Picture
Naujomis Kino įstatymo pataisomis nustatyta, kad į filmus, skirtus žiūrovams nuo 7 metų, jaunesni vaikai bus įleidžiami kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis. Į filmų seansus, skirtus žiūrovams nuo 13 metų, vaikai nuo 7 iki 13 metų taip pat galės patekti kartu su juos lydinčiais pilnamečiais asmenimis.

LR Seimo priimti pakeitimai reiškia, kad nuo šiol patys tėvai galės spręst apie filmų tinkamumą jų vaikui atsižvelgiant į individualią vaiko brandą, šeimos vertybes, auklėjimo principus.

Iki pataisų priėmimo galiojusi tvarka sprendimo galios tėvams nesuteikė. Pavyzdžiui, į N-13 cenzą turinčio filmo seansą jaunesnis nei 13 metų žiūrovas negalėjo patekti net lydimas tėvų. Tai kėlė visuomenės nepasitenkinimą, apsunkino kino teatrų veiklą.

Buvusiai tvarkai nepritarė ir ją pakeisti siekė nemažai institucijų bei organizacijų. Be kitų suinteresuotų šalių, pastangas tvarkai keisti dėjo ir Lietuvos kino rodytojų asociacija, Kultūros ministerija bei Lietuvos kino centras, praėjusių metų pabaigoje parengęs ir Kultūros ministerijai pateikęs Kino įstatymo pataisas, kuriomis siekta išspręsti šį klausimą.

Primename, kad nuo 2013 m. lapkričio Lietuvos kino teatruose rodomiems filmams indeksus pagal žiūrovų amžiaus cenzą suteikia Lietuvos kino centras Filmų indeksavimo komisijos teikimu.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1