Picture
Kadras iš filmo „Anarchija Žirmūnuose“
Baigėsi 33 – asis Tarptautinis Maskvos kino festivalis, prasidėjęs dar birželio 23 dieną. Nepakeičiamas jo prezidentas, režisierius ir aktorius Nikita Michalkovas (Никита Михалков) džiūgavo žiūrovų ir kokybiškų juostų gausa bei festivalio atidarymo dieną jaudindamasis pristatė festivalio žiuri pirmininkę Geraldine Chaplin – puikią aktorę, legendinio komiko Charles Chaplin dukterį.


Picture
Kadras iš flmo „Skola“ (orig. „The Debt“)
Kino festivalį atidarė neseniai Lietuvoje pradėtas rodyti Michael Bay filmas „Transformeriai 3“ (orig. „Transformers: Dark of the Moon“, 2011). Juostoje filmavęsis Holivudo chameleonas John Malkovich pelnė apdovanojimą už indėlį į kino pramonę. Paskutiniąją festivalio dieną parodytas, ir festivalio uždarymo filmu tapęs „Skola“ (orig. „The Debt“, 2010) atnešė prizą pagrindinio vaidmens atlikėjai Helen Mirren, kuri buvo apdovanota už „Aktorinio meistriškumo viršūnės pasiekimą ir ištikimybę K.S. Stanislavskio mokyklos principams“.

Picture
Kadras iš filmo „Bangos“ (orig. „Las olas“)
Liepos 2 dieną pagrindinis Tarptautinio Maksvos kino festivalio prizas, Auksinis Georgijus, atiteko ispanų juostai „Bangos“ (orig. „Las olas“, 2011), už kurios vairo stovėjo naujai iškeptas režisierius Alberto Morais. Ši juosta taip pat pelnė ir apdovanojimą už geriausią vyrišką vaidmenį.

Rusų kūrėjo, režisieriaus Sergejaus Lobano (Сергей Лобан) filmas „Šapito šou“ (orig. „Шапито-шоу“, 2011) pelnė specialų žiuri apdovanojimą ir išsiskyrė savo modernumu. Kaip teigė festivalio kino kritikai, ši juosta, tai mįslė, pokštas ir labirintas viename. Joje susipina meilė, draugystė, pagarba ir bendradarbiavimas, o patį filmą sudaro tarsi keturios novelės, paslaptingai susijusios tarpusavyje.

Picture
Kadras iš filmo „Šapito šou“ (orig. „Шапито-шоу“)
Geriausiu festivalio režisieriumi pripažintas Ching-Po Wong už juostą „Kerštas: meilės istorija“ (orig. „Fuk sau che chi sei“, 2011). Geriausia aktore pripažinta lenkaitė Urszula Grabowska, karinėje dramoje „Joana“ (orig. „Joanna“, 2011) sukūrusi nepamirštamą moters, karo metu priglaudusios žydų mergaitę, vaidmenį.

Picture
„Kerštas: meilės istorija“ (orig. „Fuk sau che chi sei)
Festivalio metu nepastebėta neliko ir lietuvių komanda. Sidabrinį Georgijų už geriausią filmą konkursinėje programoje „Perspektyvos“ pelnė didžiojo kino debiutanto, Sauliaus Drungos drama „Anarchija Žirmūnuose“, susilaukusi didelio dėmesio. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė Toma Vaškevičiūtė, filme atlikusi vieną pagrindinių vaidmenų, kritikų ir festivalio žiūrovų buvo įvertinta itin palankiai. Giriama buvo ir aktorių komanda, sukūrusi charakteringus vaidmenis ir filmą pavertusi stipriu ir nuoširdžiu reginiu.

Picture
Kadras iš filmo „Joana“ (orig. „Joanna“)
Sulaukus tokių palankių Maskvos tarptautinio kino festivalio vertinimų lietuviškam filmui, norisi tikėti, jog kinas Lietuvoje dar nemirė, o jaunieji filmų kūrėjai, kartais nematomi, nepripažinti, neišgirsti, tačiau veržlūs ir degantys meile kinui, savo šaliai pelnys dar ne vieną tarptautinį kino apdovanojimą ir privers patikėti, jog lietuviškasis kinas atgimsta.

Toliau rasite visą festivalio apdovanojimų sąrašą:

   Auksinis Georgijus už geriausią filmą:

„Bangos“ (orig. „Las olas“)

   
Specialusis žiuri prizas – „Sidabrinis Georgijus“

„Šapito šou“ (orig. „Шапито-шоу“)

   
Sidabrinis Georgijus už geriausią režisieriaus darbą

Ching-Po Wong už juostą „Kerštas: meilės istorija“ (orig. „Fuk sau che chi sei“)

 
Sidabrinis Georgijus už geriausią vyrišką vaidmenį

Carlos Álvarez-Nóvoa už „Bangos“ (orig. „Las olas“)

 
Sidabrinis Georgijus už geriausią moterišką vaidmenį

Urszula Grabowska, už „Joana“ (orig. „Joanna“, 2011)

   
Specialusis žiuri paminėjimas

Orig. „Ketsove“, 2011

   
Sidabrinis Georgijų už geriausią filmą konkursinėje programoje „Perspektyvos“

„Anarchija Žirmūnuose“

   
Specialusis žiuri paminėjimas konkursinėje programoje „Perspektyvos“

 Orig. „Баги“ (Bagi)

   
Sidabrinis Georgijus už geriausią dokumentinį filmą

„Iki pragaro ir atgal“ (orig. „Hell and Back Again“)

   
Apdovanojimas už indėlį į kino pramonę

John Malkovich

   
Prizas už „Aktorinio meistriškumo viršūnės pasiekimą ir ištikimybę K.S. Stanislavskio mokyklos principams“

Helen Mirren

Rintintinas
8/7/2011 04:11:32 pm

Grazia nata baigtas straipsnis, taciau viesa paslaptis, kad LT kinas gilioje duobeje.
Na, o Anarchija Zirmunuose, mano akimis nelabai demesio vertas ziuralas

Reply
KeyKey
12/7/2011 11:05:27 pm

Gal tiesiog kiti debiutantai buvo dar prastesni? :)
Lietuviški kritikai ir kino specialistai tai ant Anarchijos Žirmūnuose buvo pikti ir mėgavimusi taršė. Spėju dėl to, kad S. kol Drunga vis atidėliodavo filmo premjerą, tol vis visokiuose interviu pakalbėdavo, kad esamas lietuviškas kinas yra šlamštas, kad neįdomu, kad senieji vilkai nemoka kurti, o jis va pasiūlys lietuviškomis ligomis (lėtumas, neišbaigtumas, nutylėjimai) nesergantį, originalų filmą. Bet gavosi priešingai.

Reply
13/7/2011 01:44:29 am

KeyKey, geras pastebėjimas dėl kitų konkursantų, net suprunkščiau, pabandžiusi įsivaizduoti kitų filmus :)

Lietuviškas kinas paskutiniu metu bando stotis, tačiau kol kas nelabai pavyksta. Aš kai prisimenu Donelos "Atsisveikinimą", man verkti norisi ir automatiškai kyla klausimas kokiai auditorijai skirti tokie filmai? Nors, matyt yra tokia žmonių kategorija, kurie mėgaujasi kino salėje ugdydami valią, o paskui save vadina snobais, žiūrinčiais tik gerą kiną :)

Reply
Elena
18/7/2011 03:15:01 am

„Anarchijos Žirmūnuose“ pelnytas Jurgis taip pat labai nustebino. Užmečiau akį į kitus nominantus toje pačioje kategorijoje — pavadinimai nieko nesako, bet bent kelis būtų įdomu pamatyti — tikrai smalsu — ar blogai buvo su filmais, ar su komisija?

Lietuvišku kinu man norisi naiviai tikėti, vėl ir vėl suteikti naują progą su viltimi, kad greitai bus geriau. Bet nebūna. Kažkas užsikapanoja kiek aukščiau, kažkas taip ir velkasi pažeme (šiais metais „pribaigė“ „Myliu kulką tavo širdyje“, ajėi..). Ir, rodos, ne vien finansavimo nebuvime šita kinematografinės anemijos bėda. O dabartinis buvusio lietuviško kino „kažkada tada“ aukso amžiaus mitologizavimas — irgi ne į gerą.:)

ReplyLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1