Picture
Vos per vieną dešimtmetį aktoriaus Jasono Stathamo filmai kartu sudėjus uždirbo daugiau nei milijardą dolerių.

Tai neįtikėtina sėkmė, juk Jasonas Stathamas į kiną atėjo iš gatvės tiesiogine to žodžio prasme. Nelegalus prekeivis, pardavinėjantis padirbtas brangenybes ir laikrodžius, tapo Holivudo žvaigžde, vaidinančia su tokiomis kino įžymybėmis kaip Bradas Pittas, Bruce‘as Willisas ar Sylvesteris Stallone.

„Man pasisekė. Buvau reikiamoje vietoje reikiamu laiku. Žinoma, visada būsiu dėkingas režisieriui Guy Ritchie, nes pardavinėjau kvepalus ir brangenybes gatvėje, o jis man pasiūlė absoliučiai naują gyvenimą“, – kino karjeros pradžią prisiminė Jasonas Stathamas.

Picture
Britų režisierius Guy Ritchie neslepia pakvietęs Jasoną Stathamą į kriminalinį trilerį „Lok, stok arba šauk“ dėl paprastos priežasties: kad šis suvaidintų pats save – suktą vyruką iš gatvės.

Ir nors kino kritikai aiškina, kad Jasonas Stathamas visuose filmuose ir toliau vaidina save, niekas neneigia, kad jis šiuo metu yra daugiausia pelno atnešanti veiksmo filmų žvaigždė.

Kino pramonėje, galima sakyti, net susiformavo atskiras kino žanras – „Jasono Stathamo veiksmo filmai“.

„Ar aš pats esu kino žanras? Galbūt“, – šypteli Jasonas Stathamas.

Picture
Kurdami naują filmą Holivudo prodiuseriai visada ieško žvaigždės, kurios vardas į ekranus privilioja milijonus kino gerbėjų. O kai kalbama apie veiksmo filmą, Holivude pirmas pasirinkimas – Jasonas Stathamas.

„Filmas rodomas 70-80 šalių, todėl mums būtina pasaulinio garso žvaigždė. Jasono veiksmo filmai mėgstami Azijoje, JAV ar Lotynų Amerikoje. Jis patrauklus visiems, todėl jo filmai daug uždirba. Šį kartą norėjome sukurti ne tik pramoginį, bet ir tikrovišką veiksmo filmą. Norėjome, kad ekrane pasakojama istorija įtikintų. Yra tik vienas žmogus Holivude, kuris gali tai padaryti, – Jasonas Stathamas. Jis yra tikras. Tiki juo. Iš dalies taip yra todėl, kad jis pats atlieka visus kaskadinius triukus. Bet, mano manymu, jis ir emociškai įtikinamas“, – tvirtina filmo „Profas“ vykdantysis prodiuseris Stuartas Fordas.

Picture
Jaunystėje Jasonas Stathamas lankė kungfu, karate, kikbokso treniruotes, nežinodamas, kad kada nors šie kovų menų įgūdžiai jam smarkiai privers.

„Praleidau metų metus sportuodamas ir dabar tai atsipirko, nors tuo metu apie tai net nepagalvojau. Prieš daug daug metų svajojau būti kaskadininkas. Tuo metu tai atrodė reali svajonė. O dabar ir vaidinu, ir atlieku kaskadinius triukus“, – gyvenimo posūkiais stebėjosi Jasonas Stathamas.

Kuo didesnė rizika, tuo aktoriui didesnis iššūkis – jis ne kartą susižeidė, nė vienas filmas nepraėjo be traumų. „O ko jūs norite? Mes juk kuriame veiksmo filmą“, – gūžteli pečiais 44 metų Holivudo žvaigždė.

Picture
Jasonas Stathamas tvirtina, kad filme „Profas“ žiūrovai pamatys tokias veiksmo scenas, kokias jis pats mėgsta, muštynių elementus, kuriuos jis pasiūlė filmavimo aikštelėje. Šiame filme jis vėl bus tas pats Jasonas Stathamas, kokį žiūrovai pamėgo iš populiarių filmų „Transporteris“, „Mechanikas“, „Adrenalinas“.

Aktorius tvirtina ir toliau ketinantis vaidinti veiksmo filmuose, nes tai dalykas, kurį jis moka daryti geriausiai. Kol Jasono Stathamo filmai bus populiarūs Azijoje, Amerikoje, Europoje, tol jis vaidins.

Kvapą gniaužiantis veiksmo filmas „Profas“ šį savaitgalį atkeliauja į Lietuvos kino teatrus.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1