Picture
Pirmadienį Vilniuje startavęs tarptautinis animacinių filmų festivalis "Tindirindis 2011" rengia lėlinės animacijos dirbtuves su viena didžiausių Europoje animacinių filmų studija "Se-ma-for" (Lenkija).

Antradienį ir trečiadienį kūrybines dirbtuves Technologijų ir dizaino kolegijoje ves šios studijos gamybos vadovas Vojcechas Leščinskis iš Lodzės miesto. Dirbtuvių vadovas su animatorių, asistentų grupe ir animacinių filmų režisieriumi Valentu Aškiniu pasakos apie lėlinės animacijos kūrimo ypatybes, rodys, kaip kuriamos lėlės.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai turės progą patys sukurti animacinį filmą, kurio premjera numatoma spalio 27 dieną Lietuvos kinematografininkų sąjungoje. Programos metu bus įteikti diplomai visiems dirbtuvių dalyviams ir rodomi "Se-ma-for" studijoje sukurti filmai.

"Se-ma-for" - tai viena garsiausių ir seniausiai dirbančių lėlių animacijos filmų studijų Europoje. Didžiausio pripažinimo studija susilaukė 2008 metais, pelniusi "Oskaro" statulėlę už trumpametražį filmą "Petia ir vilkas" ("Peter and the Wolf"). "Se-ma-for" taip pat aktyviai kuria visų kitų rūšių animaciją, siekia paskatinti jaunus režisierius ir animatorius čia sukurti savo pirmus filmus, taip pat suteikti jiems galimybę išbandyti įvairias animacijos ir specialiųjų efektų technikas.

9-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis "Tindirindis" šįmet siūlo pasižiūrėti Prancūzijos, Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Albanijos, Indijos, Argentinos, Taivano ir kitų - net 47 šalių filmus.

Šių metų festivalyje 11-oje nominacijų varžysis bemaž 250 filmų, jie sugrupuoti į 21 konkursinių filmų programą. Lietuviškų filmų programa sudaryta beveik vien iš jaunų autorių filmų.

Tarptautinė "Tindirindžio" žiūri komisija išrinks "Kiečiausius riešutėlius" - brandžiausieji ir kūrybiškiausieji animaciniai filmai bus apdovanoti stiklo riešuto prizu, kuris simbolizuoja skaidrią menininkų sielą, kalba apie glūdinčią paslaptį kiekvieno jų viduje.

Pradžiuginęs sostinės gyventojus, "Tindirindis" tęs žygį per Lietuvą. Spalio 27-30 ir lapkričio 3-6 dienomis animacijos mylėtojai filmus galės žiūrėti Šiauliuose, "Aušros" muziejaus Chaimo Frenkelio viloje. Spalio 28-30 dienomis festivalis lankysis Panevėžyje, lapkričio 8-12 dienomis - Kaune, kino teatre "Romuva", lapkričio 24 ir gruodžio 9 bei 16 dienomis viešės Nidoje. Festivalis Klaipėdoje vyks lapkričio 18-20 dienomis kino teatre "Jūratė ir Kastytis".Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1