Picture
Praėjusį šeštadienį kino teatre „Pasaka” įvyko atvira įvadinė paskaita, skirta animacijos bei skaitmeninio piešimo dirbtuvėms, kurios jau antrus metus į užsiėmimus suburia bendraminčius. Rugsėjį startuosiančios dirbtuvės kviečia mokytis, tobulėti, bendrauti, dalintis patirtimi ir puikiai bei prasmingai leisti laisvalaikį.

Pasak skaitmeninio piešimo kursų vadovo Vaido Bagono, dirbtuvių tikslas - išmokyti dalyvius naudotis planšetu bei programine įranga, parodyti įvairias technines gudrybes bei skatinti dirbtuvių dalyvių kūrybiškumą, supažindinti su įvairiomis savirealizacijos galimybėmis šioje srityje. Todėl paskaitų metu didelis dėmesys bus skiriamas ne tik techniniams dalykams, bet ir galimybėms kūrybiškai juos pritaikyti. V.Bagonas dirbtuvių metu taip pat pažadėjo pasidalinti savo kaip skaitmeninių iliustracijų kūrėjo asmenine patirtimi, papasakoti su kokiais privalumais bei sunkumais tenka susidurti šios srities profesionalams Lietuvoje.

Įvadinės paskaitos metu skaitmeninio piešimo kursai sulaukė didelio lankytojų susidomėjimo, o kursų vadovas – aibės klausimų. Paskaitos dalyviai norėjo sužinoti, kuo skaitmeninis piešimas yra geresnis už tradicines technikas. Kaip paaiškino kursų vadovas, pagrindinis skaitmeninio piešimo pranašumas – greitis. Tačiau V.Bagonas akcentavo, kad tiek piešiant pieštuku, tiek planšetu galioja tos pačios piešimo taisyklės, o technologijos tiesiog padeda sutaupyti laiką.
Animacijos dirbtuvių vadovas Meinardas Valkevičius pasidalino būsimų dirbtuvių planais. Paskaitų metu vadovas planuoja daug dėmesio skirti ne tik animacijos teorijai, animacijos rūšių pristatymui bei praktiniams užsiėmimams, bet ir supažindinimui su svarbiausiais bei įdomiausiais animacijos pavyzdžiais. Įvadinės paskaitos dalyviai turėjo galimybę pamatyti praėjusių metų animacijos dirbtuvių dalyvių debiutinius darbus. M.Valkevičius žadėjo, kad po 15 paskaitų dirbtuvių ciklo, visi dalyviai galės išvysti savo filmus kino teatro ekrane, bus surengta iškilminga animacijos darbų premjera, o dalyviai apdovanoti simboliniais diplomais. Kaip pasakojo vadovas, dirbtuvių tikslas yra supažindinti su animacijos procesu nuo pradžios iki galo, t.y. nuo idėjos gimimo, scenarijaus rašymo, iki premjeros kino ekrane. “Ir vienkartiniu parodymu mes taip pat neapsiribosime. Praėjusių metų dirbtuvių metu sukurti animaciniai filmai buvo atrinkti į šių metų animacinių filmų festivalio “Tindirindi” programą. Taigi, šios dirbtuvės gali tapti piukia animatoriaus karjeros pradžia!” – animacijos dirbtuvių potencialu džiaugėsi užsiėmimų vadovas Meinardas Valkevičius.

Animacijos dirbtuvės kino teatre “Pasaka” prasidės nuo rugsėjo 6 d. Skaitmeninio piešimo kursai – nuo rugsėjo 14 d. Visi besidomintys dirbtuvėmis kviečiami registruotis e.paštu pasaka@kinopasaka.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1