Picturewww.zurnalaskinas.lt
Tipas: ketvirtinis žurnalas

Apimtis: 64 psl.

Leidykla: VŠĮ „Meno dienos“

Kaina: 6 Lt

Įsigyti galima: visuose Lietuvos spaudos kioskuose ir prekybos centruose, kino teatrų „Forum Cinemas“, „Skalvija“, „Pasaka“ kasose
 

Kuomet manęs kartą paklausė kodėl pernelyg nesižavėdama jo turiniu prenumeruoju žurnalą „Kinas“ akimirką nesumojau ką atsakyti. Matyt, tai įprotis, siekis gauti literatūros gimtąja kalba (tai – vienintelis žurnalas apie kiną Lietuvoje) ir vidinis kirbesys „o gal šįkart bus geriau?..“

Iš tiesų žurnalo kokybė labai ženkliai svyruoja – kartais žurnalas pakeri įdomiomis temomis, tad nelieka nieko kito kaip jį perskaityti per vakarą, o kartkartėmis skaityti tenka tiesiogine ta žodžio prasme prisiverčiant.

Kartą per ketvirtį prekybos taškus pasiekiančiame žurnale apžvelgiamos kino naujienos bei festivalių atgarsiai ir įspūdžiai, pristatomi interviu su kino pramonės atstovais ir kūrėjais, nagrinėjamos žurnalo numerio temos, apžvelgiamos DVD naujienos bei nacionalinės premjeros, pateikiamos kelių filmų apžvalgos. Gavus pirmąjį šių metų numerį (jo viršelį matote nuotraukoje) mano nusivylimui numerio temomis ir straipsnių kokybe nebuvo ribų. Situaciją nežymiai pagerino antrasis šių metų numeris, tačiau vis vien neapleido jausmas, jog kai kurie straipsniai rašyti paskubomis, o dalis tekstų žurnale atsidūrė vien iš neturėjimo kuo užpildyti jo puslapių.

Pastaruoju metu iš tiesų ženkliai suprastėjo žurnalo kokybė, o jo pristatymas prenumeratoriams reguliariai vėluoja. Iškilus tam tikriems rūpesčiams ar klausimams, susijusiems su žurnalo prenumerata ar kitais redakcijai ne itin maloniais klausimais, į redakcijai rašomus elektroninius laiškus atsakoma itin arogantiškai ir nemaloniai (su šia problema esu susidūrusi ne tik aš, tačiau ir keli mano kolegos), ne siekiant paaiškinti situaciją, tačiau stengiantis besikreipusį tarsi pastatyti į vietą ir išgąsdinti perdėta savo arogancija. Priešinga situacija susidaro susirašinėjant kitais (ypač darbiniais) klausimais – iš redakcijos plaukia malonūs laiškai, tad, matyt, nemalonūs klausimai darbuotojus paprasčiausiai pykdo ir erzina.

Iš tiesų žurnale bene labiausiai trūksta darnos – skirtingų autorių straipsniai labai skiriasi tiek rašymo, tiek minčių dėstymo stiliumi. Kai kurie jų, ypač garsios Lietuvos kino kritikės, pateikia kokybiškus ir įdomius tekstus - mintis dėsto aiškiai ir įdomiai, straipsniuose nesišalina humoro jausmo ir įdomių, o kartais netikėtų sąsajų su meno bei pasaulio raidos istorija. Jų tekstuose viskas tikslu ir aišku – jokios nereikalingos beletristikos, nukrypimų ir pasvaičiojimų apie nieką. Jų tekstai (ypač Izoldos Keidošiūtės) – žurnalo puošmena. Tuo tarpu jaunesnės kartos atstovai neretai persūdo straipsnius, paversdami juos įmantrybių bei ilgiausių konstrukcijų kratiniais ir noru tarsi pademonstruoti savo išprusimą bei išmanymą. Tokie tekstai sukelia įspūdį, jog yra rašomi ne skaitytojui, o sau – tokiam nuostabiam ir viską žinančiam. Paskutiniuosiuose numeriuose kai kurie žurnalo tekstai buvo parašyti „pro šoną“, ženkliai nukrypstant nuo temos ir nevengiant pilstymo iš tuščio į kiaurą. Manau, jog kokybiškame ir į meną vertinančią publiką orientuotame žurnale turėtų būti vykdoma griežtesnė tekstų ir rašančiųjų atranka, siekiant išlaikyti žurnalo visumą ir tekstų tarpusavio darną.

Belieka tikėtis, jog netrukus pasirodysiantis trečiasis šių metų žurnalo numeris nenuvils dar labiau, o ateityje leidinį sudarys vienas kitą stilistiškai papildantys ir žurnalo visumos neišdarkantys tekstai.
 


Comments
Leave a Reply

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1