Picture
Autorius: Autorių kolektyvas. Vyr. redaktorius Stevenas Jay Schneideris

Apimtis: 960 psl.

Leidykla: Naujoji Rosma

Išleidimo metai: 2007

ISBN: 9789955061809

Vidutinė kaina: 100 Lt

Įsigyti galima: visuose Lietuvos knygynuose, didžiuosiuose prekybos centruose

Niekuomet nemėgau leidinių, kuriuose autoriai, vadovaudamiesi ne visiems priimtinais kriterijais nusprendžia ką per savo gyvenimą turėtų pamatyti/ aplankyti/ paragauti/ išbandyti/... kiekvienas žmogus. Nepaisant tokio mano požiūrio ir tiesiog siutinančios minties apie tai, jog „kiekvienas save gerbiantis kinomanas turėtų pamatyti visus leidinyje pristatomus filmus“, knygą „1001 filmas kurį privalai pamatyti per savo gyvenimą“ norėjau turėti savo lentynoje.

Ypatingai stora ir ne ką mažiau sunki knyga pelnytai galėtų vadintis kino enciklopedija – 63 kino kritikų komanda, diriguojama vyriausiojo redaktoriaus Steveno Jay Schneiderio žiūrovams rekomenduoja pamatyti 1001 filmą nuo kino ištakų atsiradimo pradžios (pirmas knygoje minimas filmas sukurtas 1902-aisiais) iki 2006-ųjų. Kiekvieną tarptautinės komandos išrinktą filmą lydi pusę arba vieną puslapį apimantis tekstas, kuriame pateikiami ne tik pagrindiniai filmo techniniai parametrai ir jo kūrėjų pavardės bei prestižiškiausi iškovoti apdovanojimai, tačiau ir filmo sinopsis bei platesnė informacija apie filmą, kurioje glaustai, tačiau įdomiai ir gana informatyviai aptariamas filmo kontekstas, užsimenama apie įspūdingiausius jo kadrus, už kadro likus faktus ir momentus bei socialinius ir politinius veiksnius, turėjusius įtakos jo kūrimui ar pasirodymui kino ekranuose.

Didžioji dauguma knygoje pateikiamų filmų – kino klasikos atstovai, filmai, žymėję tam tikrus lūžius kino istorijoje, klasikiniai savo žanrų atstovai, teigiamai kino kritikų ir žiūrovų įvertinti filmai, bei juostos, susišlavusios nemažai apdovanojimų.

Įžanginėje filmo dalyje pateikiama žanrų rodyklė. Gale – režisierių pavardžių ir filmų rodyklė lietuvių kalba. Didžiausiu knygos trūkumu galėčiau įvardinti filmų pavadinimų rodyklės anglų kalba nebuvimą – tai palengvintų dominančios juostos radimą šiame leidinyje. Kalbant apie kiekvienam filmui skirtus tekstus, norėtųsi prie kiekvieno jų nurodyti filmo žanrą, kadangi grįžti į knygos pradžioje pateikiamą rodyklę ieškant filmo žanro nėra patogu.

Pritarčiau knygos autorių teiginiui, jog tai – parankinė kino mylėtojų knyga, padėsianti susigaudyti kino labirintuose bei rasti savąjį vakaro filmą. Šis leidinys pasitarnauja ir ieškant glaustos informacijos apie tam tikrą filmą ar rašant straipsnius apie kiną. Nepaisant to, ši knyga nėra būtinu knygų lentynos atributu, tad kiekvienas kino mylėtojas galėtų puikiai išsiversti ir be jos, tačiau turėti ją, asmeniškai man, yra malonu.
 


Comments
Leave a Reply

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1