Picture
www.movies.com
Drama

Režisierius: Oliver Stone

Šalis: JAV

Trukmė: 133 min

2010- ųjų drama „Volstrytas: pinigai nesnaudžia“- tai 1987- ųjų Oskaro laureato „Volstrytas“ tęsinys, lauktas net 23- ejus metus ir režisuotas to paties Oliver‘io Stoun‘o.

Filmo veiksmas sukasi apie 2008-ųjų metų pasaulio finansų krizę. Pagrindinė juostos figūra- ką tik iš kalėjimo išėjęs ir persiauklėjęs Gordon‘as Gekko (vaidina akt. Michael Douglas), bandantis įspėti Volstrytą apie artėjantį ekonomikos nuosmukį ir pasaulinę finansų krizę. Deja, niekas nenori patikėti žmogumi, teistu už finansinius nusikaltimus. Tuomet puikus finansininkas ir praeityje garsus machinatorius visą savo dėmesį skiria santykių su seniai matyta dukterimi Winnie (vaidina akt. Carey Mulligan) gerinimui, į pagalbą pasitelkdamas jos sužadėtinį Džeikobą (vaidina akt. Shia LaBeouf), kuris, kaip ir merginos tėvas, sukasi finansų pasaulyje.

Neabejoju, kad tiems, kad nėra matę 1987- ųjų versijos, naujasis filmas patiko ir gal netgi paliko įspūdį. Deja, pradedant lyginti abi juostos dalis, antroji dalis kaip mat nublanksta prieš savo pirmtakę. Pirmojoje dalyje gausu frazių, laikui bėgant tapusių auksiniais išsireiškimais, netrūksta veiksmo, intrigų ir įvairių scenarijaus vingių. Kino juosta vietomis šokiruojanti ir netikėta, kartais sunku nuspėti tolesnius siužeto posūkius. Nors filmas trunka beveik dvi valandas stebint „Volstrytą“ net nekyla mintis, kad šis filmas- ilgas ar nuobodus, su užsidegimu lauki tolesnio veiksmo ir nekantrauji sužinoti kas bus toliau.

  Tuo tarpu antroji filmo dalis- banalokas vaizdinys su gana nuspėjamu ir nuvalkiotu scenarijumi, kurio banalumas vietomis sukelia žiovulį. Filmo peržiūra gerokai prailgsta, o niekam tikusi pabaiga nuvilia ir perša mintį, jog geriau filmo tęsinys iš viso nebūtų kuriamas, kadangi pirmoji, 1987- ųjų dalis „Volstrytas“ kartelę pakėlė gana aukštai. Taipogi juostoje pernelyg daug netikslumų - Winnie kaltina tėvą dėl brolio mirties ir bjaurisi nešvariais jo žaidimais ir machinacijomis, tačiau gyvena su tokiu pat pinigų vergu, biržos makleriu Džeikobu.  Juosta, turėjusi atskleisti finansų pasaulio užkulisius pernelyg krypsta į šeimyninės retorikos pusę – gvildenamos meilės, rūpesčio vaikais ir tėvais, ištikimybės temos, o visų banaliausia dalis, kuomet dar negimusio Winnie ir Džeikobo kūdikio nuotrauka taip sujaudina sukčių Gordoną, kad pastarasis ryžtasi atsiriboti nuo visų savo suktų reikaliukų, atiduoda dukteriai piniginę skolą ir, matyt, ruošiasi tapti pavyzdingu seneliu. Scenos, turėjusios sujaudinti žiūrovą, kelia juoką savo banalumu.

  Žinoma, negaliu sakyti, kad naujoji filmo dalis yra absoliučiai beviltiška, tačiau, kaip jau minėjau, padėjus ant svarstyklių abi juostos dalis, pirmoji laimi be jokios konkurencijos.
Liocha
9/12/2010 01:14:51 am

Jo tas senas filmas tai buvo geras, o naujasis tai gaidys palyginus su juo .

Reply
Akvilė
9/12/2010 01:44:49 am

Nežinau kur jūs čia matot banalumą, bet man antra dalis patiko ir čia vienas geriausių mano kada nors matytų filmų- yra veiksmas, jausmai, santykiai, gražus filmas, smagu žiūrėti, o tas senas nebent savo laiku geras buvo, dabar tai seniena visiška. Nesuprantu už ką jis Oskarą gavo.

Reply
Liocha
9/12/2010 01:51:34 am

Akvile nežinau ką tu ten pamatei antroje dalyje , gal tau aktorius kur Džeikobą vaidino patiko ???? :) Gražus toks bičas, nu daugiau tai ką aš žinau kas ten gali patikti.

Reply
Artas
19/12/2010 06:57:03 pm

Labai gerbiu Stouna,taciau pritariu Liochai-antra dalis zymiai silpnesne uz pirmaja.Akvile pirmaja dali,turbut ziurejo po antrosios,o reikia daryti viska nuo pradzios,tada ir atrodys-kitaip!

Reply
Liocha
2/1/2011 04:00:33 am

Labai gerbiu Artą !

Reply
KeyKey
9/4/2011 06:43:18 am

O man abu filmai banalūs :) Tiesiog žiūri ir nesupranti ko jie ten taip plėšosi. Kaip sakė A. Schwarzeneggeris "Man pinigai nerūpi. Pavyzdžiui turiu 50 milijonų, tai turėdamas milijonu mažiau, t.y. 49 milijonus būsiu tiek pat laimingas, kaip ir turėdamas 50" :)

ReplyLeave a Reply.


UA-35502470-1