Picture
Beveik prieš aštuonerius metus banglentininkė Betani Hamilton išgyveno akistatą su rykliu. Nelaimingo atsitikimo metu keturiolikmetė mergina ne tik neteko kairės rankos, tačiau ir prarado net 60 procentų kraujo. Nepaisant to, Betani ne tik išgyveno, tačiau ir grįžo į didįjį sportą.

Neįtikėtiną šios merginos gyvenimo istoriją papasakos rugsėjo 16 dieną kino ekranus pasieksianti juosta „Bangų medžiotoja“ (orig. „Soul Surfer“, 2011). Filmo specialiųjų efektų kūrėjas Markas Garbarino stengėsi kuo įtikinamiau perteikti Betani istoriją, tad į pagalbą pasitelkė visas įmanomas priemones. Dirbdamas su aktore Anna Sophia Robb, įkūnijančią Betani, ir konsultuodamasis su nukentėjusios merginos šeima M. Garbarino sukūrė visą seriją protezų, imituojančių Betani ranką po jos netekimo.

Remdamasis Hamiltonų šeimos video įrašais ir konsultuodamasis su merginos chirurgu, specialiųjų efektų režisierius sukūrę aibę skirtingų A. S. Robb kūno ir rankos likučio modelių skirtingose kūno padėtyse.

Picture
„Kiekvienas mano vakaras baigdavosi tuo, kad kasdien gamindavau vis kitą protezą naujai filmavimo dienai. Ekrane turėjome pavaizduoti visus rankos netekimo etapus - jos gijimą, randus, sugijusį raumenyną ir rankos likučio išvaizdą po traumos. Naudojome nugrimuotą naujos kartos silikoninę protezo imitaciją ir žalią rankovę, padėjusią pašalinti ranką kompiuteriniu būdu jau montuojant juostą. Šią rankovę ir mano kas vakarą tobulintą ir gamintą protezo imitaciją A. S. Robb dėvėjo viso filmavimo metu“, - filmavimo užkulisiais dalinosi Markas Garbarino.

Vyras pasakojo, jog grimo kėdėje A. S. Robb kasdien praleisdavo maždaug valandą, o visa Hamiltonų šeima atidžiai stebėjo filmavimo akimirkas. „Kiekvienas filmavimo grupės žingsnis buvo palydimas supratingumu, pagalba ir Hamiltonų šeimos atidumu. Tai labai palengvino filmavimą ir pagreitino jo procesą“, - teigė jis.

Markas Garbarino pasakojo esantis patenkintas savo komandos darbu, protezo funkcionavimu ir juostos montavimo darbais. „Nors filme liko kelios itin smulkios klaidos, susijusios su A. S. Robb rankos filmavimu, kurias pamačiau tik sumontavus filmą, jos tikrai netrukdys mėgautis jaudinančia ir tikra Betani Hamilton gyvenimo istorija“, - pastebėjimais dalinosi vyras.

Juostoje „Bangų medžiotoja“ pagrindinę heroję įkūnijusi Anna Sophia Robb iki filmavimo pradžios nebuvo pažįstama su banglente. Toli nuo vandenyno užaugusi mergina, nors ir išmoko banglentininkystės pradžiamokslį, tačiau filme filmavosi tik stambiuose planuose vandenyje. Visus žadą atimančius piruetus vandenyje išdarinėjo pati Betani Hamilton.

Į jaudinančią gyvenimo kelionę „Bangų medžiotoja“ kviečia jau nuo rugsėjo 16 dienos.

Nuotraukos ir informacija www.forumcinemas.ltLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1