Picture
Liko pusantro mėnesio iki laukiamiausio kino įvykio metuose – festivalio “Kino pavasaris”, kuris startuos kovo 15-tą dieną. Iki šios kino šventės pradžios organizatoriai kas savaitę atskleis po naujieną iš būsimų filmų, kurių šiais metais – beveik 200. 17-to “Kino pavasario” repertuare bus gausu itin garsių režisierių bei aktorių ir dar negirdėtų, bet kino pasaulį sugebėjusių nustebinti naujokų. Savo naujausius darbus pristatys ankstesniuose “Kino pavasariuose” sausakimšas sales surinkusių filmų kūrėjai.

Vienas pirmųjų atskleidžiamų gardžių kąsnelių - “Kino pavasario” naujiena ir pradedama tradicija – atskirų šalių nepriklausomo kino premjeros. Šį kovą kino mylėtojai galės įsitikinti, kad Holivudo produkcija garsėjančios Jungtinės Amerikos Valstijos kuria ir įsimintiną “kitokį” kiną. 17-tojo festivalio “Kino pavasaris” lankytojai šiemet išvys kino juostas, kurios jau pelnė žiūrovų simpatijas įvairiuose kino festivaliuose, kurių paskutinis - “Sundance” - ką tik baigėsi JAV.

Naujos tradicijos nuo šiol kasmet “Kino pavasaryje” pristatyti skirtingų šalių nepriklausomą kiną idėja gimė vienam iš festivalio organizatorių viešint JAV, kur vyko net 150 Amerikos kino festivalių organizatorių suvažiavimas. Bendradarbiaujant su Amerikos ambasada Lietuvoje, “Kino pavasario” vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška turėjo ne tik progą bendrauti su kino festivalių rengėjais JAV, bet ir užmezgus glaudesnius ryšius, susitarti dėl nepriklausomo šios šalies kino šedevrų pasirodymo kino salėse Lietuvoje.

“Džiaugiamės, kad mūsų šalys sėkmingai bendradarbiauja kultūros srityje ir kad naujos tradicijos užuomazgos gimė būtent JAV. Lietuvos žmonės jau šį pavasarį išvys tikrai gero amerikietiško kino, kuris jau įvertintas skirtinguose kino festivaliuose visame pasaulyje. Nekantraudami laukiame “Kino pavasario” ir kviečiame visus į nepriklausomo Amerikos kino premjeras,” - bendradarbiavimo vaisiais džiaugiasi J.E. Amerikos ambasadorė Anne Elizabeth Derse.

“Kino pavasaris” jau yra vertinamas kaip sparčiausiai augantis kino festivalis Rytų Europoje. Tačiau prisistatymas ir Amerikos festivalių organizatoriams buvo labai naudingas, o ten užsimezgusios pažintys jau šio “Kino pavasario” gerbėjams dovanos išskirtinius filmus, kurie nustebins puikia aktorių vaidyba ir talentingai atskleistomis stipriomis istorijomis,” - amerikietiško kino premjerų siūlo nepraleisti “Kino pavasario” vykdantysis direktorius A. Ramaška.

Kino mėgėjų šį kovą laukia penkios amerikietiškos premjeros: “Antra žemė” (rež. M.Cahill), “Apsimetėliai” (rež. S.Arthur), “Slėptuvė” (rež. J.Nichols), “Marta Marsė Mei Merlina” (rež. S.Durkin) ir “50/50” (rež. J.Levine). Šie filmai išsiskiria ne tik esmine idėja, kad buvo kuriami nemąstant apie komerciją, bet ir stiprių pasakojimų herojus įkūnijančiais aktoriais, tarp kurių – ne tik kino žiūrovams pažįstami veidai, bet ir nežinomi, tačiau jau metų atradimais įvardijami talentingi aktoriai.

Kino šventė - festivalis “Kino pavasaris” startuoja kovo 15 dieną.Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1