Picture
„ARTscape“ projektui bendradarbiaujant su Norvegijos kino institutu ir Norvegijos ambasada Lietuvoje, sausio 12 – 16 d. bus pristatyti penki tarptautinio pripažinimo sulaukę norvegų vaidybiniai filmai. Filmai bus rodomi „Skalvijos“ kino centre, nemokamai. Sausio 11 d. 13 val. „Radison SAS Astorijos“ viešbutyje vyks susitikimas su Norvegijos kino instituto direktoriumi Janu Eriku Holstu, režisieriumi Knutu Eriku Jensenu ir kino prodiuseriu Egilu Odegaardu.

Programą pradės Lietuvoje filmuotas Knuto Eriko Jenseno „Ledinis bučinys“ (2008), pasakojantis apie Šaltojo karo metais vykusią jausmų dramą. Gunvora Galtunga Haavika buvo paskirta dirbti Norvegijos ambasadoje Maskvoje. Dirbdama vertėja ir sekretore ji turėjo prieigą prie svarbios informacijos, kurią nutekindavo KGB. 1977 – aisiais moteris buvo suimta ir mirė nuo širdies smūgio prieš pat prasidedant teismo procesui. Filmas paremtas žurnalisto Alfo R. Jacobseno parašyta jos biografija bei asmeininiais Gunvoros Galtung Haavikos laiškais savo mylimajam Vladimirui Kozlovui.

Nilso Gaupo drama „Vedlys“ (1987) – debiutinis režisieriaus filmas, sulaukęs tarptautinio pripažinimo ir nuominuotas „Oskarui“. Filmas pastatytas pagal XIII a. legendą. Vaikinas, kurio akyse žiaurios genties nariai nužudė tėvus ir seserį, paliekamas gyvas su sąlyga, kad taps atėjūnų vedliu nepažįstamose žemėse. Tačiau jaunuolis planuoja kerštą. Nepasiant to, kad filme kalbama senąja samių kalba, „Vedlys“ išpopuliarėjo už Norvegijos ribų ir buvo gerai įvertintas kritikų ir žiūrovų.

Eriko Skjoldbjærgo trileris „Nemiga“ (1997) – šiaurietiškas film noir po nesileidžiančia poliarine saule. Du kriminalinės policijos tyrėjai iš sostinės vyksta į šiaurės Norvegiją, kur vietos policijai turi padėti tirti žmogžudystę. Greit įvyksta kita žmogžudystė ir tyrimas virsta intensyvia medžiokle. Filmas buvo atrinktas į Kanų festivlio kino kritikų savaitę, o Holivude sukurta amerikietiška filmo versija su Alu Pacino.

Petterio Næsso komiška drama „Elingas“ (2000) sugrąžino žiūrovus į kino teatrus – jį pamatė per 70 0000 norvegų, daugiau nei pusė milijono vokiečių. 2002 m. filmas buvo nominuotas „Oskarui“. Tai puikių aktorių suvaidinta istorija apie nepritapimą visuomenėje. Elingas dvejus metus praleido psichiatrinėje ligoninėje. Jam ir palatos draugui duodamas butas Osle ir tikimasi, kad jie patys savimi pasirūpins. Asmeniui, kuriam ėjimas restorano grindimis prilygsta vaikščiojimu Antarktidoje, šis naujas gyvenimas pilnas kliūčių, kurias reikia įveikti.

Norvegijos filmų programą užbaigs komiška drama „Šiaurė“ (2009), režisierius Rune Denstadas Langlo. Po patirtos psichologinės krizės žlunga Jomaro sportininko karjera ir asmeninis gyvenimas – nuo visų užsidaręs jis dirba prie slidininkų keltuvo. Vieną dieną Jomaras sužino, kad turi sūnų, ir sniego motociklu leidžiasi į dramatišką kelionę gylyn į šiaurę. Kelionė virsta keista ekspedicija, kurios metu vyras susipažįsta su kitais pasimetusiais žmonėmis, sugrąžinančiais Jomarą į realybę.

REPERTUARAS:

Ledinis bučinys / Iskyss – sausio 12 d. 19.00 val.
Režisierius: Knut Erik Jensen
Žanras: drama
Filmo šalis: Norvegija
Metai: 2008
Trukmė: 83 min.
Kalba: norvegų, rusų
Subtitrai: lietuvių
Vaidina: Ellen Dorrit Petersen, Aleksander Bukharov, Per Egil Aske, Evgeny Sidikhin
Aprašymas:
Pasakojama apie Gunvoros Galtung Haavikos dvigubą gyvenimą. Ši moteris Šaltojo karo metais Norvegijos užsienio reikalų ministerijos buvo paskirta dirbti Norvegijos ambasadoje Maskvoje. Dirbdama vertėja ir sekretore Gunvora turėjo prieigą prie svarbios informacijos, kurią nutekindavo KGB. Tačiau 1977 – aisiais moteris buvo suimta ir neva mirė nuo širdies smūgio prieš pat prasidedant teismo procesui. Filmas paremtas žurnalisto Alfo R. Jacobseno parašyta jos biografija bei asmeininiais Gunvoros Galtung Haavikos laiškais savo mylimajam Vladimirui Kozlovui.

Vedlys / Veiviseren – sausio 13 d. 17.00 val.
Režisierius: Nils Gaup
Žanras: drama
Filmo šalis: Norvegija
Metai: 1987
Trukmė: 88 min.
Kalba: samių
Subtitrai: lietuvių
Vaidina: Mikkel Gaup, Ingvald Guttorm, Nils Utsi
Aprašymas:
Filmas paremtas XII a. legenda. Pasakojama apie jauną vaikiną, kurio akyse žiaurios genties nariai nužudė tėvus ir seserį. Vaikinas paliekamas gyvas, su sąlyga, kad taps jų vedliu nepažįstamose žemėse. Tačiau jaunuolis širdy nešiojasi pyktį ir planuoja kerštą, kurį galiausiai jam pavyksta įgyvendinti. „Vedlys“ – tai pirmas filmas sukurtas senąja samių kalba, be to, buvo buvo nominuotas „Oskarui“.

Nemiga / Insomnia – sausio 14 d. 17.00 val.
Režisierius: Erik Skjoldbjærg
Žanras: trileris
Filmo šalis: Norvegija
Metai: 1997
Trukmė: 97 min.
Kalba: norvegų
Subtitrai: lietuvių
Vaidina: Stellan Skarsgård, Sverre Anker Ousdal, Bjørn Floberg
Aprašymas:
Du kriminalinės policijos tyrėjai iš sostinės vyksta į šiaurės Norvegiją, kur vietinei policijai turi padėti tirti žmogžudystę. Greit įvyksta kita žmogžudystė ir tyrimas virsta intensyvia medžiokle, kuomet savo gyvybe rizikuoja ne tik medžiojamasis, bet ir medžiojantis.

Elingas / Elling – sausio 15 d. 17.00 val.
Režisierius: Petter Næss
Žanras: komedija / drama
Filmo šalis: Norvegija
Metai: 2000
Trukmė: 89 min.
Kalba: norvegų
Subtitrai: lietuvių
Vaidina: Per Christian Ellefsen, Sven Nordin, Per Christensen
Aprašymas:
Po dviejų metų, pralesitų psichiatrinėje ligoninėje, Elingas priverstas grįžti į neva normalų gyvenimą. Jam ir jo palatos draugui Osle duodamas butas ir tikimasi, kad Elingas galės pats savimi pasirūpinti. Asmeniui, kuriam ėjimas restorano grindimis prilygsta vaikščiojimu Antarktidoje, šis naujas gyvenimas pilnas kliūčių, kurias reikia įveikti. Filmas buvo nominuotas „Oskarui“.

Šiaurė / Nord – sausio 16 d. 17.00 val.
Režisierius: Rune Denstad Langlo
Žanras: komedija / drama
Filmo šalis: Norvegija
Metai: 2009
Trukmė: 79 min.
Kalba: norvegų, samių
Subtitrai: lietuvių
Vaidina: Anders Baasmo, Christiansen, Kyrre Hellum
Aprašymas:
Pasakojama apie atletą Jomarą, kuris, po patirtos psichologinės krizės, nuo visų užsidarė ir pasišventė vienišiaus gyvenimui. Vieną dieną sniego motociklu Jomaras leidžiasi į keistą ir dramatišką kelionę gylyn į šiaurę, kur gyvena jo buvusi draugė su jo sūnūm, apie kurį Jomaras neseniai sužinojo. Kelionė virsta keista ekspedicija, kurios metu vyras susipažįsta su kitomis švelniomis bei pasimetusiomis sielomis, ir jos vis labiau pastūmėja Jomarą link galutinio tikslo – realybės.



Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1