Picture
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet pasiekė rekordinį žiūrovų skaičių - net 80 418 žiūrovų. Didžiausias kino renginys šalyje šiemet sulaukė ne tik didžiulio lankytojų susidomėjimo, bet ir išskirtinio užsienio kino profesionalų bei prestižinės pasaulio kino žiniasklaidos – „The Hollywood Reporter“, „Variety“, „Screen“ - dėmesio.

Vienas svarbiausių kino renginių regione, tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet vyko dvejuose miestuose, o festivalio filmai vienu metu sukosi net 5-iuose kino teatruose, 14-oje kino salių. Iš viso festivalio metu buvo parodyta 230 geriausių kino juostų iš viso pasaulio, surengta 756 kino seansų, kuriuose apsilankė rekordinis skaičius - net 80 418 žiūrovų.

„Ypatingai džiaugiamės ir didžiuojamės visa šių metų filmų programa, kuri buvo itin pozityviai įvertinta ne tik žiūrovų, bet ir Lietuvos kino kritikų bei užsienio kino profesionalų. Šiemet sulaukėme ypatingai daug pagyrų už kokybišką programą, kurią pavyko sudaryti ištikimų rėmėjų ir pagrindinio partnerio, draudimo grupės ERGO dėka. Kitąmet žadame dar stipresnę kino ir festivalio programą, juo labiau, kad artėja „Kino pavasario“ 20-asis jubiliejus,“ - teigia festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška. 

Filmai – publikos numylėtiniai

Iš gausios „Kino pavasario“ programos festivalio lankytojai išrinko savo favoritą - režisieriaus Maliko Bendjelloulo filmui „Sugar Man“ (Searching for Sugar Man) šiemet atiteko „Kino pavasario“ žiūrovų simpatijų prizas. Šios juostos seansai buvo ne kartą rengiami papildomai, kad kuo daugiau kino mylėtojų galėtų pamatyti labiausiai vieniems kitų rekomenduotą filmą.

Šiemet ypatingo žiūrovų dėmesio vėl sulaukė „Viasat komedijų programos“ filmai, kurioje žiūrimiausia tapo Dustino Hoffmano juosta „Kvartetas“ (Quartet). Taip pat šiais metais pastebimai išaugo susidomėjimas trumpametražiais festivalio filmais, o tradicinė „Trumpametražių filmų naktis“ pritraukė pilną salę entuziastų, iškeitusių miegą į kiną. Šio „Kino pavasario“ žiūrovai daug aktyviau stebėjo ir konkursinės festivalio programos „Nauja Europa - nauji vardai“ filmus.

Ypač palankiai buvo sutiktos šių metų naujienos. Didžiulio festivalio lankytojų dėmesio sulaukė šiais metais startavusi „Naujojo Rusijos kino“ programa. Jai nenusileido antrus metus rodoma „Amerikos nepriklausomo kino“ programa. Šie kino seansai visuomet pripildydavo pilnas sales. Itin populiarios buvo naujosios „Kulinarinių filmų“ bei „Muzikinių filmų“ programos. Festivalio žiūrovai įrodė, kad tokie filmai čia itin laukiami, tad jau neabejojama, jog šios programos bus tęsiamos ir kitais metais, o festivalio rengėjai žada, kad jas, kaip ir šiemet, lydės išskirtiniai renginiai kino mylėtojams bei ištikimiems festivalio žiūrovams.

Galimybė pabendrauti su dešimtimis garsių kino kūrėjų

Geriausio kino seansus kasdien papildė ir įvairūs festivalio renginiai. Kino mėgėjai dvi savaites buvo kviečiami ne tik į kino sales, bet ir į specialias peržiūras, pristatymus, diskusijas, degustacijas bei koncertus. Visą „Forum Cinemas Vingis“ kino centrą šiemet okupavęs festivalis „Kino pavasaris“ kasdien kvietė susitikti naujojoje „Čia kino“ zonoje, kur veikė net keturi barai, netrūko renginių ir staigmenų festivalio lankytojams.

Specialių kino seansų ir renginių metu festivalio lankytojai galėjo pabendrauti su Lietuvos bei užsienio kino kūrėjais, kurie kino gerbėjams pasakojo, kaip buvo kuriamios kino ekranuose matytos juostos, vaidmenys jose, atskleidė geriausiai vertinamų filmų kūrimo užkulisius.

Svetingiausias ir šilčiausias tarptautinis kino festivalis

Pasak festivalio vykdančiojo direktoriaus A.Ramaškos, festivalis ir vėl pateisino svetingiausio ir šilčiausio festivalio reputaciją - visi „Kino pavasario“ svečiai išvyko sužavėti šiuo kino renginiu ir negailėjo pagyrų festivalio organizatoriams bei itin šiltai juos sutikusiai publikai. A.Ramaška pabrėžia, kad Lietuva turi kuo didžiuotis, nes Vilniaus tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ užsienio kino profesionalų yra pripažintas kaip vienas iš svarbiausių kino renginių Rytų Europoje.

Iš viso festivalyje šiemet apsilankė apie 150 svečių iš užsienio. Tai - kino industrijos profesionalai iš viso pasaulio, tarp kurių ir tokios kino žvaigždės kaip geriausia aktore Venecijos kino festivalyje pripažinta Hadas Yaron, vienas žymiausių Balkanų aktorių Rade Šerbedžija, geriausia Austrijos aktore šiemet išrinkta Margarethe Tiesel, aktorė ir režisierė, lietuvių kilmės kino kūrėjo Jono Meko dukra Oona Mekas, garsus palestiniečių aktorius Ali Sulimanas ir daugelis kitų.

Festivalis ypatingai didžiuojasi išaugusiu kino industrijos renginiu, į Vilnių sukvietusiu įtakingiausius Europos kino industrijos profesionalus. Ketvirtoji tarptautinė kino industrijos konferencija „Meeting Point - Vilnius“ sutraukė dar neregėtą gausybę tiek Lietuvos, tiek užsienio kino ekspertų, ir savo svarba bei kokybe neabejotinai prilygo pasaulinio lygio kino industrijos renginiams.

Ypatingas dėmesys konferencijoje buvo skiriamas Baltijos šalių kinui. Konferencijos dalyviai aktyviai domėjosi kino perspektyvomis Lietuvoje. Tikimasi, kad nauji lietuvių kūrėjų darbai bus įtraukiami ir į didžiųjų festivalių konkursines programas. Nemažai užklausų iš užisienio profesionalų sulaukta ir dėl kino gamybos galimybių Lietuvoje, jau dabar planuojami net keli nauji kino projektai Lietuvoje. 

Tai, kad nacionalinis kinas sparčiai auga ir tobulėja, šiemet įrodė festivalio lankytojai. Lietuviškų filmų programos sudarytojos Justės Zavišaitės frazė „negali vertinti lietuviško kino jo nematęs“ buvo išgirsta ir nacionalinis kinas sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo. Ypač palankiai buvo įvertinta naujoji „Lietuviai svetur“ programa, kurios kino seansuose lietuviai galėjo įvertinti ir užsienyje kuriančių tautiečių darbus.

Kad 18-asis „Kino pavasaris“ įvyktų, festivalio komandoje šiemet dirbo 50 skirtingų sričių specialistų, apie pusšimtis vertėjų vertė „Kino pavasario“ filmus, o taip pat festivaliui talkino net 160 savanorių. Festivalio rengėjai nuoširdžiai dėkoja visiems festivalio mylėtojams ir atsisveikina iki kitų metų. Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1