Picture
Filmo „Karaliaus kalba“ režisierius Tomas Hooperis ėmėsi ekranizuoti 1980-aisiais Viktoro Hugo romano „Vargdieniai“ motyvais sukurtą to paties pavadinimo miuziklą, pelniusį ilgiausiai teatro scenoje, net 21-erius metus besisukusio miuziklo vardą.

Kaip skelbia oficialūs šaltiniai, Amandą Seyfried, Anne Hathaway, Sachą Baroną Coheną, Hugh Jackmaną, Russellą Crowe, Eddie Redmayne ir Heleną Bonham Carter į filmavimo aikštelę priviliojęs režisierius ryžosi visas muzikines filmo kompozicijas įrašyti gyvai pačioje filmavimo aikštelėje.

Filmuojant miuziklus ar muzikinius filmus paprastai naudojamas praktiškas ir nuo nesklandumų filmavimo metu apsaugantis metodas – visi muzikiniai numeriai iš pradžių įdainuojami ir įrašomi studijoje, o filmavimo aikštelėje aktoriai tiesiog žiopčioja, imituodami dainavimą. Tokiu būdu gaunamas aukštesnės kokybės garsas bei sutaupoma laiko ir lėšų, kadangi filmuojama mažesniu dublių skaičiumi. Tačiau T. Hooperis ne iš tų, kurie renkasi lengvesnį kelią – vyras pasiryžo eiti iki galo ir ekranizaciją maksimaliai priartinti prie teatro scenose besisukusio miuziklo, priversdamas aktorius gyvai dainuoti tiesiai filmavimo aikštelėje.

Picture
Liudininkų teigimu, T. Hooperio pasirinktas darbo metodas – itin sudėtingas. Iš pradžių aktoriams reikia ne tik puikiai išmokti savo partijas, tačiau ir tobulai jas nugludinti, išgaunant geriausią skambesį. Dar daugiau – jų laukia fizinis pasiruošimas, kadangi aktyviai judėti ir tuo pačiu dainuoti kartkartėmis sunku net ir profesionaliems dainininkams. Galiausiai aktoriai įžengia į filmavimo aikštelę kur, dainuodami gyvai, privalo įsilieti į kitų dainuojančių žvaigždžių būrį ir įtikinamai perteikti savo personažo subtilybes.

Kaip praneša USA Today, režisierius atsisakė naudoti kompiuterinę aktorių balsų ir garso sinchronizavimo sistemą bei pasitelkė tradicinį metodą – visus filme vaidinusius aktorius išsiuntė lankyti privačias vokalo pamokas ir tik po kelių savaičių sunkaus darbo kartu su jais išvyko į Angliją, kur ir prasidėjo juostos filmavimo darbai.

Filmo prodiuseris Cameronas Mackintoshas teigė, jog noras ir aistra visas muzikines partijas filmavimo aikštelėje atlikti gyvai yra viena priežasčių, kodėl režisuoti filmą buvo pasirinktas būtent T. Hooperis.

Kalbant apie vienas laukiamiausių metų juostų, muzikinė drama „Vargdieniai“ čia užima lyderės poziciją, o situaciją dar labiau aštrina kino kritikų ir apžvalgininkų reiškiami lūkesčiai bei susižavėjimo šūksniai girdint apie nusistovėjusias kino pramonės taisykles laužantį T. Hooperį ir jo darbo metodus.

Picture
Devyniolika metų kalėjęs už vagystę, įvykdytą negalint išmaitinti savo šeimos, Žanas Valžanas (akt. Hugh Jackman) išeina iš kalėjimo ir tampa atstumtuoju. Priglaustas ir pavalgydintas vyskupo, gyvenimo neteisybe pasipiktinęs Žanas neatsispiria pagundai ir apvagia šventiką bei įkliūna policijai, kurios inspektorius Žaveras (akt. Russell Crowe) ketina bet kokia kaina nubausti Žaną. Apgaulės būdu ištrūkęs iš Žavero gniaužtų Žanas ryžtasi pakeisti gyvenimo būdą ir pradėti naują etapą. Dėl tragiškai susiklosčiusio fabriko darbininkės likimo save kaltinantis vyras imasi globoti jos dukterį Kozetę (akt. Amanda Seyfried), pasižadėjęs dėl jos laimės padaryti viską. Sau duotas pažadas ir švelnumą spinduliuojanti šviesiaplaukė mergina neatpažįstamai keičia Žano likimą, įtraukdami jį į nemalonumų liūną ir iškeldami į dar neregėtas aukštumas.

Muzikalus, net dviejų su puse valandų trukmės legendinis kūrinys Lietuvoje pasirodys sausio 4 dieną.

Forum Cinemas informacija
Parengė Amelija LučinskaitėLeave a Reply.

  Apie mus

  www.kinokadras.lt

  Geras kinas, įdomūs faktai, kino aprašai ir pasiūlymai ką žiūrėti kai norisi kažko ypatingo

  Laukiu Jūsų pasiūlymų, komentarų ir pastabų adresu info@kinokadras.lt

  Kategorijos
  Reklamos klausimais kreipkitės info@kinokadras.lt

UA-35502470-1