Picture
www.movie-roulette.com
Kriminalinė drama, trileris

Režisierius: Marco Kreuzpaintner

Šalis: Vokietija, JAV

Trukmė: 120 min


Prisimenu tą laikotarpį, kuomet Vilniaus stendus puošė plakatai, padabinti užrašu „tave parduos kaip lėlę“, kuriuose bejėgė mergina kybojo tarsi marionetė. „Vergija“ būtent apie tai. Apie žmonių grobimą ir baimę, jog tavo šeimos narys daugiau niekuomet nebegrįš namo. Apie nežinią, kuomet žodis „mirtis“ atrodo nebe toks baisus negu spengianti tyla ir nežinojimas. Apie begalinį psichologinį smurtą, naudojamą aukoms palaužti ir žymes, liekančias tavyje visam likusiam gyvenimui.

Chorche (akt. Cesar Ramos) – jaunuolis, turistus viliojantis braziliškomis prostitutėmis ir apiplėšiantis juos artimiausiame užkampyje. Be galo mylėdamas savo trylikametę seserį Adrianą (akt. Paulina Gaitan) vaikinas padovanoja jai dviratį, išvyka kuriuo mergaitei tampa lemtinga. Pagrobta prekeivių žmonėmis mergina, nežinodama koks išauš rytojus, keliauja Jungtinių Amerikos Valstijų link, kur prasidės jos, kaip sekso vergės, karjera.

Picture
Sužinojęs apie sesers pagrobimą atkaklus ir karštakošis Chorche leidžiasi į kelionę dar karštais sesers pėdsakais, ir įkliūna teisėsaugos pareigūnui Rėjui (akt. Kevin Kline), beviltiškai ieškančiam savo kadaise paliktos dukters. Susibendravę vyrai leidžiasi į Adrianos paieškas, kuriose jų tyko šaltakraujai žudikai, narkotikų prekeiviai ir dideli nemalonumai, alsuojantys į nugarą. Laikas bėga, o Adrianos laisvė tolsta sulig kiekviena akimirka.

Picture
www.allmoviephoto.com
Filmas piešia šviesųjį prekybos žmonėmis scenarijų, tačiau tuo pačiu priverčia susimąstyti, jog daugelis į prekybos žmonėmis spąstus pakliuvusių žmonių pasmerkti mirčiai, smurtui ir nesibaigiančioms klajonėms tamsoje, kuomet prarandi viltį išvysti pagalbon ištiestą ranką. Kiekvieną žiūrovą filmas palies skirtingai. Jeigu vienam šis filmas pasirodys žiaurumo viršūne, kitas jame įžvelgs bandymą prekybą žmonėmis pavaizduoti pro rožinius akinius. Tačiau aišku tik viena – tai nepaliks jūsų abejingais, privers suvokti egzistuojančia problemą, jos mąstus ir neužmerkti akių prieš pasaulio įvykius.

Picture
Filmas žingsnis po žingsnio atskleidžia prekybos žmonėmis etapus, parodo pedofilų čiuptuvus, apraizgiusius šį tinklą. Nežinau kaip iš tiesų visa tai vyksta, tačiau tai, ką mačiau ekrane, leido patikėti, jog viskas daroma būtent taip, kaip pavaizdavo filmo kūrėjai. Čia neišvysite erotinių kadrų, tiesioginių užuominų į pedofiliją ar atviro jos vaizdavimo. Nepaisant to, juostoje kuriama ir išlaikoma psichologinė įtampa, leidžianti tolesnį scenarijų ir veiksmą už kadro įsivaizduoti pačiam.

Picture
www.filmcritic.com
Aktorių kolektyvas padirbėjo gana neblogai. Ypač įsiminė pagrobtą lenkaitę Veroniką įkūnijusi Alicja Bachleda, bei merginas transportuojantį Manuelį suvaidinęs Marco Pérez. Kino ekrane neblogai atrodė ir tuo metu penkiolikametė Paulina Gaitan, atlikusi vieną pagrindinių vaidmenų. Žinoma, juostoje savo darbą atlieka ir puikūs peizažai bei neprasta filmo muzika, kuriantys psichologinę įtampą bei aštrinantys filmo kampus. Kaip ten bebūtų, filmas palieka kad ir nedidelę viltį, jog į prekybą žmonėmis patekę asmenys gali būti rasti ir išgelbėti.

Picture
„Vergija“ – neblogas, tačiau nežibantis filmas apie prekybą žmonėmis ir kapanojimąsi iš jos liūno. Džiugina faktas, jog yra žmonių, tokiomis temomis nebijančių kalbėti garsiai ir bandančių atvaizduoti tai kino ekrane. Nepaisant to, iki stulbinamo ir pribloškiančio efekto pritrūko kelių žingsnelių.

4/1/2017 11:47:28 pm

Thanks a lot for one’s intriguing write-up.

Reply
4/1/2017 11:52:01 pm

so happy to find good place to many here in the post, the writing is just great, thanks for the post.

Reply
5/1/2017 12:09:24 am

I have read your excellent post. This is a great job. I have enjoyed reading your post first time. I want to say thanks for this post. Thank you...

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1