Picturewww.zurnalaskinas.lt
Tipas: ketvirtinis žurnalas

Apimtis: 64 psl.

Leidykla: VŠĮ „Meno dienos“

Kaina: 6 Lt

Įsigyti galima: visuose Lietuvos spaudos kioskuose ir prekybos centruose, kino teatrų „Forum Cinemas“, „Skalvija“, „Pasaka“ kasose
 

Kuomet manęs kartą paklausė kodėl pernelyg nesižavėdama jo turiniu prenumeruoju žurnalą „Kinas“ akimirką nesumojau ką atsakyti. Matyt, tai įprotis, siekis gauti literatūros gimtąja kalba (tai – vienintelis žurnalas apie kiną Lietuvoje) ir vidinis kirbesys „o gal šįkart bus geriau?..“

Iš tiesų žurnalo kokybė labai ženkliai svyruoja – kartais žurnalas pakeri įdomiomis temomis, tad nelieka nieko kito kaip jį perskaityti per vakarą, o kartkartėmis skaityti tenka tiesiogine ta žodžio prasme prisiverčiant.

Kartą per ketvirtį prekybos taškus pasiekiančiame žurnale apžvelgiamos kino naujienos bei festivalių atgarsiai ir įspūdžiai, pristatomi interviu su kino pramonės atstovais ir kūrėjais, nagrinėjamos žurnalo numerio temos, apžvelgiamos DVD naujienos bei nacionalinės premjeros, pateikiamos kelių filmų apžvalgos. Gavus pirmąjį šių metų numerį (jo viršelį matote nuotraukoje) mano nusivylimui numerio temomis ir straipsnių kokybe nebuvo ribų. Situaciją nežymiai pagerino antrasis šių metų numeris, tačiau vis vien neapleido jausmas, jog kai kurie straipsniai rašyti paskubomis, o dalis tekstų žurnale atsidūrė vien iš neturėjimo kuo užpildyti jo puslapių.


 
 
Picture
Autorius: Autorių kolektyvas. Vyr. redaktorius Stevenas Jay Schneideris

Apimtis: 960 psl.

Leidykla: Naujoji Rosma

Išleidimo metai: 2007

ISBN: 9789955061809

Vidutinė kaina: 100 Lt

Įsigyti galima: visuose Lietuvos knygynuose, didžiuosiuose prekybos centruose

Niekuomet nemėgau leidinių, kuriuose autoriai, vadovaudamiesi ne visiems priimtinais kriterijais nusprendžia ką per savo gyvenimą turėtų pamatyti/ aplankyti/ paragauti/ išbandyti/... kiekvienas žmogus. Nepaisant tokio mano požiūrio ir tiesiog siutinančios minties apie tai, jog „kiekvienas save gerbiantis kinomanas turėtų pamatyti visus leidinyje pristatomus filmus“, knygą „1001 filmas kurį privalai pamatyti per savo gyvenimą“ norėjau turėti savo lentynoje.

Ypatingai stora ir ne ką mažiau sunki knyga pelnytai galėtų vadintis kino enciklopedija – 63 kino kritikų komanda, diriguojama vyriausiojo redaktoriaus Steveno Jay Schneiderio žiūrovams rekomenduoja pamatyti 1001 filmą nuo kino ištakų atsiradimo pradžios (pirmas knygoje minimas filmas sukurtas 1902-aisiais) iki 2006-ųjų. Kiekvieną tarptautinės komandos išrinktą filmą lydi pusę arba vieną puslapį apimantis tekstas, kuriame pateikiami ne tik pagrindiniai filmo techniniai parametrai ir jo kūrėjų pavardės bei prestižiškiausi iškovoti apdovanojimai, tačiau ir filmo sinopsis bei platesnė informacija apie filmą, kurioje glaustai, tačiau įdomiai ir gana informatyviai aptariamas filmo kontekstas, užsimenama apie įspūdingiausius jo kadrus, už kadro likus faktus ir momentus bei socialinius ir politinius veiksnius, turėjusius įtakos jo kūrimui ar pasirodymui kino ekranuose.


 
 
Picture
www.humanitas.lt
Autorius: Autorių kolektyvas: Auksė Kancerevičiūtė, Neringa Kažukauskaitė, Izolda Keidošiūtė, Živilė Pipinytė

Apimtis: 148 psl.

Leidykla: Vaizdų kultūros studija

Išleidimo metai: 2011

ISBN: 7952890

Vidutinė kaina: 28 - 50 Lt

Įsigyti galima: visuose Lietuvos knygynuose, kino teatrų „Skalvija“ ir „Pasaka“ kasose (už mažiausią kainą, vos 28 Lt įsigyti ją galite knygyne „Humanitas“) 

Užsukus į bet kurio Lietuvos knygyno meno leidinių skyrių tampa aišku, jog kinas Lietuvoje yra tarsi podukra, galintis pasigirti vos keliais lietuvių autorių sudarytais leidiniais apie kiną gimtąja kalba. Bene ryškiausi jų – 1990-aisiais išleista Vytauto Mikalausko „Kinas Lietuvoje“ bei Sauliaus Macaičio leidiniai: 2000-ųjų „100 žymiųjų pasaulio filmų“ bei po dvejų metų išleista „Šviesos sukurti. Profesija: kino aktorius“.

Šių knygų gretas papildė 2011-ųjų gegužės 23 dieną „Skalvijos“ kino centre Vilniuje pristatyta pirmoji neverstinė pasaulio kino istorija „Trumpa kino istorija: nuo ištakų iki Antrojo pasaulinio karo“, kurią parengė iškiliausios šalies kino kritikės Auksė Kancerevičiūtė, Neringa Kažukauskaitė (leidinio sumanytoja), Izolda Keidošiūtė ir Živilė Pipinytė.

Dvejus metus rengtoje, 148 puslapių, nedideliu tiražu (1500 vnt.) išleistoje knygoje pristatomos kino ištakos, atsiradimas, jo raida, aptariami kino laimėjimai ir praradimai, kino žanrai ir veiksniai, padėję pamatus šiuolaikiniam kinui.


 

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1