Picture
www.movies.com
Trileris, drama

Režisierius: Debra Granik

Šalis: JAV

Trukmė: 100 min

   
„Vinterio kaulai“ – tai kuklus nepriklausomo kino atstovas, šiemet į save pritraukęs daugybės žiūrovų dėmesį. Trečias kartas nemeluoja, nes būtent trečias kartas režisierei Debra Granik buvo lemtingas ir padėjo nugalėti Sundance kino festivalį, pelnant geriausio filmo vardą. Šis filmas - keturių Oskaro premijų ir  Auksinio gaublio nominantas, Sundance kino festivalio nugalėtojas, dviejų Berlynalės premijų laimėtojas, griausmingai nuskambėjęs Sietlo, Bostono, Čikagos kino kritikų, Floridos ir kituose kino apdovanojimuose bei festivaliuose.

Picture
www.movies.com
Pagrindinė istorijos herojė – septyniolikmetė Ree (vaidina akt. Jennifer Lawrence) iš nepasiturinčios šeimos. Merginos mama sunkiai serga, o jaunesnieji brolis ir sesuo dar negali patys savimi pasirūpinti. Sunkiai suduriant galą su galu šeimą pasiekia žinia – jeigu po kelių dienų įvyksiančiame teisme nepasirodys šeimos galva, neseniai paleista iš kalėjimo, šeima praras namus, kurie yra vienintelis jų turimas turtas. Ree nelieka nieko kito kai leistis į dingusio tėvo, apylinkėse garsaus narkotikų prekeivio, paieškas. Mergina priversta nueiti kryžiaus kelią ir tūkstantį kartų atsitrenkti į giminaičių abejingumo sieną bei susidurti su jų niekšiškumu. Ree pradeda kapstyti istoriją, kurios neturėjo paliesti ir štai čia prasideda sunki jos kelionė tėvo link, kuris, anot vietos gandų jau senų seniausiai miręs...

Picture
www.movies.com
Vienas žmogus prieš man žiūrint filmą sakė, jog peržiūros metu galvojo kur režisierius rado tiek negražių žmonių? Nesutikčiau. Jie nėra negražūs. Jie gyvenimiškai tikroviški ir suluošinti bei užgrūdinti paties gyvenimo. Stiprūs, užsispyrę, vėjo nugairintais veidais. Man jie pasirodė netgi savotiškai simpatingi – kovojantys už išlikimą tarsi žvėrys ir prisitaikę prie ekstremaliausių gyvenimo (o gal išgyvenimo?) sąlygų. Juk net pagrindinė herojė Ree, paklausta ką daro su jaunesniaisiais broliu ir seserimi bei ginklais, lakoniškai atsako – rodau jiems kaip reikia išgyventi...

„Vinterio kaulai“ – tai juosta apie išlikimą ir nežmoniškus jausmus. Apie drąsą ir neatsakingumą, atsakomybę ir žmones, kurie genetiškai yra mūsų giminės.

Picture
www.movies.com
Vizualiai filmas niūrus, kadangi jame vyrauja tamsios spalvos, priartinančios juostą prie realybės. Savo filmavimo stiliumi juosta kiek primena dokumentiką. O juk iš tiesų šiame Dievo užmirštame kampelyje žmonės ne gyvena, o egzistuoja. Kylančios Holivudo aktorės Jennifer Lawrence įkūnyta Ree – filmo siela ir širdis, įdomi ir vis kitokia kiekviename kadre. Būtent talentingoji, Oskarui nominuota aktorė ir peizažai yra du labiausiai vykę filmo deriniai. Kaip per šiemetinę Oskarų įteikimo ceremoniją sakė Jeffas Bridgesas, aš labai norėčiau pamatyti kaip toliau klostysis ilga ir sėkminga Jennifer Lawrence karjera. Puikūs ir kiti aktoriai (John Hawkes, Dale Dickey, Casey MacLaren), kurių vaidyba įtaigi ir tikroviška. Patiko ir operatoriaus darbas – juosta filmuojama plačia diapazonu, ko dėka į kadrą patenka įvairios iš pirmo žvilgsnio smulkmenos, leidžiančios susidaryti būsimo pasakojimo rėmus.

Picture
www.movies.com
Taigi, kinas apie socialines problemas ir žmonių bandymą išlikti ten, kur tai atrodo neįmanoma. Tai tikrai ne ta juosta, kurios metu graužiami ir alumi užgėrinėjami traškučiai. Peržiūros metu tenka atverti širdį ir įjungti protą, kitaip filmas pasirodys nuobodus, nesuprantamas ir migdantis. Jis tiems, kas moka paprastuose dalykuose įžvelgti jų nepaprastumą.


Obivan Kanobi
7/3/2011 04:35:25 am

Filmas artimas lietuvio kaimiečio sielai, nes dar koks dešimtmetis ir atokūs LTU kaimai gyvens panasių ritmu ir panašiomis taisyklėmis, nes tie kas ten šiuo metu yra užsilikę, savo kultūra ir bendravimu jau ima supanašėti į šio filmo herojus, o ir aplinką apie save formuoja analogišką. Brrr.. baisu pagalvoti jei mano apreiškime yra bent kiek tiesos. Imu gailėtis kad žiūrėjau šį filmą, nes aš pats iš gūdaus kaimo...

Reply
To otbivan kanopai
7/3/2011 04:42:10 am

Prašom filmą vertinti, o ne verkti čia apie savo apgailėtina gyvenimą. Čia apie svajonių šalį Amerika, o ne kokį tai Lietuvos kaimą:)

Reply
Obivan
7/3/2011 04:45:46 am

Jūs nieko nesupratote, mano jaunasis drauge, apie ką šis filmas. Ar žinote kaip jus dievas myli?!

Reply
Antanina
7/3/2011 04:49:06 am

Filme yra ir maisto gaminimo receptu- kaip pasigaminti voverienos.Manau filmas patiks ir moterims. Mano vyras medžiotojas- vasarą valgom voveres, o žiemą vagiam iš voverių konkorežius ir gilias. Labai patiko filmas. Visiems siūlau žiūrėti. Tai sustabdė mus nuo emigracijos, nes supratome,kad ir Amerikoje labai sunku gyventi net ir narkotikus parduodant....

Reply
Obivan
7/3/2011 04:52:43 am

Pateiksiu pasiūlymą savo draugui Kreiviui iš Opus Dei, kad reikalinga pataisyti aplinkosaugos įstatymą-neleisti protiškai atsilikusių žmonių į miškus, nes voveryčių populiacijai bus hajuk.

Reply
Pranas
7/3/2011 04:54:33 am

Kas čia per ...? Prie ko čia filmas?

Reply
obivan
7/3/2011 04:56:16 am

Dievas su tavimi brolau Pranai, bet voverės tai ne. Tad jau melskis, nes jos ateina...

Reply
Berlusconi
7/3/2011 05:00:36 am

Blem, dabar matau, kad pažiūrėjau šį filmą ir nieko nesupratau apie ką jis. Reikia eiti žiūrėt dar kartą. Tada gal prisijungsiu prie jūsų diskusijos.

Reply
Antanina
7/3/2011 05:03:16 am

Atsiprašau. Norėjau paminėti,kad mes su vyru labai mylim voverytes. Ir jų problemos mums nėra svetimos. O kas yra populiacija?

Reply
Miskinis
7/3/2011 05:05:29 am

Jeigu šitas filmas apie voveres as irgi pažiūrėsiu, nes labai mėgstu apie zvėrelius filmus

Reply
Obivan
7/3/2011 05:07:54 am

Darosi nuobodi diskusija apie filmą, einu pasikviesiu egzorcistą, gal išmuš velnią iš šio tinklalapio ir sugražins čia šventą dvasią. Tada manau matysime daugiau siūlomų filmų apie apsireiškimus, šventuosius, nekaltus prasidėjimus, truputi kaltus prasidėjimus. Asmeniškai siūlau žvėrelius palikti ramybėje, naginėkime žmogiškosios nuodėmės anatomija. Pvz. pažiūrėkite filmą "Visuomenė prieš Larį Flintą", žinosite kokius žmones reikia skrudinti ant laužo.

Reply
Manitu
7/3/2011 05:09:42 am

Obivan, tebunie jėga su tavimi

Reply
Kino kritikas
7/3/2011 05:12:32 am

Jūs sumaišėte filmus gal, čia ne apie žvaigždžių karus, čia apie kaimiečių karus. Nu aš apakęs. Ne fasonas gi šitaip.

Reply
Jūratė
14/3/2011 06:23:48 pm

Prajuokinot :) O filmas toks labai depresovas, slegiantis, tačiau realistinis ir tikras. Patiko

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1