Picture
www.dutchperformingarts.com
Dokumentika

Režisierius: Gabrielle Provaas, Rob Schröder

Šalis: Olandija

Trukmė: 80 min

Kiekvienas mūsų turime savitą literatūroje ar kitų pasakojimuose vaizduojamų objektų įsivaizdavimą. Ne išimtis ir pagarsėjęs Raudonųjų žibintų kvartalas, neretai pavadinamas prostitucijos sostine. Savo akimis išvydusi vieną garsiausių pasaulio kvartalų likau kiek nustebinta realybės ir mano mintyse ilgus metus gyvenusio žiniasklaidos sukurto portreto skirtumų. Nepaisant literatūroje kartkartėmis idealizuojamo ir net kiek romantizuojamo Raudonųjų žibintų kvartalo portreto, būtent režisieriai Gabrielle Provaas ir Robas Schröderis jį pavaizdavo tokiu, kokiu lankydamasi Amsterdame jį pamačiau aš.

Picture
www.noordhollandsdagblad.nl
Režisieriai filme vaizduoja daugiakultūrį, turistų pilną Amsterdamą ir garsiausią jo gatvę, tačiau, priešingai negu gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, juostos ašimi tampa ne pasaulio sekso sostine laikomas miestas, prostitutės, prekyba kūnais ar Raudonųjų žibintų kvartalas. Filmo centre – dvi Moterys, prieš kino kamerą prisipažįstančios esančios išmoningomis ir galinčiomis iš be ko išspausti naudos. Tačiau filmas ir ne apie tai. „Susipažinkite su Fokens“ pasakoja dviejų charizmatiškų, identiškų dvynių Martinos ir Luisos gyvenimo istoriją ir ją lydinčią seserų vienybę. Pusę amžiaus Raudonųjų žibintų kvartale savo kūnais prekiaujančios moterys nestokoja humoro jausmo, sąmojo ir, žinoma, drąsos, prieš kino kamerą prabildamos apie tai, ką daugelis būtų linkę nutylėti.

Spalvingame filme, lydimos juostos kūrėjų, seserys ne tik lankosi sekso žaisliukų parduotuvėje ar leidžia laiką paplūdimyje ir tapo, tačiau pasakoja apie fizinius malonumus, vyrus ir prostitucijos subtilybes, aptarinėja vibratorių savybes ir atvirai prabyla apie sunkią savo finansinę padėtį, neleidžiančią padėti taško ilgametėje karjeroje. Jeigu kino salėje ir buvo manančių, jog tomis akimirkomis buvo pasiekta maksimali atvirumo akimirka, jau netrukus režisierių padedamos dvynės leidosi į dar atviresnę kelionę, išdrįsdamos prabilti apie šeimyninio gyvenimo dramas, patirtą smurtą, žlugusį verslą ir gyvenimo kasdienybę. Smagiai čiauškėdamos moterys priverčia susirinkusiuosius kino salėje kvatotis balsu, surimtėti, apgailestauti ir pasinerti į jų gyvenimo karuselę, kurioje netrukus ir vėl aidi juokas.

Picture
www.zwartgoud.net
Septyniasdešimtuosius gyvenimo metus skaičiuojančios dvynės atvirumo akimirką filmą nuspalvina liūdna gaida, prasitardamos, jog toks likimas – ne vėjavaikiškumo ir savo pačių noro atspindys, o sąvaudautoju buvusio Luisos vyro dėka įvykęs postūmis. Tačiau net ir tokią akimirką moterys demonstruoja neblėstančią vienybę – Luisai pasukus Raudonųjų žibintų kvartalo link, jos pėdomis netrukus nusekė ir Martina, siekdama būti šalia ir palaikyti seserį. Perėjusios ugnį ir vandenį dvynės neprarado tarpusavio ryšio, drąsos ir gyvenimo džiaugsmo, neleidžiančio jų gyvenimus užtemdyti liūdesio gaidoms. Šiandien jos – ryškiaspalviais drabužiais vienodai besirengiančios pagyvenusios damos, pelniusios seniausių Amsterdamo prostitučių vardą.

Nepaisant įdomių kompozicijų ir juoką keliančių seserų pasakojimų, filmo kūrėjai koncentravosi į dvynių kasdienybę, jų praeičiai skirdami palyginus nedaug dėmesio. Apie audringus laikus, kuomet vadovavo savo viešnamiui užsiminusioms seserims kūrėjai nesuteikė galimybės plačiau atverti šį gyvenimo tarpsnį, taip pat nesuteikdami galimybės daugiau papasakoti apie asmenines patirtis ir išgyvenimus, patirtus besidarbuojant Raudonųjų žibintų kvartale. Aštrius filmo kampus užapvalinę režisieriai užtemdė ir jų, kaip daugiavaikių motinų santykius su savo atžalomis, tik akimirką skyrę Luisos dukteriai.

Picture
www.static.depers.nl
Nepaisant Raudonųjų žibintų kvartale tykančių pavojų, laukiančių fotoaparatų ir filmavimo kamerų savininkų, Gabrielle Provaas, Robas Schröderis papasakoja ne kasdieninę istoriją ir nušviečia kitą Amsterdamo Raudonųjų žibintų kvartale matomų langų pusę. Nepabūgę pernelyg atvirauti režisieriai pristato ne tik atvirai pasakojamus seserų išgyvenimus ir jų darbų užkulisius, tačiau ir filmuoja atviras Martinos ir jos klientų intymumo scenas, tad ketinantiems apsilankyti filmo „Susipažinkite su Fokens“ siūlyčiau atkreipti dėmesį į amžiaus cenzą. Na, o viskuo kitu pasirūpins žavingosios seserys Fokens - eidami į šį filmą gerą nuotaiką galite palikti namie – Raudonųjų žibintų kvartalo veteranės pasistengs, kad peržiūros metu salėje aidėtų juokas ir susižavėjimo šūksniai.
Leave a Reply.


UA-35502470-1