Picture
Ne tik Tarptautinę moters dieną – kovo 8-ąją, bet ir visą filmų festivalio laiką „Šeršėliafam“ dėmesį skiria kuriančiai moteriai. Pirmą kartą septintus metus rengiamo festivalio istorijoje bus renkama Metų kino moteris.

„Lietuvos kino industrijoje plušančios moterys – ne visada matomos ir įvertinamos. „Šeršėliafam“ festivalio organizatoriai nusprendė paminėti ir pagerbti moteris, kurios atlieka reikšmingus darbus lietuviškame kine. Tikime, kad Metų kino moters apdovanojimai taps kasmetine tradicija“, – sako „Šeršėliafam“ iniciatorė Greta Akcijonaitė.

2012 metų kino moterimi pretenduoja tapti penkios kino industrijoje ar kino labui dirbančios moterys: kinotyrininkė dr. Renata Šukaitytė, režisierė Giedrė Žickytė, kino prodiuserė Rasa Miškinytė, režisierė Janina Lapinskaitė ir vykdančioji prodiuserė Lineta Mišeikytė.

Kinotyrininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytoja, Kino tarybos pirmininkė, dr. Renata Šukaitytė Metų kino moterimi pretenduoja tapti už nuoseklią akademinę ir mokslinę kinotyros veiklą.

Picture
Už filmą „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ ir daugiau nei 1500 valandų, praleistų vaizdo archyvuose, į apdovanojimą pretenduoja režisierė Giedrė Žickytė.

Filmų „Vabzdžių dresuotojas“, „Šarūnas Bartas, vienas lauke – karys“, „Ispanų kalba suaugusiems“ prodiuserė Rasa Miškinytė apdovanojimui nominuota už aktyvų pirmininkavimą Nepriklausomai prodiuserių asociacijai bei veiklą kino industrijos labui.

Režisierė Janina Lapinskaitė nominuota už gyvą vaidybą ir antrosios režisierės darbą filme „Miegančių drugelių tvirtovė“.

Picture
Filmų „Pasipriešinimas“, „Tadas Blinda. Pradžia“ vykdančioji prodiuserė, Kino tarybos ir Nepriklausomų prodiuserių asociacijos valdybos narė Lineta Mišeikytė nominuota už nuoseklų ir nenuilstantį darbą, siekiant fiskalinių paskatų modelio Lietuvos kino pramonei.

Metų kino moteris bus paskelbta kino teatre „Pasaka“, „Šeršėliafam“ uždarymo vakare, kovo 11 dieną. Jai bus įteikta autorinė juvelyrės Vitos Pukštaitės-Bružės specialiai sukurta sidabrinė „Kino fėjos“ segė, simbolizuojanti neatskiriamą fėjos atributą – burtų lazdelę bei kiti specialūs prizai.

Picture
Tarptautinę moters dieną „Šeršėliafam“ ir kosmetikos priemonės „Rasa“ dovanos dar vieną siurprizą – tik kovo 8 d. visoms Rasoms, atėjusioms į kino teatrą „Pasaka“ ir pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bilietą į tos dienos seansą gausite nemokamai!

Moterų filmų festivalis „Šeršėliafam“ Vilniuje vyksta iki kovo 11 d., kituose Lietuvos miestuose – iki kovo 17 d.

Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1