Picture
Tarptautinio Kauno kino festivalio organizatoriai pateiks siurprizą: Kaune antrus metus iš eilės lankysis vengrų kino režisierius Béla Tarras. Pasaulinio garso autorinio kino meistras pristatys ne tik šiemet vienu svarbiausių Berlyno kino festivalio prizu apdovanotą naujausią savo juostą „Turino arklys“. Kultinis režisierius Kaune į rankas paims kino kamerą ir praves specialius meistriškumo kursus jauniems kino praktikams.

B. Tarras tvirtina, kad vienu svarbiausiu Berlyno kino festivalio prizu „Sidabriniu lokiu“ bei FIPRESCI prizu įvertintas filmas „Turino arklys“ yra paskutinis jo kūryboje. Režisierius sako jaučiąs, kad toliau kurdamas filmus, pradėtų kartoti save, dėl to nusprendė po šio filmo sustoti ir atsidėti jaunųjų kūrėjų ugdymui.

Filmą įkvėpė istorija apie vokiečių filosofą Frydrichą Nyčę. Pasakojama, kad Turino mieste išvydęs valstiečio žiauriai mušamą paliegusį arklį, filosofas puolė prie skriaudžiamo gyvulio ir raudodamas jį apsikabino. Tai buvo pirmasis ženklas apie prasidedančią F.Nyčės beprotybę. B. Tarras filme leidžiasi į apmąstymus, kas nutiko legendiniam Turino arkliui...

„Praėjusiais metais festivalyje pristatėme Bélos Tarro filmų retrospektyvą ir padėjome Lietuvos žiūrovams atrasti šio įstabaus režisieriaus kūrybą. Pernykštės viešnagės metu su režisieriumi užsimezgė nuoširdi draugystė. Ypač didelį įspūdį jam paliko Kaunas ir jo Rotušės aikštė, pasak B. Tarro – viena gražiausių jo matytų miestų aikščių Europoje, - sakė Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė. – Režisierius išpildė pažadą grįžti su naujausiu savo filmu ir praktiškai išmėginti Kauno kinematografiškumą su kino kamera rankose.“

Bendradarbiaudamas su MEDIA Desk Lietuva, Kauno kino festivalis pristato specialius Bélos Tarro kino meistriškumo kursus, kuriuos vengrų režisierius praves spalio 4 ir 5 dienomis Kaune. Galimybė dirbti su Europos kino legenda bus suteikta šešiems kino kūrėjams. Norintys kartu su B. Tarru ir kino kamera leistis į kino klajones po Kauną kviečiami kreiptis į festivalio organizatorius adresu info@kinofestivalis.lt iki rugsėjo 24 dienos.

Meistriškumo kursuose dalyvauti gali praktinės kino kūrimo patirties turintys režisieriai, scenaristai ar operatoriai, anksčiau sukūrę bent vieną trumpametražį filmą. Pirmoji meistriškumo kursų diena (spalio 4) bus skirta filmavimui Kaune, o antroji – nufilmuotos medžiagos montavimui.

Lygiai po metų, penktojo Tarptautinio Kauno kino festivalio metu Kaune bus surengtas specialus garsiausio Bélos Tarro filmo “Šėtono tango” seansas. 7 valandų trukmės juosta laikoma vienu svarbiausių 10-ojo dešimtmečio kino kūrinių, išplėtusiu kino kalbos ribas ir įkvėpusiu daugelį kitų režisierių.

Penktasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks rugsėjo 27 – spalio 9 dienomis Kaune kino teatre „Cinamon“, „Žalgirio arenoje“ ir Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje. Spalio 3 – 9 dienomis Vilniuje, kino teatruose „Skalvija“ ir „Pasaka“ bei Nacionalinėje dailės galerijoje. Spalio 10 – 13 festivalis persikels į Panevėžio kino teatrą „Garsas“, o spalio 13 – 16 dienomis – vyks Nidos kino teatre „Agila“. Daugiau informacijos www.kinofestivalis.lt.
Visi norintys dalyvauti Bélos Tarro meistriškumo dirbtuvėse kviečiami teikti paraiškas iki rugsėjo 24 d. el. paštu info@kinofestivalis.lt.

Paraiškoje privalo būti:
 - Idėjos pristatymas. Ne daugiau nei 200 žodžių;
 - CV anglų kalba;
 - Motyvacijos laiškas.

MEDIA Desk Lietuva ir Kauno kino festivalio organizuojamų Bélos Tarro meistriškumo kursų dalyviai privalo puikiai mokėti anglų kalbą. TKKF svečių koordinatorius gali pasiūlyti nuolaidas festivalio partnerio viešbutyje, dalyviams gyvenantiems ne Kaune, visos kelionės ir gyvenimo išlaidos nebus apmokamos. Visi dalyviai gaus festivalio akreditacijas.

Daugiau informacijos: Gintarė Kavaliūnaitė, tel. +370 610 05056, el. p.: gintare@kinofestivalis.lt; www.kinofestivalis.lt.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1