Picture
JAV Kino meno ir mokslo akademija (angl. The Academy of Motion Picture Arts and Sciences) savaitgalį paskelbė trumpąjį sąrašą nominantų, Oskarų apdovanojimų ceremonijoje pretenduosiančių į geriausio užsienio filmo vardą.

Sąraše, kurį sudaro devyni pavadinimai, puikuojasi Europos kino akademijos apdovanojimą pelnęs ir geriausiu 2013-ųjų Europos filmu tapęs Paolo Sorrentino „Didis grožis“ (it. „La Grande Bellezza“), laikomas favoritu kovoje dėl Oskaro. Kiti nominantai – Lietuvą įvairiuose kino festivaliuose džiuginę filmai „Lūžęs gyvenimo ratas“, „Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo“, „Medžioklė“ (angl. „The Hunt“) ir kiti.

Picture
Sausio 16-ąją, kuomet bus paskelbti pretendentai į Oskarą visose nominacijų kategorijose, laimingosios užsienio filmų devyneriukės sąrašas sutrumpės dar keturiais pavadinimais, kovoje dėl apdovanojimo palikdamas tik penkis geriausius filmus. Oskarų apdovanojimų ceremonija, kurią ves populiari JAV televizijos laidų vedėja Ellen DeGeneres, vyks 2014-ųjų kovo 2 dieną.

Favoritu kovoje dėl garsiosios Oskaro statulėlės laikomas filmas „Didis grožis“ pasakoja istoriją apie apatišką 65-erių rašytoją ir žurnalistą Džepą Gambardelą (akt. Toni Servillo), pavargusį nuo trankių vakarėlių ir tuščių kalbų turtuolių apsuptyje. Gyvendamas prabangiame bute, žvelgiančiame į Koliziejų, Džepas stebi išoriškai patrauklų, tačiau visiškai beprasmį Romos aukštuomenės gyvenimą, filosofuoja, nagrinėja savo asmeninio gyvenimo dramą ir vis dažniau leidžiasi į naktinius pasivaikščiojimus amžinojo miesto keliais... Geriausią 2013 metų Europos filmą, vis labiau apšylantį kojas kovoje dėl Oskaro, vis dar galite pamatyti Lietuvos kino ekranuose.

Picture
Kiti pretendentai, patekę į trumpąjį nominantų Oskarui sąrašą:

„Didis grožis“ (angl. „The Great Beauty“), rež. Paolo Sorrentino, Italija

„Omaras“ (angl. „Omar“), rež. Hany Abu-Assad, Palestina

„Lūžęs gyvenimo ratas“ (angl. The Broken Circle Breakdown), rež. Felix van Groeningen, Belgija

„Vaizdelis iš metalo laužo surinkėjo gyvenimo“ (angl. An Episode in the Life of an Iron Picker), rež. Danis Tanovic, Bosnija ir Hercogovina

„Dingęs paveikslas” (angl. „The Missing Picture”), rež. Rithy Panh, Kambodža

„Medžioklė“ (angl. „The Hunt“), rež. Thomas Vinterberg, Danija

„Du gyvenimai“ (angl. „Two Lives“), rež. Georg Maas, Vokietija

„Didysis meistras“ (angl. „The Grandmaster“), rež. Wong Kar-wai, Hong Kongas

„Užrašų knygelė“ (angl. „The Notebook“), rež. Janos Szasz, Vengrija
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1