Picture
Socialinių filmų gerbėjai festivalyje „Kino pavasaris" turės progą pažiūrėti ypatingą europietišką filmą. LUX kino apdovanojimą laimėjusį „Kilimandžaro sniegynai“ žiūrovams pristato Europos parlamento informacijos biuras Lietuvoje.

LUX kino apdovanojimas Europos parlamente Briuselyje jau penktus metus teikiamas filmams, kurie atskleidžia kultūrinę Europos įvairovę ir universalias vertybes. Šiais metais iš 10 pretendentų geriausiu pripažintas prancūzo Roberto Guédiguiano režisuotas „Kilimandžaro sniegynai“ („Snows of Kilimanjaro“).

Victoro Hugo poemos ir Ernesto Hemingvėjaus romano įkvėptas filmas su kalnais nieko bendro neturi. Jame  režisierius vaizduoja  Marselio dabininkus ir jų aistringai sprendžiamas socialines problemas. Į detektyvinę istoriją įpinama bedarbystės tema bei iš to kylantys nusikaltimai, o visą filmą persmelkia  šiandieninei visuomenei aktuali mintis –  pažvelgus iš arčiau į kito žmogaus situaciją, net į nusikaltėlio, galime rasti priežasčių suprasti jį ir jam atleisti.

Šiame filme vaidina režisieriaus žmona Ariane Ascaride ir  aktorius Jeanas Pierras Darrousinas. Įdomu  tai, kad juos režisierius ekrane suporuoja beveik kiekviename savo filme.

Filmas „Kilimandžaro sniegynai“  iš Lietuvos kino salių keliaus į kitas Europos Sąjungos šalis.  90 tūkst. eurų  LUX premija skirta subtitruoti jį visomis oficialiomis ES kalbomis, pritaikyti regėjimo ar klausos negalią turintiems žmonėms. Tokiu būdu Europos parlamentas siekia padėti žemyno kinui peržengti valstybių sienas ir įveikti kalbų barjerus.

LUX premiją nuo 2007 m. jau yra laimėję tokie filmai, kaip „Kitoje pusėje“ („The edge of heaven“, rež.  Fatih Ahin) „Lornos tylėjimas“ („Lorna‘s silence“, rež. Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne) „Kai mes išeinam“  („When we leave“, rež. Feo Aladag) „Sveiki atvykę“, ( „Welcome“, rež. Philippe Lioret). Visi jie rodyti Lietuvoje.

Filmo „Kilimandžaro sniegynai“  seansų laiką  tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“ galima rasti interneto puslapyje www.kinopavasaris.lt, programos aprašyme.

LUX apdovanojimo filmui „Kilimandžaro sniegynai“ įteikimo ceremonija Europos parlamente:Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1