Picture
Šie metai „Žiemos ekranams“ ypatingi – švenčiame jau 10 -ąjį festivalio gimtadienį. Jubiliejinis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“ startuos sausio 22 dieną, kino centre „Forum Cinemas Vingis“ su  filmu „Mari istorija“. Į festivalio atidarymą atvyksta filmo režisierius Jean-Pierre Améris.

Įkvėptas moteriškos komandos, 2015 metais festivalis kviečia žiūrovus pažvelgti į kiną Moters žvilgsniu. „Žiemos ekranų“ laidą skiriame kino menininkėms – aktorėms, režisierėms, scenarijaus autorėms, operatorėms. Žvelgdami artimiau į moteriškus vaidmenis „Žiemos ekranai“ pasakos ir įkvepiančių, rūpestingų, rimtų ir šmaikščių, ryžtingų moterų istorijas. „Moters tema iš dalies yra kaip besitęsiantis siūlas šiame festivalyje, nes dailiosios lyties atstovės dominuoja beveik visose festivalio temose, tad šįkart nusprendėme dar labiau pasigilinti ir moteris matyti ne tik ekrane, bet ir už kadro“ – sakė instituto direktorius Frederic Bellido. 

Picture
Festivalis pristato kino mėgėjams jau pažįstamų režisierių naujausius darbus : Christophe Honoré “Metamorfozės“, atkeliantis Ovidijaus mitologiją į mūsų laikus, Jean-Jacques Zilbermann „Už gyvenimą“ labai saulėtas filmas, paremtas paties režisieriaus mamos patirtimi, Marc Fitoussi „Šėlionės Paryžiuje“, šypseną paliekantis filmas, kupinas to nepaaiškinamo prancūziško žavesio. Kviečiame atrasti ir Prancūzijoje sparčiai kylančius talentus: Katell Quillévéré “Suzana”, istorija apie klaidingus pasirinkimus, ir Julie Lopes-Curval “Aukštuomenė“ – juosta kupina kontrastų – čia nušlifuotas Paryžiaus grožį nustelbia laukiniai Normandijos peizažai.

Palaikydami jaunąją kūrybą pristatome publikai dvi juostas, pirmuosius ilgo metražo režisierių kūrinius, „Nejudėt !“, Marianne Tardieu filmas, puikiai atspindintis šiandienos socialines Prancūzijos problemas  ir „Fidelio“, Alisos odisėja“, kitoks filmas apie meilę.

Jaunuosius žiūrovus (ir ne tik) kviečiame į animacinį filmą „Aja iš Jopugono“, čia nusikelsime į Afriką – šmaikštūs juokeliai daug papasakos apie Dramblio Kaulo Kranto gyventojų kultūrą, nuostabi muzika ir nuotaikingi piešiniai parodys koks yra gyvenimas Jopugone.

Festivalio retrospektyvai pasirinkome labiausiai temą atspindinčią asmenybę, režisierę, scenarijaus autorę, aktorę Nicole Garcia. Dirbusi su didžiausiais, vaidinusi Naujosios Bangos filmuose, ji pati režisuoja filmus nuo 90-ųjų. Retrospektyvos programoje žiūrovai susipažins su įvairiausiais Nicole Garcia atliktais vaidmenimis klasika tapusiuose filmuose, kaip režisieriaus Jacques Rivette „Dvikova“, bei naujesniais, skirtingų stilių kūriniais – „38 liudininkai“ (Lucas Belvaux), „Dievo kabinetai“ (Claire Simon), „Beti Fišer ir kitos istorijos“ (Claude Miller). Antrą retrospektyvos dalį skyrėme pačios Nicole Garcia režisuotiems filmams: „Priešininkas“, „Numylėtinis“, „Kas antrą savaitgalį“, „Vandomo aikštė“.

Kviečiame ne tik mėgautis kvapą gniaužiančia retrospektyva, tačiau ir susitikti juostos „O mes triskart !” režisieriumi Claude Duty, kuris pristatys savo filmą sausio 24 dienos, 19:50 val. seanso metu kino teatre „Skalvija“.

Dešimtojo festivalio „Žiemos ekranai“ filmai Vilniuje suksis sausio 22 –vasario 3 d. Vėliau filmai iškeliaus ir į kitus Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Nidą, Palangą, Visaginą, Druskininkus bei Anykščius.

Plačiau apie festivalį www.ziemosekranai.lt    +370 61639546 
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1