaciją!

Reply
11/7/2011 02:19:15 pm

Dabar pažiūrėjau, kad visi jie čia nuspėjami - ir Chalet Girl, ir Water for Elephants, ir dar vienas, kurio dar neįkėliau, vadinasi turim visas 3 prizines vietas :)
Tokie filmai tai turbūt mano psichologinis pasiruošimas atostogoms, kurių laukių kaip kokio išganymo :D

Reply
Fanfanė
13/7/2011 04:26:13 am

Kariavau ir toliau kariausiu, kad Water for elephants nėra toks blogas ar nuspėjamas :D
Man ir ta pati stadija! Besirenkant filmus akis užkliūna tik už ko nors gražaus, blizgančio.. o viskas kas protinga palauks :D

Reply
13/7/2011 05:04:11 am

Palauk, aš esu žiūrėjusi tokį filmą, kad prieš jį nublanksta pusė Holivudo marazmatiškų romantinių juostų :) Kol kas jis man Nr.1 tarp beviltiškiausių savo žanro juostų, įdėsiu kitą savaitę, nes 5dienį pagaliau išlekiu atostogauti kelioms dienoms :)

Reply
Jūratė
13/7/2011 05:07:54 am

Žiūriu senokai buvau čia ir pasipylė romantinės komedijos,dramos, viena už kitą baisesnės :D Tau po gimtadienio krizė gal, jei nori įdėti kažkokią visai baisią? :D O gal pavasaris pavėluotai užsuko į tavo kiemą??????

Reply
13/7/2011 05:14:47 am

Jūrate, emigrante tu, smagu tave matyti po tiek laiko :)

Na jau nesakyk, aš tik kelias tokias romantines juostas įdėjau ir ne visos jos beviltiškos :) Vadinasi mano būklė dar nėra kritinė ir tau nereikia grįžti manęs gelbėti. Krizė bus kai talpinsiu vien korėjietiškus filmus, nuo kurių kai kuriems skaitytojams, kaip jie patys sako, norisi su kirviu gatvėmis lakstyti :D

Reply
Fanfanė
13/7/2011 05:26:40 am

Tikiuosi, kad čia ne apie tą marazmą "Before sunset/sunrise"?! O gal "Cashback"? Na, palauksiu :D

Hihi, jau kokią teisybę apie korėjietiškus filmus pasakei.. geriau savo jausmų jų atžvilgiu neišsakyčiau :D

Reply
Jūratė
14/7/2011 01:54:31 pm

Reply
Jūratė
14/7/2011 01:55:39 pm

Gerai,

Reply
Jūratė
14/7/2011 01:58:09 pm

Gerai, gerai, patikesiu, kad taves. dar nereikia gelbeti :) nebemoku komentaru rasyti :D

Reply
17/7/2011 11:59:53 pm

Fanfane, oj ne visi korėjietiški filmai tokie kirviniai, pasižiūrinėk "Siūlau pasižiūrėti" rubriką, turėtum rasti neblogų dalykėlių :)

O tą baisuoklišką filmą jau įdėjau :D

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1