Picture
www.imdb.com
Komedija, drama

Režisierius: Damien O'Donnell

Šalis: Didžioji Britanija, Airija, Prancūzija

Trukmė: 104 min
 

Maiklas (akt. Steven Robertson) – niekam nereikalingas neįgaliųjų prieglaudos gyventojas, prikaustytas prie invalido vežimėlio. Dvidešimt ketverių vaikinas, visą gyvenimą praleidęs prieglaudoje net neįsivaizduoja kas dedasi už storo mūro sienų ir nesvajoja apie kitokį gyvenimą. Paliktas artimųjų vaikinas, regis, ketina visą gyvenimą nugyventi uždaroje erdvėje, apsuptas rūpestingų slaugių ir likimo draugų.

Picture
www.availableimages.com
Tačiau kartą neįgalieji sulaukia naujo gyventojo – Rorio (akt. James McAvoy). Visiškai kūno nevaldantis vaikinas vos įkėlęs koją į pastatą ima priešintis prieglaudoje nusistovėjusiai tvarkai, nešioja pankišką šukuoseną, svajoja apie savarankišką gyvenimą, nesijaučia kitokiu nei kiti ir, regis, mėgaujasi kiekviena gyvenimo akimirka. Roris savaip suvokia gyvenimą, priima jo teikiamus malonumus, o jo drąsa ir atsparumas gyvenimo smūgiams įkvepia Maiklą pokyčiams.

Picture
www.yimg.com
Du likimo draugai netrunka rasti bendrą kalbą ir visomis išgalėmis stengiasi pradėti savarankišką gyvenimą. Roris, atveria Maiklui akis ir parodo kitokį gyvenimą už prieglaudos sienų. Išsinuomavę butuką ir radę slaugę Siobhan (akt. Romola Garai) vaikinai pradeda naują gyvenimo etapą toli nuo prieglaudos. Čia jų laukia meilė, tikra draugystė, nuoskaudos, nusivylimai ir nepailstančios linksmybės. Juk tai, kad žmogus negali savarankiškai judėti dar nereiškia, jog jis negali gyventi ir vidumi mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka!

Savo paties šešėliu buvusiam Maiklui Roris įrodo, jog ir neįgalieji gali šokti. Tiesa, savo viduje. Jie gali mylėti, net jei ta meilė ir nevirsta fizine. Jie gali eiti pasivaikščioti ir visai nesvarbu, kad vyrai nevaldo savo kūno. Roris įtikina Maiklą, jog pastarasis yra apdovanotas ypatingomis savybėmis ir žaidime „gyvenimas“ privalo eiti iki galo.

Picture
www.profbob.com
Niekada pernelyg nesižavėjau James McAvoy, tačiau kuo toliau, tuo labiau jis man patinka. Vaidmenų ir įkūnijamų personažų įvairovė, charizma, vidinis žavesys pavertė jį vienu iš mano akylai stebimų aktorių. Juostoje „Viduje aš šoku“ James McAvoy suvaidino puikiai. Jis įtikinimo mane, jog Roris buvo čia, o šiam veikėjui mirus jaučiausi taip, lyg anapilin būtų išėjęs ne filmo herojus, o iš tiesų egzistavęs žmogus.

Puikūs buvo ir Stevenas Robertsonas bei Romola Garai, tačiau asmeniškai man jie kiek nublanko James McAvoy fone.

Picture
Šis jautrus filmas žiūrovui įrodo, jog gyvenimas yra mūsų pačių rankose. Tai filmas, po kurio suvoki, jog tavo gyvenime rūpesčiai neegzistuoja ir nejučia pagalvoji, kad mes pernelyg dažnai skundžiamės ir gailime savęs. Tai vienas tų filmų, kuriam nereikia nei specialiųjų efektų, nei 3D teikiamų malonumų.

Filmas „Viduje aš šoku“ įrodo, jog kokia gi nebūtų žmogaus padėtis, jo viduje visuomet degs ugnis, norinti gyventi ir nepasiduodanti gyvenimo negandoms.

Fanfanė
18/6/2011 08:33:26 pm

Nu geras, vakar šitą įsimečiau į "būtina kuo greičiau pažiūrėti" sąrašiuką :D Reikės paveizėt ir grįžt su atsiliepimu.

Reply
20/6/2011 05:16:48 pm

Na, man jis tikrai nebuvo kažkuo labai ypatingas. Patiko režisieriaus užmojis parodyti kitokį neigaliųjų gyvenimą ir tiek. Kas šiame filme tikrai verta dėmesio - tai James McAvoy, o visa kita nelabai. Vienas tų filmų, kurių nedrįsčiau kažkam rekomenduoti, todėl ir atkeliavo į šitą skiltį.

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1