Picture
Vilniaus tarptautinis kino festivalis „Kino pavasaris“  pristatė  vieną laukiamiausių kino renginių Lietuvoje. Kovo 20 balandžio 3 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksiantis festivalis šiemet žiūrovams parengė įspūdingą programą,  kurioje kino mylėtojai ras žymiausių užsienio kūrėjų naujausius darbus, garsiausius metų debiutus bei lietuviško kino naujienas.

„Kino pavasaris“ pagrįstai didžiuojasi savo svečiais, pripažintais kūrėjais, pasiekimais tarptautinėje kino bendruomenėje.  Šiemet kelis šimtus filmų apimančioje programoje savo gerbėjams pristatysime didžiuosiuose pasaulio kino festivaliuose atrastus, puikiai kino kritikų įvertintus ir prestižinius apdovanojimus pelniusius filmus. Žiūrovai išvys Kanų, Berlyno, San Sebastiano, Venecijos ir kituose festivaliuose pasižymėjusias kino juostas“, – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Festivalio metu žiūrovai turės galimybę susitikti su filmų kūrėjais, aktoriais, garsiais kino kritikais. Į „Kino pavasarį“ atvyks italų režisierius Bruno Oliviero, San Sebastiano festivalio programos sudarytojas Roberto Cueto, Nikolajus Nikitinas - Berlyno festivalio atstovas Rytų Europai, rusų aktorė Daria Saveleva, garsi japonų aktorė ir režisierė Kaori Momoi, slovėnų režisierius Rokas Bičekas,  rusų režisierius Andrejus Bogatyriovas, Čilės režisierius Sebastianas Lelio ir kiti. 

Picture
 Festivalio repertuare – jau dvi konkursinės programos

„Kino pavasario“ konkursinė programa „Nauja Europa – nauji vardai“ tradiciškai kvies įvertinti įspūdingiausius debiutus iš Rytų ir Centrinės Europos. Pagrindiniam prizui ir trims papildomiems apdovanojimams bus nominuoti 11 filmų iš 9 šalių. Aštuoni režisieriai Vilniaus publikai pristatys pirmuosius pilnametražius vaidybinius filmus, o kiti trys – savo antruosius darbus. 

Festivalio partneris – ERGO draudimo grupė – jau antrus metus remia šią konkursinę programą. „Meno rėmimas ir puoselėjimas – tai, kas artima ERGO, todėl mes pagrįstai didžiuojamės sėkminga partneryste su Vilniaus tarptautiniu kino festivaliu „Kino pavasaris“. Tai ilgalaikis nuoseklus bendradarbiavimas, įkvėptas bendrų tikslų ir vertybių bei noro populiarinti kino meną ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiemet pagrindinė konkursinė programa ne tik suteiks galimybę susipažinti su naujausiais kino vardais ir filmais, bet ir atkreips tarptautinės kino industrijos dėmesį į Vilnių bei Lietuvą. Šiemet tarptautinei žiuri svarstant, kam atiteks pagrindinė festivalio statulėlė, teks vertinti ir lietuvišką filmą „Lošėjas“, kuris jau sulaukė daug teigiamų vertinimų tarptautiniuose festivaliuose“, – sakė konkursinės programos rėmėjos – ERGO draudimo grupės Korporatyvinės komunikacijos direktorė Baltijos šalyse Lina Jakučionienė.

Šiais metais startuos ir antroji konkursinė festivalio programa – „Baltijos žvilgsnis“. Ši programa ypatinga tuo, kad čia atrinkti tiek jau pripažintų meistrų, tiek dar tik kylančių naujų talentingų kūrėjų įsimintini darbai, tačiau visi jie gimė Baltijos jūros šalyse. Dėl piniginio prizo kovos 11 filmų, atstovaujančių Lenkijai, Norvegijai, Estijai, Danijai,  Suomijai, Rusijai ir Vokietijai. Konkursinės programos nugalėtoją rinks tarptautinė žiuri, kurią sudarys programų sudarytojai iš garsiausių pasaulio festivalių. 

Picture
Nuo įspūdingų skaičių iki garsiausių vardų

„Šiemet festivalyje bus parodyti 247 filmai iš 67 šalių.  Bendra jų trukmė – net 287 valandos ir 39 minutės, – skaičiuoja  „Kino pavasario“ programos sudarytojas E. Pukšta. – Festivalyje bus parodyti 271-o režisieriaus darbai ir jums prireiktų 12 dienų, jei užsinorėtumėte juos visus pamatyti be pertraukos.“

Šiemet „Kino pavasario“  žiūrovai  galės rinktis iš 17 programų. Viena populiariausių –  solidi „Meistrų“ programa, kurioje festivalio lankytojais ras  nuolatinių „Kino pavasario“ svečių – Kim Ki-duko, Michaelio Winterbottomo, Romano Polanskio, Larso von Triero, Takashi Miike, Joelio ir Ethano Coenų – darbus. „Meistrų“ programoje – net aštuoniolika naujausių pasaulinio garso režisierių filmų.

Programoje „Festivalių favoritai“ bus rodomi filmai, kurie pelnė prestižinius apdovanojimus pačiuose didžiausiuose ir svarbiausiuose tarptautiniuose kino festivaliuose visame pasaulyje, o „Metų atradimai“ pristatys kino festivaliuose išskirtinio dėmesio ir apdovanojimų sulaukusių debiutuojančių filmų kūrėjų darbus.

„Retrospektyva. Aleksejus Germanas“ programoje bus pristatomi iškilaus rusų režisieriaus A. Germano filmai. Nors šis pernai po sunkios ligos miręs režisierius tesukūrė penkis filmus, tačiau kiekvienas iš jų – šedevras, palikęs gilų pėdsaką kino istorijoje. Žiūrovams bus pristatomi visi penki A. Germano filmai: pirmasis jo filmas „Patikrinimas keliuose“, „Dvidešimt dienų be karo“, geriausiu visų laikų Sovietų Sąjungos nominuotas „Mano draugas Ivanas Lapšinas“, „Chrustaliovai, mašiną!“ ir paskutinė kino juosta „Sunku būti Dievu“. Šiemet į „Kino pavasarį“ atvyks režisieriaus žmona Svetlana Karmolita.

Picture
Neabejotinai vienas nuostabiausių pojūčių kino teatre – tai sausakimši komedijų seansai, kai  užkrečiamai juokiasi visa kino salė. Būtent dėl šios priežasties „Viasat“ komedijų programa nuolat sulaukia ypatingo populiarumo, o iš šių seansų išėję žiūrovai tiesiog spinduliuoja geromis emocijomis. Mėgstantys pasijuokti šiemet galės išvysti 11 šmaikščių ir netikėtų filmų.

„Kino pavasario“  ekranuose žiūrovai galės pamatyti vieną laukiamiausių filmų – danų režisieriaus L. von Triero keturių valandų reginį – erotinę dramą „Nimfomanė“. Skandalinga reklamine kompanija jau spėjusį išgarsėti filmą specialiame naktiniame seanse „Kino pavasario“ žiūrovai išvys pirmieji Lietuvoje. Tai bus unikali galimybė išvysti abi filmo dalis iš karto.

Lietuviškuose filmuose - istorinė ir meninė dokumentika bei originalūs trumpametražiai filmai

Lietuviškų filmų programa kasmet sulaukia didžiulio „Kino pavasario“ žiūrovų dėmesio, nes tai yra vienintelė galimybė pamatyti daugiausiai lietuviškų filmų vienu metu. Šiemet festivalyje ir vėl netrūks įspūdingų lietuviško kino premjerų. „Kino pavasaris“ kartu su Užsienio reikalų ministerija pristatys ir užsienyje studijuojančių bei kuriančių lietuvių darbus programoje „Lietuviai svetur“, o festivalio pabaigoje bus apdovanotas pats žiūroviškiausias lietuviškas filmas.

„Nardymas paslaptingame ežerų dugne, sugrįžimas į istorinius praėjusio amžiaus Lietuvos įvykius, tėvų paieškos pasakiškame vaiko pasaulyje, suvaidintos ir tikros kelionės po nematytus pasaulio kraštus ir žmonių gyvenimus – visai tai galima patirti tiesiog būnant kino salėje. Pažiūrėjusi šių metų lietuviškos programos filmus, kurių pirmą kartą tiek daug – net 42. Dar niekad nesijutau taip praturtėjusi, kaip šiemet. Linkiu tą patį patirti ir festivalio žiūrovams“, – apie programą pasakoja jos koordinatorė Justė Zavišaitė.

Dokumentinių filmų gerbėjų lauks ypač platus pasirinkimas: nuo istorinių archyvų, slaptų kamerų vaizdų iki kelionių po atšiauriausius Rusijos ar saulės nugairintus Afrikos kraštus ir ypatingą įspūdį paliksiantį povandeninį pasaulį. Vaidybinių filmų žiūrovams „Kino pavasaris” suteiks unikalią galimybę kino teatruose jau pasirodžiusius lietuvių filmus išvysti dar kartą, o mėgstantiems trumpametražius – atrasti naujas originalias istorijas ir eksperimentinius dar niekur nematytus jaunųjų kūrėjų darbus trumpametražių filmų naktyje.

Picture
„Kino pavasario“ tradicijos ir naujovės

Praėjusiais metais festivalis žiūrovams pirmą kartą pasiūlė „Kulinarinių filmų“ programą, ir ji iškart sulaukė didžiulio populiarumo, tad ir šiemet kulinarinių filmų scenos žadins festivalio lankytojų apetitą. Šios kino juostos neapsiriboja vien puodais ir keptuvėmis ar maisto gaminimo patarimais. Festivalio lankytojų laukia aistringa kelionė drauge su pripažintais režisieriais bei aktoriais nuo Jungtinės Karalystės ir Prancūzijos iki Indijos ir Kinijos.

Šiais metais „Kino pavasaris“  lauks ir pačių mažiausių žiūrovų. Programoje „Filmai šeimai“ – juostos, kurias išrinkti yra atsakingas, visuomet sudėtingas, bet kartu ir itin džiugus uždavinys. Visai šeimai skirti filmai palies tiek vaikus, tiek suaugusiuosius, o kino salėse netrūks džiaugsmingų atradimų, kvapą gniaužiančių nuotykių, įdomių pažinčių ir gražiausių emocijų.

Kovo 31 – balandžio 3 dienomis jau penktus metus iš eilės Vilnius taps karščiausiu kino industrijos tašku Europoje.  Konferencijoje „Meeting Point – Vilnius“ laukiama svarbiausių ir įtakingiausių Europos kino festivalių vadovų ir programos sudarytojų, prodiuserių, režisierių, elitinių kino leidinių žurnalistų bei lektorių, taip pat atvyks kino industrijos profesionalai, kurie ne tik dalinsis savo patirtimi, bet ir žiūrės bei vertins naujausius filmus iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Šiais metais konferencijoje didžiausias dėmesys bus skirtas rinkodarai, o paslaptimis apie kino filmų reklamą, viešinimą bei darbą su auditorija dalinsis vienų iš stipriausių kūrybinių dirbtuvių Europoje „MAIA Workshops“ lektoriai ir ekspertai. Daugiau informacijos bei registracija jau netrukus bus paskelbta „Kino pavasario“ puslapyje.

Technologinės naujovės – išmanusis festivalis kišenėje

Kiekvienais metais vienas didžiausių iššūkių „Kino pavasario“ žiūrovams – kaip išsirinkti sau labiausiai tinkančius filmus. Išmaniojo partnerio „Omnitel“ dėka festivalis šiemet atnaujino savo mobiliąją aplikaciją ir joje įdiegė dar daugiau naujovių. Programėlėje bus galima ne tik  turėti visą festivalio programą ir naujausias žinais iš festivalio, bet ir susižymėti savo pageidaujamus seansus, kaupti asmeninius užrašus apie filmus bei už juos balsuoti.

Bendradarbiavimas su „Omnitel“ pažers ir daugiau naujovių festivalio žiūrovams, apie kurias pranešime netrukus.

Prekyba bilietais į „Kino pavasario“ filmus prasidės kovo 3 dieną.  Festivalio metu bus organizuojami ir specialūs seansai jaunimui bei senjorams, kuriems bus specialiai parinkti aktualūs filmai ir sudarytos sąlygos juos pamatyti gerokai pigiau.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1