Picture
www.movies.com
Romantinė drama

Režisierius: Lone Scherfig

Šalis: JAV

Trukmė: 107 min
 

Nežinau kodėl, tačiau šis filmas mane traukė. Galbūt todėl, kad jame vaidina aktoriai, kuriems simpatizuoju, o gal todėl, jog kažkodėl maniau, kad jis bus panašus į kiek mano mėgiamą „Įsimylėk mane, jeigu išdrįsi“ (orig. „Jeux d'enfants“, 2003, angl. „Love Me If You Dare“).

Deja, užbėgdama įvykiams už akių pasakysiu, jog „Viena diena“ nėra itin didelio dėmesio vertas filmas, sukurtas kai kur paskubant, palopant skyles ir klijuojant ne itin vykusius momentus bei bandant paslėpti po jais atsiveriančias prarajas.

Picture
www.movies.com
Ema (akt. Anne Hathaway) – būsima rašytoja, aštriu liežuviu garsėjanti romantikė, svajojanti apie geresnį rytojų. Deksteris (akt. Jim Sturgess) – gyvenimo išlepintas merginų numylėtinis, pasaulį matantis po savo kojomis. Susitikę išleistuvių vakarą Ema ir Deksteris kartu praleidžia naktį ir nusprendžia tapti geriausiais draugais. Bėgant metams likimas draugus vis suveda jų pažinties dieną – liepos 15 – ąją ir kaskart pažeria naujų staigmenų. Susitikdami kartą metuose ir rečiau Ema ir Deksteris bando kurti savo gyvenimus ir rasti gyvenimo laimę, tačiau tik praėjus daugybei metų jaunuoliai suvokia, jog laimė, kurios jie taip atkakliai ieškojo, visuomet buvo čia pat, pasiekiama ranka.

Picture
www.movies.com
Kalbama, jog Anne Hathaway taip patiko filmo scenarijus, jog perskaičiuosi jį aktorė nuskrido į Londoną norėdama įtikinti režisierę Lone Scherfig kad vaidmuo turi atitekti būtent jai. Taip, šios aktorės pasirinkimas buvo taiklus. Anne tinka tokie vaidmenys – ji puikiai perteikia gyvenimo mėtytų ir vėtytų, dėl meilės kenčiančių gražuolių vaidmenis. Šiame filme jai tiko viskas, ji buvo žavinga ir savo žavesio keruose skandino filmą, tačiau ji nebuvo tokia stulbinamai žavinga, kad imčiau ir patikėčiau ja ir jos jausmais. Tą patį galiu pasakyti ir apie Deksterį įkūnijusį aktorių Jimą Sturgess.

Picture
www.movies.com
Patiko personažų poelgių ir išvaizdos kaita laike, tačiau čia ypatingai norėčiau išskirti Jimą Sturgess. Jo herojus Deksteris – iš niekam tikusio dendžio virstantis brandžiu, į penktą dešimtį įkopusiu vyriškiu, suvokiančiu, jog paleido laimės paukštę. Filmo eigoje kinta ne tik Deksterio šukuosenos, mimika ir balso tembras – kinta ir veikėjo santykis su išoriniu pasauliu ir pačiu savimi. Po ilgų blaškymųsi vyras ne tik atranda save, tačiau ir suvokia savo poreikius bei norus, tačiau, kaip visuomet, likimas viską pakreipia sava linkme.

Picture
www.movies.com
Turiu paminėti, jog Anne Hathaway ir Jimas Sturgessas labai dera ir nuostabiai atrodo ekrane. Priešingai negu mano neseniai aprašytame „Svarbiausia nebijoti“, kur pagrindiniai herojai atrodė itin nesuderinamai, „Vienoje dienoje“ Anne ir Jimas atrodo tarsi Ing ir Jang, lyg smėlis ir jūra, o stebint juos imi suvokti ką reiškia pasakymas apie dvi obuolio puseles.

Picture
www.movies.com
Nepaisant to, pačiame filme pritrūko ugnies, charizmos, to vidinio užtaiso, kuris kartkartėmis ir prastoką filmą paverčia draivo kupinu reginiu. Jausmingos ir jautrios akimirkos buvo tokios trumpos ir jų buvo tiek mažai, jog nespėjau įsijausti į situaciją ir pajusti to, ką jaučia pagrindiniai herojai, tad kaip teigiamą pusę galėčiau įvardinti filmo pabaigą, paverčiančia filmą ne cukrumi glazūruotu pyragaičiu, o eiliniu pyragu. Tad „Viena diena“ – dar viena eilinė romantinė komedija tokių ir panašių istorijų ištroškusioms sieloms.
Leave a Reply.


UA-35502470-1