Filmo prodiuserė Uljana Kim: „Kiekvienas filmas turi savo likimą“
Picture
Šiandien prasideda naujausio A. Puipos filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjerai skirta „Tūkstančio drugelių“ akcija, kurios misija – kūryba išreikšti nepritarimą smurtui prieš moterį, žmogaus pažeminimui, išnaudojimui bei socialinei nelygybei. Apie šias skaudžias problemas patyrusių moterų likimus pasakojantis filmas tik dėl sėkmingai susiklosčiusio jo paties likimo jau kitą savaitę pasieks kino ekranus.

„Filmas buvo kuriamas per krizę. 2009 metų gruodį filmavome jo pabaigą, o likusią dalį – po aštuonių mėnesių. Tačiau dabar, kai jis jau keliauja į kino teatrus, galiu patvirtinti savo įsitikinimą, jog kiekvienas filmas turi savo likimą ir nieko atsitiktinai nebūna“, – sako filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ prodiuserė Uljana Kim. 

Picture
Jos teigimu, didžiausiu iššūkiu ir galiausiai pasiekimu tapo tai, jog pavyko tilpti į biudžetą, nepaisant darbo su didelėmis pertraukomis ir filmavimo brangia kino juosta. „Tai mūsų skaitmeniniais laikais praktiškai neįmanoma. Galbūt tai bus vienas paskutinių lietuviškų filmų, nufilmuotų kino juosta“, – sako jau antrąjį filmą pagal Jurgos Ivanauskaitės kūrybą drauge su režisieriumi Algimantu Puipa pastačiusi prodiuserė.

Pasak jos, imtis sudėtingas temas nagrinėjančių filmų prodiusavimo paskatino artimas bendravimas su rašytoja. „Kartais Jurgos labai trūksta. Be to man aktualus „Miegančių drugelių tvirtovėje“ ir „Nuodėmės užkalbėjime“ nagrinėjamas moters pasaulis, kuriam mūsų kino kūrėjai skiria mažai dėmesio. Tikiuosi, kad mūsų filmas suras atgarsį visuomenėje, o „Tūkstančio drugelių“ akcija sėkmingai išsipildys“, – sako U. Kim.

Garsi japonų legenda byloja, jog išlanksčius tūkstantį popierinių gervių, išsipildo slapčiausi žmogaus norai, o jas dovanojant – dovanojama sveikata, todėl „Tūkstančio drugelių“ akcijos organizatoriai tikisi, jog idėjos vedini ir prizais skatinami akcijos dalyviai drauge pagamins 1000 drugelių ir taip prisidės prie akcijos misijos bei J. Ivanauskaitės 50-ųjų gimimo metinių minėjimo. Drugelius iki sausio 18 d. galima kurti kino centre „Multikino“, įsikūrusiame ppc „Ozas“, kuriame suteikiamos tam reikalingos priemonės, arba, pagaminus juos namuose, atnešti į kino centrą – čia jie bus kabinami ir eksponuojami nuo sausio 13 dienos.

Daugiau informacijos apie akciją – www.multikino.lt ir „Multikino“ „Facebook“ profilyje.

Sukurk drugelį - keliauk į kiną!
Picture
Ar esate girdėję japonų legendą apie tai, kad išlanksčius iš popieriaus tūkstantį gervių, išsipildo slapčiausi žmogaus norai, o kam nors padovanotas tūkstantis jų figūrėlių dovanoja sveikatą?
Siūlome Jums paimprovizuoti šia tema ir prisidėti prie “Tūkstančio drugelių” akcijos.
Kodėl? Nes sausio 13 d. Lietuvos kino teatruose bus pradėtas rodyti naujas režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Miegančių drugelių tvirtovė“, sukurtas pagal to paties pavadinimo Jurgos Ivanauskaitės romaną. 

Ir romane, ir filme nagrinėjamos skaudžios ir aktualios smurto prieš moterį, žmogaus pažeminimo ir išnaudojimo, socialinės nelygybės temos.

Sukurdami drugelį Jūs:
tariate simbolinį „ne“ pasaulio blogybėms:
prisidedate prie kūrybingos aplinkos kūrimo;
prisidedate prie rašytojos, Nacionalinės premijos laureatės Jurgos Ivanauskaitės 50-ųjų gimimo metinių minėjimo;
padedate filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjerą padaryti išskirtiniu įvykiu;
turite galimybę laimėti šaunių prizų – kvietimų į filmą, J. Ivanauskaitės knygų ir kt.


Kaip tai padaryti? Jeigu Jums ši idėja patiko ir Jūs nusprendėte kelias minutes skirti kūrybai, tuomet viskas labai paprasta:
1. Kino centro „Multikino“ kasose teiraukitės drugeliui sukurti reikalingų priemonių: popieriaus, žirklių, klijų, flomasterių, ir t.t. 
2. Susiraskite ramesnę vietelę ir užsiimkite kūryba.
3. Ant sukurto drugelio (ar drugelių) užrašę savo vardą ir pavardę bei vieną iš būdų, kaip su Jumis susisiekti (tel. numerį, el. pašto adresą ar pan.) atiduokite kino centro „Multikino“ darbuotojams. 
4. Be to, siūlome išbandyti jėgas lankstant origami drugelius. Išlankstytus drugelius taipogi atiduokite „Multikino“ darbuotojams. 
5. Drugelius kurti kviečiame iki sausio 18 d.

Kas toliau? Nuo sausio 13 d. Jūsų sukurti drugeliai bus kabinami prie įėjimo į „Multikino“ kino centrą - taip pažymėsime filmo „Miegančių drugelių tvirtovė“ premjerą.

O sausio 19 d., akcijai pasibaigus, bus paskelbti prizų laimėtojai šiose kategorijose:
gražiausio drugelio autorius;
originaliausio drugelio autorius;
daugiausia drugelių sukūręs autorius

Daugiau informacijos:

Akciją organizuoja kino centras “Multikino” ir kino filmų platinimo įmonė “Meed Films”. Papildomos informacijos apie akciją teiraukitės el. paštu info@meedfilms.comarba vilniusozas@multikino.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1