Picture
Lydimas gausaus būrio svečių, šiandien iškilmingai atidarytas 18-asis Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“. Dvi savaites truksianti didžiausia kino šventė šalyje žiūrovams pristatys net 230 filmų, kvies į specialius kino renginius, diskusijas, susitikimus su filmų kūrėjais. Atidarymo ceremonijos metu svečiams buvo pristatyta festivalio konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“. 18-ąjį „Kino pavasarį“ atidarė smagi Dustino Hoffmano juosta „Kvartetas“.

„Kino pavasario“ atidarymas jau tapo vienu laukiamiausių kino renginių šalyje, kasmet sukviečiančių žymiausius meno, kultūros atstovus, kino industrijos žmones ir žymius Lietuvos žmones. Tradiciškai raudonu kilimu žengiančius garbius svečius pirmieji pasitiko festivalio savanoriai, kurių šiemet atrinkta net 160 bei gausi festivalio komanda.

„Jau aštuoniolikti metai, o mes vis bandom kažką naujo surasti ir jums parodyti. Ir šiemet, manau, mums tikrai pavyko. Programą, kurią pavyko atvežti į šią kino šventę, galėčiau apibūdinti trimis žodžiais iš filmų trilogijos: meilė, tikėjimas ir viltis. Juk tai ir yra mūsų gyvenimo pagrindas,“ - susirinkusius svečius sveikino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Picture
Į iškilmingą festivalio atidarymo renginį susirinkę svečiai patys pirmieji išgirdo 18-ojo festivalio dainą - Sixto Rodriguezo „I wonder“, kuri nuo šio vakaro dvi savaites skambės prieš visus kino seansus bei lydės festivalio renginius. Visą pasaulį sužavėjusią neįtikėtiną šio atlikėjo istoriją festivalio žiūrovai galės pamatyti „Oskaru” apdovanotoje dokumentinėje juostoje „Sugar Man“ (Searching for Sugar Man).

Festivalio gerbėjų laukiančios naujienos

Naujoje „Muzikinių filmų“ programoje netrūks skambių melodijų, įspūdingiausių koncertų akimirkų ir intriguojančių istorijų iš muzikantų gyvenimo. Kita šio sezono naujiena - „Kulinarinių filmų“ programa pakvies į geriausių pasaulio šefų virtuves. Festivalyje pirmą kartą atskiroje programoje bus pristatomas „Naujasis Rusijos kinas“. „Kino pavasaris“ itin didžiuojasi į Vilnių atvežęs ir išskirtinę legendinio prancūzų režisieriaus Jeano-Luco Godardo retrospektyvą.

Kaip ir kasmet, festivalio lankytojai kviečiami išrinkti savo favoritą, kuris pelnys publikos numylėtinio vardą. Nacionalinio kino gerbėjai taip pat rinks žiūroviškiausią lietuvišką filmą. Kino gerbėjai jau gali balsuoti ir geriausios metų Lietuvos kino aktorės rinkimuose. Į šį titulą šiemet pretenduoja aktorės: Jurga Jutaitė, Severija Janušauskaitė ir Valda Bičkutė.

Tradiciškai atidarymo renginyje svečiams pristatyta festivalio konkursinė programa „Nauja Europa - nauji vardai“. Į „Kino pavasario“ statulėlę pretenduoja 12 filmų iš Rytų ir Centrinės Europos. Į festivalį netrukus atvyks ir juostas vertinsianti tarptautinė žiuri: Palestinos aktorius Ali Sulimanas, rumunų aktorė Ada Condeescu, kroatų aktorius Leonas Lučevas, filmų kritikas italas Gianni Ottone bei turkų režisierė ir scenaristė Yesim Ustaoglu.

Picture
Po oficialios vakaro dalies, svečiai buvo pakviesti žiūrėti atidarymą filmą - aktoriaus Dustino Hoffmano režisūrinį debiutą „Kvartetas“ (Quartet). Tai „Auksiniam gaubliui” nominuota muzikali komedija apie keturis senstelėjusius operos solistus, kurių gyvenimo vadinti nuobodžiu tikrai neįmanoma.

Šventinis festivalio atidarymo savaitgalis

Festivalio atidarymo proga šventiniai „Kino pavasario“ renginiai netils visą savaitgalį. Jau rytoj, penktadienį, bus atidaryta „Viasat“ komedijų programa, žiūrovus džiuginsianti smagiausiais ir juokingiausiais metų filmais. Šeštadienį geriausi nacionalinio kino darbai iš viso pasaulio bus pristatyti „Lietuviškų filmų programos“ atidarymo metu. O sekmadienį specialiame renginyje svečiai ir kino gerbėjai susipažins su festivalio pasididžiavimu - „Meistrų“ programa, kurioje šiemet kaip niekad daug naujausių pasaulio pripažintų režisierių darbų. 

Daugiau informacijos apie festivalio „Kino pavasaris“ renginius rasite: http://www.kinopavasaris.lt/renginiai?all=1
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1