Picture
Ambicingas, gniaužiantis kvapą, neįtikėtinas ir stulbinantis – tai tik keli epitetai, lipdomi Tomo Hooperio miuziklui „Vargdieniai“, pavergusiam ne vieną kino kritiką ir apžvalgininką. Pagyromis apipintas filmas surinko įspūdingą „A“ klasės Holivudo žvaigždžių komandą, sutikusią pasidalinti įspūdžiais apie filmą.

Paprašytas papasakoti apie savo pažintį su „Vargdieniais“, aktorius Russellas Crowe prisipažino seniai žinojęs apie tokio miuziklo egzistavimą, tačiau niekuomet nematęs jo ir juo labiau nemanęs, jog vieną dieną taps jo dalimi. Vyras atskleidė, jog „Vargdieniai“ jam tapo neišbandyta naujove, todėl imtis projekto buvo nepaprastai įdomu. „Tik tuomet, kai prodiuseris Cameronas Mackintoshas susisiekė su manimi atskleisdamas planus apie kūrinio ekranizavimą, nusprendžiau savo akimis pamatyti garsųjį miuziklą. Nuvykau į Londoną, kur kartu su Tomu Hooperiu apsilankėme miuzikle“, - pasakojo aktorius, pridurdamas, jog po spektaklio jiedu ėmėsi aktyviai aptarinėti istoriją. „Buvau įtrauktas į šią istoriją, tad pajutau, jog privalau sudalyvauti jos ekranizavime“, - atskleidė R. Crowe, filmą vadindamas „laimės kūdikiu“. Vyro teigimu, istorijai pasisekė, jog režisierius Tomas Hooperis sugebėjo taip meistriškai atskleisti siužetinę istorijos liniją.

Picture
Paklaustas apie potyrius filmavimo aikštelėje dainuojant gyvai atskleidė, jog iš pradžių jautėsi nedrąsiai ir nežinojo ar iš ambicinga ir beprotiška atrodančios T. Hooperio idėjos kas nors gausis, tačiau visos abejonės dingo vos uždainavus pirmąsias eilutes. „Pirmąją dainą, kuri filme taip pat yra pirmoji, dainavome kartu su Hugh Jackmanu. Mūsų emocijos liejosi per kraštus, mudu neįtikėtinai įsijautėme į vaidmenis ir tą akimirką supratau, jog viskas bus gerai“. Aktoriaus teigimu, filme skamba ne eilinės dainos. „Tai – muzikiniai dialogai. Kuo labiau panyri į jų žodžių prasmę, įsiklausai į skambesį ir melodiją, tuo labiau įsijauti į pasakojamą istoriją ir susitapatini su savo personažu, apimtas neįtikėtinos energijos“. R. Crowe teigimu, tokiu būdu istoriją atskleisti dainavimu yra žymiai paprasčiau negu gali pasirodyti iš pradžių. „Daugelis žurnalistų klausia mūsų apie sunkumus, patirtus filmavimo aikštelėje dainuojant gyvai. Nesuprantu ko jie manęs klausia, nes filmavimo aikštelėje patyriau patį didžiausią malonumą kokį tik vaidmuo gali suteikti aktoriui“, - juokėsi vyras, vaidmenį filme vadinantis viso gyvenimo potyriu ir „nepamirštama kelione“.

Picture
Vieną pagrindinių vaidmenų filme atlikęs aktorius Hugh Jackmanas „Vargdienius“ vadina viena nuostabiausių pasaulio istorijų, apipinta neįtikėtino grožio muzika. Iš apšepusio katorgininko filme transformavęsis į miesto merą aktorius privalėjo pasiruošti ne tik vidiniam savo personažo pokyčiui, tačiau ir pasikeisti išoriškai. Katorgininko vaidmuo aktoriaus pareikalavo ne tik atsiauginti barzdą, tačiau ir numesti maždaug 10 kilogramų svorio. Vyras teigė savo herojaus išgyvenimus, skausmą, pyktį ir kitas emocijas siekęs perteikti ne tik žvilgsniu ir veido mimika, tačiau ir savo paties išvaizda. Vėliau, siekdamas parodyti personažo pokytį laike vyras priaugo beveik 15 kilogramų svorio. H. Jackmano teigimu, tokie išbandymai jam nebuvo naujiena – svorio metimas, jo auginimas, barzdos ir šukuosenos pokyčiai bei fizinis pasirengimas aktorių lydėjo ne viename ankstesniame filme, tad paklaustas apie sunkumus, tykojusius filmuojant „Vargdienius“ vyras atskleidė, jog, nepaisant ilgametės jo patirties scenoje ir dainavimo miuzikluose, tai buvo ilgos vokalo pamokos ir jo organizmą ištikusi dehidratacija. „Prieš filmuojant pirmąją sceną nusprendžiau, jog būtų puiku Žaną Valžaną kuo įtikinamiau pavaizduoti išsekusiu, tad nusprendžiau atsisakyti bet kokių skysčių 36 valandoms. Deja, ištvėriau tik 30, tačiau manau, jog to pakako“, - juokėsi aktorius.

Viena rimčiausių kandidačių į Oskarą už geriausią antraplanį moters vaidmenį, aktorė Anne Hathaway teigė, jog toks miuziklo kūrimo būdas suteikė jai naujų potyrių bei patirties, ištobulino jos vokalinius gebėjimus ir „leido patirti neįtikėtinai sukrečiančių emocijų“. Moters teigimu, toks filmo kūrimo būdas pašalina emocinę takoskyrą tarp aktoriaus ir žiūrovo, pastarajam suteikdamas galimybę išgirsti „šviežias dainas, gimusias filmavimo aikštelėje ir filmo gamybos stadijoje paliestas vos kelių žmonių rankų“. A. Hathaway pasakojo, jog aktorių atrankos metu pravirkdė režisierių T. Hooperį, atlikusį garsųjį kūrinį „I Dreamed a Dream“ apie žlugusias Fantinos svajones ir sugriuvusį jos pasaulį. „Pamenu, pagalvojau, jog Tomo ašaros nebūtinai yra geras ženklas. O galbūt jis tiesiog sentimentalus? Tačiau tą akimirką, kai išgirdau man skirtą „bravo“ ir teiginį, jog niekuomet anksčiau neverkė girdėdamas šį kūrinį, supratau, jog Tomo ašaros buvo geras ženklas“, - juokėsi moteris, laikoma rimčiausia kandidate gauti Oskarą už geriausią antraplanį moterišką vaidmenį.

Picture
XIX amžiaus Prancūzija. Policijos inspektorius Žaveras (akt. Russell Crowe), netikėdamas žmogaus galimybe pasitaisyti, savo pareiga laiko besislapstančio katorgininko Žano Valžano (akt. Hugh Jackman) patupdymą į kalėjimą. Pastarasis, prisidengęs svetimu vardu grįžta į miestą bei iš Trenadierų (akt. Sacha Baron Cohen ir akt. Helena Bonham Carter) šeimos gniaužtų ištraukia mažąją Kozetę – nesantuokinę tragiško likimo savininkės ir blogo Žano Valžano elgesio aukos Fantinos (akt. Anne Hathaway) dukterį. Siekdamas išpirkti savo kaltę vyras imasi globoti mažylę, tačiau Žaveras jau mina jam ant kulnų... Ar Žanui Valžanui pavyks išpirkti savo praeities klaidas? O gal rūstusis Žaveras užkirs kelią bet kokiems bandymams pakeisti savo gyvenimą?.. Įspūdinga XIX amžiaus Prancūzijoje besivystanti istorija Lietuvos kino ekranuose suksis nuo sausio 4 dienos.
Leave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1